Študij: Pravo

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

timian
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a timian » 07. Avg. 2005 19:10

A bi mi kdo prosim odgovoru kako je s študijem prava v Ljubljani, če je kaj zahteven.In ali je res statisika in politična ekonomija tako težka?
Lep pozdravček
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 07. Avg. 2005 19:30

Zelo zahteven.... politicna zelo tezka,... vsako leto bolj. Statistika je pa kar nekaj.... skozi iste naloge.
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 07. Avg. 2005 19:40

¤MajC¤ napisal/-a:ISKALNIK!


Smo imeli obsezno temo o tem, pa je izginila ( najbrz, ko je bil forum heckan).

PEk v Lj je tezka, statistika je pa lahka, jo lahko nastudiras v nekaj dneh.
Sam studij zahteven, vendar obvladljiv in vseeno lahko "zivis". Napacno je misljenje, da je treba bit skoz med knjigam. Samo sistem ucenja moras najti.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 07. Avg. 2005 20:59

joj zakaj pa men usi govorijo da se mors skoz ucit pa da so knjige po 1000strani dolge pa da rimsko pravo usi pogrnejo, pa da se ucijo na pravu po 3tedne vec kukr na FDVju pa majo sam 6ko kumi pol....
Take bedarije jz slism, jz bi ful sla na pravo (ok mam se 2 leti), sam me vsi obsipavajo s podatki kok je to oh in sploh tezko... priznam mene bi se blo strah ke upisat.... ceprou me ful vlece....
Kakšen pa more bit sistem učenja da je učenje uspešno ??? Jz grem zdej v 3.let gim. pa mam bol takšne glupe učne navade..... :?
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 07. Avg. 2005 21:14

Missy, sploh ne vem, kaj naj bi ti rekla!
Ne vem, ce se osredotocim na prvi letnik. Seveda, da je tezek! Sem prisla tja iz gimnazije, kjer sem bila vedno v vrhu razreda glede ocen, ucila sem pa ponavadi zadnji dan pred testom. Tega pac na PF ni vec. In rabis nekaj casa, da se privadis temu.

Knjige s 1000 strani.
Rim ma okol 370 + skripta dedno ( ni dolga) + knjiga s primeri ( katere ni treba use kar znat ). Je pa bolj droben tisk.
Sociologija ma vse skupaj 1000+ strani, ampak je veliko lazji predmet, kot rim. pa ni treba vseh 1000 ( kokrkol ze) strani vedt na pamet.
Seveda, so obsezne knjige, ampak se ne smes vsega piflat na pamet ( je sicer veliko piflarije, samo folk pretirava in zato vas je vse strah). Zato pravim sistem ucenja. Ja ne vem, od vsakega posameznika posebaj.
Nekatere stvari tukaj se je pametno ucit sproti ( rim, politicna ekonomija), ostalo pa ni tak problem. Enim pase ucenje z zapiskov, eni so za zamudno izpisovanje, jaz podcrtujem in uporabljam samolepilne listke.

To, pa da se ucimo 3 tedne vec kot na fdv-ju sem tudi jaz slisala, samo ne morem reci, ker ne poznam fdv-ja. Najbrz pa se ja. Vsaj dolocene predmete, pa mors vedt, da mamo dvojcke in trojcke.
Ce te veseli, ce mas motivacijo, bos naredila. Basta. Ni panike, ce delas prvi letnik 2 leti, se zgodi pogosto, da pac "pades notri".

To ustrahovanje folka mi gre na zivce.
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 07. Avg. 2005 21:15

*~LUCIFER~* napisal/-a:jz bi sla izredno, sam se nevem, kr bi sla tud na arhitekturo. Mogoce pa oboje skupi? :D :irre:


Car, ce bos :D Samo vzporedno po moje ne mors ze prvo leto studirat :D :D
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 07. Avg. 2005 21:21

ful tnx Tyra

Jz sm to kar sm povedala napisala sam iz tega kukr slism....
K kao dobis knjigo pa se mors naucit use napamet, pol ti dajo pa u test al whatever notr eno strn iz une knjige pa so notr crtice in mors tocno une besede kukr so ble u knjigi napisat :lol: pa ful je takih zgodbic no
Jz nism lih odlicna sm pa dobr pravdobra recimo, c ne bi blo fizike pa matematike :evil: :evil:
Sicer mam pa se celi 2 leti casa da se odlocm kam grem (vem, hitr mine;))
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 07. Avg. 2005 21:27

Pr dolocenih predmetih je tko, kot si napisala ( no ne tak ekstrem). Ne pa povsod.

No le odloci se :D

LP
Tyra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyra » 07. Avg. 2005 21:52

2003/2004 je bilo 370.000sit ( prvi letnik ). To pise na uradni strani. Sicer pa ne vem, mislim da so 1.letnik podrazili, potem je pa ceneje se mi zdi ( letos je bil 2. nekaj cez 200, po moje zarad premal predavanj). Tocno pa ne vem. Ni tako drago, kot drugje.
Uporabniški avatar
Nikii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: nova gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a Nikii » 07. Avg. 2005 22:32

ma ni prav nic za idealizirat tega studija, je zajeban, ma ne zato ker bi bli tako nerazumljivi predmeti al profesorji in nevem kasni izgovori, problem je le ta, da ce hoces nardit ta fax moras delat, delat in se enkrat delat
Uporabniški avatar
Nikii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: nova gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a Nikii » 07. Avg. 2005 22:51

hja, ce bi blo to res bi bile statistike drugacne. Na leto jih diplomira ok.50, v prvi letnik se pa letno vpiše ok.1200
Uporabniški avatar
Nikii
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: nova gorica

Neprebrana objavaNapisal/-a Nikii » 07. Avg. 2005 22:59

ok, da ne bom odgnala se tistih par dobrih bodocih pravnic...fax je zakon, problem je ta da mi zmanjkuje casa za vse ostale dele zivljenja. Ma provajte, v najslabsem primeru se po enem letu prepisete kot 20% od tistih 1200
timian
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 3. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a timian » 08. Avg. 2005 9:20

Kak se naučit politično ekonomijo?Al rabiš kakega inštruktora?
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 08. Avg. 2005 9:33

Pa kva vam je......poleg PF lahko vseen uživaš....pa to sploh ni res, da je samo piflanje....to pravjo mogoče tisti, k se cele knjige na pamet naučijo pol pa itak vse pozabjo. Tut pravo morš razumet in si pol vse skp tut laži zapomnš. Je tut neki piflanja, ampak tooook, k eni nalagajo, pa res ne....

Men je bil faks ful všeč, no mogoče 1. letnik res mal bl tko, k se morš vse na nov učit, ampak pol pa vsak letnik bl kul in sploh mi ni žal, da sm si ga izbrala.

Pa še to: jst sm vse letnike delala samo eno leto in pri 23ih diplomirala pa sm ga vmes fuuuuul prežurala in vse ta drug. :) Tko, da ne se bat.
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 08. Avg. 2005 9:34

timian napisal/-a:Kak se naučit politično ekonomijo?Al rabiš kakega inštruktora?

Ne, sam je pa laži, če hodš na predavanja. :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov