Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Jun. 2016 16:04

Sem imela že spisan dolg in strokovno utemeljen odgovor. Pa sem stisnila pošlji, in mi je pokazalo tale tvoj zgornji odgovor. Sem se odločila pobrisat, in ti rajši dat nasvet.

Slovenc, get your head out of your ass.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Jun. 2016 16:21

sigurno se zavedaš, da je v tej stroki ogromno enga manipuliranja, zavajanja in ostalega sranja. zato ne zameri, če ne jemljem takoj kot dejstvo vsega, kar random zdravnik reče.
za mnoge težave obstaja pa veliko različnih rešitev. to sigurno tudi pri tvoji stroki velja. ti podpiraš eno rešitev, jaz pa drugo. to je to.
hej norci :)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 14. Jun. 2016 16:29

No, jaz nisem taka da bi kar za vsako malenkost "tablete žrla" in tudi moja zdravnica ni taka, da bi kar nekaj predpisovala.
Jaz še vedno v splošnem zaupam zdravnikom in če mi ona reče, da se zaloge ne bodo obnovile samo s prehrano (s katero nekdo kot jaz, ki je izgubljal veliko krvi, dobivaš premajhne količine železa in če so se ti te zaloge spraznile skozi več kot desetletje, pač ne bom čakala še 10 let, da bi se po polžje boljše počutila, če se lahko takoj), ji pač verjamem, ker o tem ve več kot jaz.
Če bi se šlo tu zj za neko ultra agresivno zdravljenje, ki bi name lahko imelo kdo ve kakšne posledice, bi tudi jaz prej premislila in naredila svojo raziskavo, tu pa je šlo pač samo za dodajanje in obnavljanje stvari, ki jih telesu manjka. Moja kri je od takrat naprej dobra, počutje (kar se utrujenosti/zaspanosti tiče) pa tudi, ne nosim nobenih čudnih "posledic". :)
To je pač samo moje razmišljanje, ki ga nikomur ne vsiljujem. :)
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 14. Jun. 2016 16:34

Haha....zebelj v jabolko.... :lach:

Made my day... :lach:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 14. Jun. 2016 16:44

Firestorm tnx za ta podatek drugace, bom sla tudi js preverit, ker imam zadnje mesece tudi jaz nenormalno malo energije.. in se mi to ne zdi normalno (pa naceloma zdravo jem in dovolj spim)
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 14. Jun. 2016 16:55

Ni kej, vso srečo :)
Tudi jaz imam že vsa leta ok prehrano in vsekakor pojem zadosti hrane, ki vsebuje železo. Ampak v določenih primerih pač to ni dovolj in takrat se mi pa res ne zdi narobe poslušat zdravnike (sploh zato, ker morajo najti vzrok, zakaj ti toliko določene snovi -v tem primeru železa - primanjkuje in kako to odpraviti) :)
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 14. Jun. 2016 17:13

če slučajno koga zanima, pomanjkanje železa ima skoraj miljarda ljudi :)
in pa anemij je ogromno in imajo lahko različne vzroke, ni vedno problem v železu :)
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 14. Jun. 2016 17:20

to se absolutno strinjam, da greš k zdravniku, če je kej takega, in nasploh če imaš kakšen problem :) in če nisi vedela, kaj ti je, in če je bilo železo tako nizko, je bila sigurno prava odločitev zdravnik.
hej norci :)
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 14. Jun. 2016 19:38

slovenc, raje si zabij cvek v celo, da ne bos pisal budalastin in se zelezo bos dobil po naravni poti.

inb4 moderatorka zbrise tale post
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 14. Jun. 2016 20:19

wasd napisal/-a:slovenc, raje si zabij cvek v celo, da ne bos pisal budalastin in se zelezo bos dobil po naravni poti.

inb4 moderatorka zbrise tale post


:lol:
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 14. Jun. 2016 20:25

wasd napisal/-a:slovenc, raje si zabij cvek v celo, da ne bos pisal budalastin in se zelezo bos dobil po naravni poti.

inb4 moderatorka zbrise tale post


:lach: :lach:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 01. Jul. 2016 22:34

Ne vem, kam bi butnala to vprašanje, pa bom kar sem :D
torej. kolk mislite, da rabi človek tko mesečno denarja, da preživi v Lj. namreč razmišljam o selitve, pa malo kalkuliram... torej mesečni znesek potreben za Lj (odšteta najemnina, stroški).
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 03. Jul. 2016 8:00

če ful šparaš, ene 200-300€.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 03. Jul. 2016 9:07

Sam s tem si ne mores privoscit dobesedno nic. Razen hrane.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 03. Jul. 2016 9:10

450 če si študent da ješ še na bone
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov