Povečana vsebnost proteinov v urinu

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 14. Dec. 2009 14:39

Torej, je imela že katera kdaj/ali ima povečane proteine v urinu? Kaj to dejansko pomeni?

Zdravnica mi danes ni vsega skupaj nič povedala, tako da vas prosim za pomoč :) .
00ally00
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 24. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a 00ally00 » 14. Dec. 2009 22:44

Pa te je kj poslala na dodatne raziskave?
Navadno je v urinu malo proteinov, ker se ne ti ne prefiltrirajo skozi kapilare v ledvične cevke - torej ostajajo v krvi in se ne izločajo z urinom. Možno, da ni nič narobe, da je bilo izjemoma povišana vrednost proteinov, ali kaka banalna stvar kot npr. da nisi pravilno dala vzorca (srednji curek). Seveda je pa možno, da je kje v ledvicah prevelika prepustnost krvi in da so zato lahko tudi proteini prešli v urin. Uglavem z enim izvidom si ne morš kj pomagat.

Drugače pa, (če ti kj pomaga oz. če bi rada kj več zvedla pri stricu Googlu) se temu stanju reče proteinuríja.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 14. Dec. 2009 22:51

PH – ustrezen pH je 4,5–8,0.
Nekaj več proteinov v seču lahko najdemo že ob povečani telesni temperaturi, po kakšni večji telesni obremenitvi, celo po daljši stoji. Torej ni to nič posebnega. Le v primeru, da gre za stalno povečano količino beljakovin v seču, ki presegajo določen prag, so potrebne dodatne preiskave. Običajno se najprej določi celotna, dnevno izločena količina beljakovin v seču. Sledijo še druge preiskave sečil. V takih primerih je potrebno izključiti nekatera obolenja ledvic. V sklopu sistematskega pregleda, če ti bojo v laboratoriju preiskali seč, bo s testnim lističem kontrolirana tudi vsebnost beljakovin.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 15. Dec. 2009 15:14

Ni me poslala nič najprej, samo rekla, je da morm zelo veliko pit. Sošolko, ki je imela pa mal več vsebnosti kot jst je pa poslala naprej na preiskave....
Zdej bom pila ful vode, pol bom šla pa čez neki časa spet v laboratorij pa bomo vidli kakšna bo situacija. Upam, da je bilo sam trenutno :? .
Me pa skrbi zato, ker imamo v družini eno bolezen ledvic (policistična okvara ledvic), da ni to kej povezano s tem. Sm omenila zdravnici pa je rekla da ni...
Ampak tko ali tako morm it zdej enkrat na te preiskave, bi mogla it že enkrat prej pa je nekaj vmes pršlo...

Hvala za odgovore punce :) .
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 15. Dec. 2009 16:34

js sm tut mela preveč proteinov... najprej so mi filali antibiotike, češ da mam vnetje ledvic... potem na koncu se je pa izkazalo da je bilo z ledvico od rojstva nekaj narobe in mi ni delala, ubistvu mi je že skor crknla, tko da so mi jo vzeli ven.

no, upam da bo vse ok.
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 15. Dec. 2009 16:55

Ja, čim več tekočine pit!

Proteini – beljakovine v urinu so znak za vnetje
ali poškodbo ledvic; prehodno povečanje lahko
spremlja visoko povečano telesno temperaturo
ali hud telesni napor.

Odvisno kakšen izvid imaš...če se gre za stalno povečano količino beljakovin v urinu, ki presegajo določen prag, so potrebne dodatne preiskave (obolenja ledvic)...
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 15. Dec. 2009 17:52

Proteinurija je lahko povsem prehodne narave, kjer se zaradi povečanega zaužitja proteinov s hrano in/ali pijačo preseže prag in zato se izloči presežek skozi ledvici. Tako da ni vedno nujno da gre za patologijo, pa četudi bi bilo, se proteinurija pojavlja pri ogromno obolenjih. Zato ta podatek (o povišani vrednosti proteinov v tvojem urinu) nima nobene večje teže, dokler se ne upošteva tudi tvojih anamnestičnih podatkov in rezultatov kliničnega pregleda.

Domnevam da je s tabo vse OK, glede na to da o drugih težavah nisi pisala in če ti zdravnica ni odredila zdravljenja, potem proteini očitno niso bili drastično povišani.

Glede policistične degeneracije ledvic (omenjaš, da je prisotna v družini) pa ti povem, da se kaže kot pogostejše uriniranje in v urinu je prisotna tudi kri, pri tem pa sta ledvici (lahko tudi samo ena) povečani in se to tudi tipa ooziroma se naredi preiskavo z ultrazvokom ali RTG slikanjem, da se potrdi.
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 15. Dec. 2009 19:17

^^

Liefde bom vidla pri naslednjem izvidu kako bo. Do zdej še nikol nisem mela nič povečano, tako da upam, da je res prehodne narave.

Tearjerker ja drugače je bilo z mano do zdej vse OK (tok, tok). Grem pa zdej v kratkem na ultrazvok, sem bla že naročene par mescov nazaj sam sem morala prestavit zarad enih obveznosti drugih. Prov strah me je izvidov :( .
sportsman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 17. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sportsman » 15. Dec. 2009 20:24

ponavadi je lahko vnetje ledvic

kakšen je bil pa nivo kreatinina
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 15. Dec. 2009 21:05

^^
Tega pa ne vem, oziroma nimam teh podatkov na izvidih. Kako nej bi bilo pa označeno :oops: ?
miska_889
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a miska_889 » 29. Dec. 2009 11:23

ja lohk je kei narobe, lohk pa ni čist nč. jst sm mela full problemov z ledvicami, in sm skoz dobila abtibiotike primotren, ampak se stanje s temi proteini ni nč izboljšalo.... nato so me poslal v Lj v klinični center, ker so sumili, da mam neko bolezen povezano s temi proteini.... in na koncu ni blo nč iz tega, tei proteini so bili prisotni v urinu sam zarad belega toka :lol: in zato sm mogla bit en teden v Lj v bolnici, da so to pogruntal... hja... šalabajzerji :twisted:
Never give up if u still wanna try, never dry your tear if u still wanna cry, never settle for the answer if u still wanna know, never say u don't like him if u can't let him go!!!

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]