Skupno hujšanje

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 15. Jan. 2010 14:19

Moj update: 12. dan - 5kg dol :) (ločevalna)

(Kar se kave tiče, jo pijem vsak dan z mlekom - mal sem si prilagodila sebi dieto)
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 15. Jan. 2010 15:02

Woohoo, bravo :gut:
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 16. Jan. 2010 13:06

ko berem te vaše jedilnike, se mi zdi, da nekatere nekam ful malo jeste.. celo za hujšanje se mi zdi malo premalo, da si date 3x na dan nekaj v usta :?
jaz osebno bi s takimi jedilniki brez živalske lakote zdržala le ob kakšnih dneh, ko doma vegetiram za kompom ali kaki knjigi in mi je edini fizični napor sprehod do veceja.
me pa zato zanima, če vam s tako malo vnosa hrane znese poleg vseh vsakodnevnih obveznostih še eno uro na dan telovadit ali pač karkoli že počnete v namene gibanja?

[/i]
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 16. Jan. 2010 13:45

Pri meni je ravno obratno - najbolj lačna sem takrat, ko vegetiram za kompom. Drugače pa ja, trudim se vsak dan VSAJ pol ure telovadit (če mi ne znese drugega oz. če nimam časa, mam za vsak slučaj pilates pa tae bo na kompu).

p.s.: Hvala Sunshine & purple_rain :)
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
dai.94
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 27. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dai.94 » 17. Jan. 2010 14:34

Tammy_De, vem da si na ločevalni, samo na internetu je več jedilnikov. Zdej me pa zanima katerega ti uporabljaš??
Hvala lp
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 17. Jan. 2010 19:44

Tammy_De bravo, samo a ni to vseeno malo preveč tako na hitro? Da ne bo to prevelik šok za kožo. Priporočam ti, da se mažeš s kakšnim oljem ali drugo mastno kremo, da ne bo preveč strij, če boš zelo shujšala. Sicer pa jst jutri po parih letih spet začnem z ločevalno in sem že kr naspidirana, da mam en konkreten cilj pred sabo. Seveda bo poleg diete vključeno še dodatno gibanje, želje pa tudi niso pretirane. Upam, da mi rata :)
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 17. Jan. 2010 20:05

dai.94 napisal/-a:Tammy_De, vem da si na ločevalni, samo na internetu je več jedilnikov. Zdej me pa zanima katerega ti uporabljaš??
Hvala lp


Svojega :P Zjutri pojem 1 sadež (več ne morem), kosilo v normalni velikosti (brez kruha, izogibam se krompirju na škrobni dan in sladkarijam na oh dan), iskreno rečeno večerjam ne, ker mi ne paše. Ko me ob polnoči spopade lakota, grem spat da pozabim na to :)

Glede na svoje kile (Iz 107,5 na 101,5), teh 6kg ni ne vem kok velik, pa tudi pričakujem da se bo kmalu ustavil (padec teže) za nekaj časa, potem bo pa spet šlo dol (iz izkušenj).

Prvič se bom pregrešila na 6. februar (moj rojstn dan, mogla bom "malo" spit kej konkretnega, zato pa tut malo bolj konkreten obrok pred tem pojest). Upam pa tud da bo to zadnjič, ko se bom pregrešila.

Kar se tiče telovadbe, bom zdaj začela hodit še na plavanje (ker mam zastonj na difu - prej nisem mogla, zaradi sveže tetovaže). Obožujem plavanje. V ameriki sem hodila na bazen plavat vsaj 3x na teden.

Glede na to, da se ubadam s hujšanjem že zadnjih 10 let, verjemte mi, da vem kaj zmore moje telo in česa ne, tko da komentarji ala "premalo ješ, mogla bi usaj..." ne bodo imeli nobenega učinka.

Drugače pa se iz srca zahvaljujem za vse komplimente do zdaj, ne veste kok mi pomen vsak "čestitam" (čeprav ste osebe, katere nisem nikoli spoznala (razen Sunshine) in verjetno nikoli ne bom, je to vseeno sekundarna motivacija) in zato hvala.

Primarna motivacija pa je obešena na mojem hladilniku (slikca Los Angelesa in prijavnica za akademijo dramskih umetnosti) in vsakič ko to vidim, vem da nobena hrana ne more bit tok okusna kokr je dober občutek, če se poteguješ za svojimi sanjami.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 17. Jan. 2010 20:10

^^ :respekt:

Pohvalno. In ne dvomim da ti rata :wink:

Pa pričakujem kako novo objavo na blogu- vsak dan pogledam, pa že par dni nič novega!
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 17. Jan. 2010 23:32

*mala* - :bussi:
(blog apdejtan)
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 18. Jan. 2010 9:27

Tammy_De napisal/-a:Glede na to, da se ubadam s hujšanjem že zadnjih 10 let, verjemte mi, da vem kaj zmore moje telo in česa ne, tko da komentarji ala "premalo ješ, mogla bi usaj..." ne bodo imeli nobenega učinka.


Tammy, ne zameri ....
želim ti samo pomagati, ampak nad tem stavkom se lahko malo zamisliš. In glede na to, da vidim kakšno težo imaš. Lej, preprosto moraš razčistit kaj se skriva za hrano, za hujšanjem, za izgledom, ... in tega kar se skriva, diete nikoli ne bodo rešile.

Če hujšaš že 10 let, potem nekaj ni vredu. Razišči in razreši resnične probleme - katere s težo in shujšanjem zakrivaš. (veliko ljudi se nas ubada s težo in shujšanjem, zato da se nam ni treba spopasti z življenjem in problemi) In ko boš rešila to, bo tut teža zdravo in brez truda začela kopneti.

To kar delaš sedaj - 1 obrok na dan - ni v redu in bo sčasoma vodilo do jo jo efekta. Da ne omenjam kako bo šele učinkovalo na tvojo psiho.

Upam, da razumeš.
(govorim iz izkušenj).
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 18. Jan. 2010 9:48

Nikoli na zamerim :D

Do zdaj mi nikoli ni ratalo, ker sem vedno do zdaj obupala po dveh tednih (razen 2 leti nazaj ko sem bila na isti ločevalni in sem zgubila okol 20kg, nazaj sm pridobila le 5).
Nimam nobenih "življenjskih problemov", razen negativne osebne lastnosti imenovane lenobe. Če bom pa kadarkoli vidla, da bi mela kakšne "stranske učinke", se bom prilagodila... :wink:

Pa sej niti ne zgledam tok grozn glede na to kok kil mam (jst sm čist zadovoljna s sabo, tole delam za svojo "kariero"):

http://img194.imageshack.us/img194/1348/78241641577984736297634.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/218/78241641577684736297634.jpg
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 18. Jan. 2010 18:04

Tammy_De, držim pesti. Me ful firbec matra kolk boš v 3h mescih dala dol. Moja kolegica je glihkar zaklučla in ji je neslo 11 al 15kil. Prej je mela 69kg, pa ubistvu prav lepo postavo - sploh ni bla debela (vse ful fajn razporejeno), zdaj je pa prava suhica. Čeprav se mi zdi (pa tut večim ostalim), da je prej bolš zgledala, sploh v obraz jo je čist preveč znucalo.

Ti mislim da boš mela prav super postavo, če izgubiš okvirno recimo 20kil, ker kolkr vidim po fotkah maš tut vredu razporejeno. Ker poznam ženske, ki majo (npr. 70) enako kil in na enih je kr kepa nečesa, pri drugih pa orng lepa postavca.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 18. Jan. 2010 22:17

Koliko kg pa imate tiste, ki hujšate? Ena moja kolegica živi še samo od sadja in zelenjave, ampak shujša pa sploh ne. To se mi pa že prav čudno zdi.
Uporabniški avatar
leeloo13
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 8. 9. 2008
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a leeloo13 » 22. Jan. 2010 7:44

Jutro!

Tammy_De bravo, čestitam ker si se odločila,da boš naredila nekaj zase in ločevalna zan biti superca,vem iz lastnih izkušenj.
Tudi sama sem se je pred leti lotila, ker sem imela pri 162 cm, 97 kg in mi je naredilo klik v glavi, da je treba nekaj spremeniti.
In sem se je držala 3 mesece in izgubila 17 kg, naredila dva meseca premora in potem spet še en krog ločevalne in izgubila še dodatnih 10 kg.Potem sem prenehala z njo in samo pazila kaj jem ter tako izgubila še 3 kg in potem pristala na 67 kg.Ločevalna je super za tiste, ki imajo res veliko preveč, ker se kg hitro izgubljajo in je res velika motivacija.
No, ker nisem preveč pazila na hrano, sploh decembra so mi popustile zavore, sem pristala na 71 kg.In sem se zopet lotila ločevalne,ki sem jo že lani nekaj krat poskusila ponoviti, pa mi ni šlo.In tudi sedaj mi ločevalna ne gre.Težko mi je zjutraj jesti samo sadje in čakati na pošten obrok do kosila.Prav čudim se, kje sem takrat našla motivacijo, da sem zdržala tak ritem diete,ker bi mi prav tudi danes prišla.Vem pa, da si pred poletjem želim priti vsaj na 65 kg, ker nočem spet skrivati samo sebe, se sramovati in biti nesamozavestna.
Torej ločevalna mi ne bo šla.Ramišljam da bi hujšala z montignacom, pa se bojim,da mi bo motivacija padla in potem bo spet jok.
Nisem neka velik športnica, se pa trudim da grem večkrat na sprehod, kar pa je premalo za izgubo kg.Tako da se bom lotila montignaca in bomo videli kako bo šlo.Mogoče pa presenetim samo sebe :)
Malo se nasmej, pa bo vse okej

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov