Matura [Združena tema] #2

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ShanghaiBaby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 26. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a ShanghaiBaby » 10. Maj. 2012 9:52

babushka napisal/-a:Hvala. :) Včeraj sem šla v knjižnico in si izposodila knjigo (modro) za 2. letnik in (rumeno) za 4. letnik. Ostalih dveh niso imeli in ker danes moram nujno rezervirati ti dve knjigi, me zanima, če mi lahko ti ali kdo drug napiše avtorja teh dveh knjig - torej za 1. in 3. letnik, saj ju rabim čim prej. Če ne bom v tej knjižnici dobila knjig še naslednji teden, bom preverila preko cobissa, kje ju še imajo na voljo za izposojo.

Sem pa slišala, da je baje najboljše kupiti vse štiri knjige popolnoma nove, torej letošnje, a je to kar precejšen finančni zalogaj. :? Najbrž ni neke razlike v teh knjigah in novih, saj se zgodovina ne spreminja, ali pač?


Avtorji prve knjige (zelene) so Vilma Brodnik, Robert Jernejčič in Srečko Zgaga, tretje žal trenutno nimam pri sebi. Mislim, da bi bil nakup kar drag. Jaz sem si kupila le Zgodovina 1 (ker ga je v naši knjižnici zelo težko dobiti) in sem zanj dala 20 evrov...

Jaz sem prvi in drugi letnik delala po starih verzijah, v tretjem pa so prenovili program in posledično smo dobili tudi nove učbenike. Sedaj ko se spet učim 1. in 2. letnik je kar precej razlik v tem na kaj dajajo povdarek. Teme, ki smo jih morali v 2. letniku obvezno znati so v novi izdaji uvrščene pod izbirne teme... Tako da če se boš učila po starih učbenikih si obvezno pomagaj z maturitetnim katalogom.
Uporabniški avatar
babushka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 16. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a babushka » 10. Maj. 2012 10:24

Ok, hvala ti :wink:
Uporabniški avatar
PoohBear
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 29. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a PoohBear » 15. Maj. 2012 10:03

Punce, zanima me katera knjiga letos pride v poštev za ustni izpit za matematiko. Kokr js vem, do lanskega leta so bila vprašanja iz knjige Zbirka odgovorov na ustna vprašanja iz maturitetnega kataloga za matematiko (Klanjšček). Kaj pa letos???? Nove knjige ni kokr js vem.
Uporabniški avatar
Pearl*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 1. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Pearl* » 16. Maj. 2012 16:28

Letos je neka nova prenovljena izdaja.
I never fall apart because I never fall together.
Uporabniški avatar
*gigita*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 6. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *gigita* » 29. Maj. 2012 22:41

Rabim pomoč. :oops: Letos nameravam opravljati dodatni predmet pri splošni maturi in sicer angleščino. Poklicno maturo imam že narejeno, ampak je od tega minilo že par let. Zanima me kaj je sploh potrebno obdelat. Kupljeno imam knjigo s primeri starih izpitov. Kaj pride v poštev za ustni izpit? Obstaja knjiga z vsemi sestavki/pesmicami, da bi si lahko prej vsaj prebrala? Na čem temelji pisni sestavek? :)
It's all about dancing...
Uporabniški avatar
angie.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 29. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angie. » 30. Maj. 2012 0:18

http://www.ric.si/splosna_matura/predmeti/anglescina/
Tukaj si poglej skozi maturitetni izpitni katalog.
Na ustnem delu pa lahko dobiš za 3. vprašanje odlomek iz ene od prebranih knjig. In sicer Mark Haddon: The Curious Incident of the Dog in the Night-Time in pa J. D. Salinger: The Catcher in the Rye

Drugi 2 vprašanji pa sta vezani na neko sliko, ki jo dobiš in pa na določeno temo.
Uporabniški avatar
timeya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 13. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a timeya » 30. Maj. 2012 9:24

Teme (pri drugih dveh vprašanjih) so tudi znane?
Uporabniški avatar
angie.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 29. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angie. » 30. Maj. 2012 10:16

Mislim, da tudi to piše v katalogu, pod 4.2 Tematska področja Naj pa bi bile tiste teme, ki ste jih obravnavali pri pouku.
Mi smo bili zdaj v 4. letniku vprašani po takšnem postopku kot na maturi pa so bile teme večinoma iz tistega učbenika matura čist simpl - angleščina maturitetne teme.
Uporabniški avatar
timeya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 13. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a timeya » 30. Maj. 2012 10:30

Sprašujem ravno zato, ker nisem dijakinja. Poklicno maturo in dodatni predmet sem opravila že nekaj let nazaj, zdaj pa splošno maturo opravljam kot občanka, torej brez priprav in posledično ne vem, kaj ste obravnavali pri pouku.
Angleščina mi sicer nikoli ni delala preglavic, a vseeno ni rečeno, da jo opravim, če se ne pripravim 100% nanjo.
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 31. Maj. 2012 15:42

Kdaj so rezultati splošne mature (16.7,če sem dobila pravilno informacijo) oz. na kateri dan so na spletni strani objavljeni rezultati?
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 31. Maj. 2012 17:28

Jap 16.7 ob petih zjutraj :D
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 01. Jun. 2012 10:02

To bomo pa res zgodi ustal :lol:
chou
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 29. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a chou » 06. Jun. 2012 10:10

Hej,

mene pa zanima kako točno je z letošnjo maturo pri zgodovini? Ali se piše mešane teme (npr. Rimljani, Srednji vek skupaj) ali ne?
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 06. Jun. 2012 10:12

Imaš 2 poli obča in narodna. Notri so pa mešane teme, ki obsegajo vso snov.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 07. Jun. 2012 14:32

na fbju mate skupino Vprašanja na maturi, ki vam bo zelo prou pršla za ustni del :D vsaj nam prejšn let je precej koristl :) Maturanti pišejo gor svoja vpršanja, ki so jih imel na listkih ...
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov