Moja nenavadna ljubezenska zgodba

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 12. Mar. 2011 9:11

nixie napisal/-a:Ma js nisem niti hotela to trditi. Se opravičujem :oops:
Želela sem samo nakazati, da tam kjer je neenakost dohodkov je tisti, ki zasluži več "šefe" in ta lahko potem manipulira z drugim. Če pa imata oba približno enako plačo je težje, da bi eden drugega imel v pesti. Saj ga lahko partner zapusti in enako ali celo boljše shaja naprej.
Če pa neka poroči enga super bogatega tipa in sebi in otrokom nudi vsega svašta, se najbrž iz interesa ne bo pol ločila, ko bo prišlo do prevare.
Je pa res, da je o temu nesmiselno razglabljat, ker to je dosti odvisno od posameznika.


sama poznam 4 takšne primere... ni raziskava, pove pa veliko...

- 1. spoznala sta se mlada,mlada imela otroke, on jo je varal že pred poroko, tudi po poroki. Ona verjetno sploh ne ve tega, on pa ima takšno službo da lahko prikrije varanje. On seveda zasluži več kot ona ampak to ni point, ker ona itak ne ve...
-2. skupaj sta že zelo dolg, otroci,hiša itd... on zasluži več, veliko več, ona ve dajo vara ampak se dela da ne vidi. tudi ko je imela zelo jasne dokaze ni verjela... KAO... Razlog??
-3. nista poročena, sa samo par, on ima ne veliko ampak ogromno keša. Ona je samo z njim, on je lahko s komerkoli hoče. Ona ve in on to ne skriva. Ona ni z njim zaradi keša pač pa zato ker ga ima rada...
-4. ona je bolj ambiciozna kot on, zaslužita enako, mogoče ona malo več. Bistvo: nevem če ga je varala, ga je pa pustila takoj ko je prišel mimo boljši - ko jo je ta skenslal se je vrila nazaj prvemu...

POINT??? Ma sej ga ni... Vse je odvisno od posameznika, se mi pa zdi glede na to kar vidim , da več ko je dohodkov več je tudi kurbarije... :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Mar. 2011 10:04

Jaz pa poznam 2 para, ki sta že 50 let skupaj brez varanja. Ta zgodbica neomajno potrjuje tezo, da je ljubezen večna in premaga vse ovire. Toliko o teh vaših primerčkih, s katerimi dokazujete svoje trditve.


Več dohodkov pomeni več kurbarije =/= razlika v dohodkih pomeni več kurbarije.

Jasno je, da bo moški z denarjem hitreje prišel do seksa kot en revež. Vprašanje je bilo, če to, da ima žena manj denarja, kaj vpliva na verjetnost varanja. To, da ga on ima, seveda vpliva.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 12. Mar. 2011 10:42

moja teza je več dohodkov več kurbarije. :D večja razlika v dohodih pa pomeni samo več kuabirije s strani tistega ki več zasluži.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 12. Mar. 2011 10:58

CaliLove a se ne bi ti morala s tsunamiji ubadat namesto da visiš na forumu al ti nisi na obali?
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 12. Mar. 2011 18:48

Nesanica napisal/-a:moja teza je več dohodkov več kurbarije. :D večja razlika v dohodih pa pomeni samo več kuabirije s strani tistega ki več zasluži.


Seveda! To je vedno tako...hierarhija potreb pač :)
Če komaj plačaš položnice in nimaš za hrano, ti verjetno ne bo hodilo po glavi kako se kurbat, ampak kvečjemu kako dodatno zaslužit...
V vseh elitnih krogih, v vseh časih se dogaja razvrat...

jullia_ sej je samo debata in različna mnenja, zakaj je potrebno vsako poved dokazat??
Po mojem je moškim, (tistim ki so nagnjeni k varanju) lažje varat žensko, ki ima manj denarja, ker ta posledično nima kam iti in je velika verjetnost, da bo ostala z njim kljub temu. (poznam nekaj primerov)
Neka samostojna ženska, ki mesečno pokasira 3000€ ga bo poslala nekam, si bo najela stanovanje, šla na en dober dopust da pozabi in čau miki!
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 12. Mar. 2011 18:51

http://www.straitstimes.com/BreakingNew ... 67087.html

Mogoče se bo katera zapičila v vir, ampak tole je edino kar sem našel.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Mar. 2011 18:58

nixie napisal/-a:jullia_ sej je samo debata in različna mnenja, zakaj je potrebno vsako poved dokazat??


Zato, ker cela debata nima čisto nobenega pomena, če si ljudje stvari izmišljujejo.

Jaz napišem, da je čisto kul, če moški zasluži več od ženske.
Nekdo drug mi kontrira, da ne, ker je potem večja verjetnost, da jo bo varal. Kar huda replika, če je resnična. Zato pa hočem vir! Ne moreš si pa kar izmislit neke teze in me poskušat z njo zabit nazaj.

Mislim, to je pa ja osnova debatiranja, da tvoji argumenti temeljijo na resničnih dejstvah, ne pa na izmišljotinah. FYI, jaz bom vedno hotela vir. V tem se razlikujem od večine tega foruma, ki prosto meče ven neke statistične podatke, ki jih nima s čim podkrepit. Moji so preverjeni in isto pričakujem od sogovornikov. Če misliš krneki mutit z odgovori, mi pa raje sploh ne odgovarjat, ker je škoda časa.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 12. Mar. 2011 19:49

Nesanica napisal/-a:CaliLove a se ne bi ti morala s tsunamiji ubadat namesto da visiš na forumu al ti nisi na obali?


Tukaj na jugu ni blo tsunamijev, tko da na sreco se mi ni blo treba z njimi ubadat in lahko visim na forumu ;)
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 12. Mar. 2011 21:32

jullia_ napisal/-a: Jaz napišem, da je čisto kul, če moški zasluži več od ženske.
Nekdo drug mi kontrira, da ne, ker je potem večja verjetnost, da jo bo varal. Kar huda replika, če je resnična. Zato pa hočem vir! Ne moreš si pa kar izmislit neke teze in me poskušat z njo zabit nazaj.


Ne da se mi brat postov nazaj in se neki dajat...ampak prvo dej ti gor vir, da je kul da moški zasluži več.
Kje pa piše, da vse kar se ne da dokazat je izmišljotina? Če ti rečem, da poznam 5 sosedov, ki ful zaslužijo in varajo svoje ženske, ki so gospodinje boš ti hotla vir? Telefonske ti bom nalimala pa jih kliči.
Meni je jasno, da ti hočeš dokaze v primeru da ti trdim, da je minimalna plača 589€ ampak ko se debatira o takih subjektivnih stvareh ala varanje??

In ni nujno, da če ti nekdo kontrira ti ne daje prav ampak, lahko ti skuša nakazati samo še drugi vidik. In lahko imata prav oba ali pa tudi noben.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 12. Mar. 2011 22:07

nixie napisal/-a:Kje pa piše, da vse kar se ne da dokazat je izmišljotina?


Nikjer, samo nikjer tudi ne piše, da je res. Če ti neke trditve ne dokažeš, je nihče ne bo upošteval kot resnične. Ti nam lahko poveš o vseh svojih sosedah, ampak to ne bo veljalo kot nek relevanten vir informacij.

Pa preden mi rečeš, da ti dam vir: http://en.wikipedia.org/wiki/Anecdotal_evidence :D
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
nixie
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 325
Na forumu od: 17. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nixie » 12. Mar. 2011 22:21

Ok, ko ti js tle gor govorim nekaj o sosedah in kolegicah...valda vem, da to ne bo veljalo kot nek relevanten vir informacij. Oprosti ampak tisti, ki bi to šel jemat, kot relevanten vir informacij bi bil tup.
In če nekdo noče moje trditve upoštevati, kot resnične naj je ne. Js pač imam neko mišljenje, ki ga povem...to mišljenje izhaja iz mojega opazovanja sveta in mojih zaznavanj...ne more pa vse bazirat na nekih dokazljivih dejstvih.
Čaki grem zdej brat tvoj vir :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Mar. 2011 23:45

nixie napisal/-a:
jullia_ napisal/-a: Jaz napišem, da je čisto kul, če moški zasluži več od ženske.


Ne da se mi brat postov nazaj in se neki dajat...ampak prvo dej ti gor vir, da je kul da moški zasluži več.


A imaš ti malo težave z bralnim razumevanjem? Tvoja interpretacije moje trditve ni niti malo podobna tistemu, kar sem napisala.

Nisem trdila, da je kul, da moški zasluži več, ampak da je čisto kul (=ok, ni problema). In to je takšne vrste trditev, ki jo je težko dokazat, ker bi morala čisto za vsak potencialni problem v zvezi dokazat, da ni povezan z njegovim zaslužkom.
Za razliko od mene si pa ti postavila zelo jasno trditev. Če moški zasluži več, je večja verjetnost, da bo varal (sicer si potem hotela to nazaj vzet, ampak vseeno). Z razlogom obstaja načelo, da se dokazujejo pozitivne trditve in ne negativne.


nixie napisal/-a:Kje pa piše, da vse kar se ne da dokazat je izmišljotina? Če ti rečem, da poznam 5 sosedov, ki ful zaslužijo in varajo svoje ženske, ki so gospodinje boš ti hotla vir? Telefonske ti bom nalimala pa jih kliči.
Meni je jasno, da ti hočeš dokaze v primeru da ti trdim, da je minimalna plača 589€ ampak ko se debatira o takih subjektivnih stvareh ala varanje??


Lepo po vrsti. Neke trditve, ki se jih ne da (oziroma jih ti ne moreš, ker niti nisi preverila, ampak kar nekaj na slepo ven streljaš) podpret z dokazi, pač ne morejo bit uporabljene kot argumenti.

To, da naštevaš neke brezvezne anonimne primere, ni noben dokaz. Si že dobila prilepljen link o anecdotal evidence, preberi si ga.

In kot zadnje, ne se ven vlečt z izgovarjanjem na subjektivnost. Trditev, da razlika v dohodkih partnerjev vpliva na verjetnost varanja ni prav nič subjektivna, gre za statistiko. Statistiko, ki drži ali pa ne drži.

Kaj zdaj? A boš navedla vir, kjer si to zasledila, a boš priznala, da si si vse skupaj izmislila in probala srečo, če bo šlo skoz?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Mar. 2011 23:48

nixie napisal/-a:...ne more pa vse bazirat na nekih dokazljivih dejstvih...


Btw, ja, mora vse bazirat na dokazljivih dejstvih. Precej neumno si je ustvarjat mnenja o splošnih družbenih pojavih na podlagi treh sosedov in bivše sošolke iz osnovne šole.
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 13. Mar. 2011 12:25

jullia_, nikjer ne piše, da je treba vsako mnenje podpreti z razlogi. to je priporočljivo samo zaradi tega, da je tvoje mnenje bolj kredibilno tudi za ostale. kako se subjektivno mnenje oblikuje in kakšen pomeni ima se mi pa res ne da pisat, ker se pa ja ve. :)
forum je namenjen sproščeni debati o raznih temah, ne pa pisanju strokovnih člankov, zaradi česar ni nobene potrebe po dokazovanju. btw, niti ti ne podajaš virov za svoja mnenja. :P
če nekaj trdiš, da ni res, moraš tudi tisto dokazati. nismo na sodišču, kjer dokazuje samo tožilec. :wink: obstaja pa tudi pravilo obrnjenega dokaznega bremena, kjer mora dokazovati obtoženi, da nekaj ni res (npr. pri plačilnem nalogu). tako da ni res, da mora dokazati samo tisti, ki trdi, da je nekaj res.

glede varanja pa obstajajo pomoje nešteti razlogi (ali izgovori, odvisno, kako gledaš na to :) ) za to (dolgočasje ali nezadovoljstvo v zvezi, nesposobnost posameznika, da brzda svoj naravni nagon in čustva itd.). vara pa lahko kdorkoli....reven, bogat, lep, grd......samo nekateri bojo pač lažje dobili ljubimca, nekateri težje. :P
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2011 12:55

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov