Benetke

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

veronika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 172
Na forumu od: 30. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a veronika_ » 05. Feb. 2009 1:00

..
Zadnjič spremenil veronika_, dne 16. Sep. 2010 12:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
lolita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita » 05. Feb. 2009 9:37

Jaz sem šla z avtom, na letališče Marco Polo. pač tam na parkirišču parkiraš, potem ko se vrneš, pa plačaš parkirnino. pa pot tudi ni dolga, benetke so precej blizu.
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 05. Feb. 2009 9:55

lolita napisal/-a:Jaz sem šla z avtom, na letališče Marco Polo. pač tam na parkirišču parkiraš, potem ko se vrneš, pa plačaš parkirnino. pa pot tudi ni dolga, benetke so precej blizu.


odvisn s kerga konca slovenije. benetke niso ravno izza vogala.
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Feb. 2009 12:02

veronika_ napisal/-a:Mene pa zanima, če je kdo šel z vlakom, avtobusom,... do letališča, ker se odpravljam tja in bi mi prišla prav vsaka informacija.
Hvala.
Jap, jz. :D Večkrat.
Vlak do Benetk (trenutno je samo en direkten iz Lj, ob 2:30(včasih je bil 2:22)).
Potem se pa v Benetkah presedeš na vlak za Treviso, 20minut vožnje, stane 2.35€(enosmerna), pa tud zelo pogosto vozi.
V Trevisu greš na bus (nasproti železniške postaje), bus #6, stane 1€ (jz sem se običajno švercala heh, ker ne vem kje kupt vozovnico in ni možno na busu plačat*, pa vstop je tud pri zadnjih vratih; mislim pa, da nekje na žel. postaji tud prodajajo vozovnice za bus), smer..joj, ne vem, mislim, da je celo krožna pot, tko da nimaš dost izbire (sej mal pogledaš table ob postaji; morš tko stat, da je žel. postaja za tabo); vožnja je pa še dodatnih 20-25minut.
*se popravljam: na strani avtobusne družbe piše, da je možno na busu plačat, ampak je 2€.

Druga, mal dražja, sam bolj ziher :) opcija je pa, da greš na bus že v Benetkah(postaja Mestre, NE Santa Lucia(ta je na "otoku")), stane 6€.


lolita napisal/-a:Jaz sem šla z avtom, na letališče Marco Polo. pač tam na parkirišču parkiraš, potem ko se vrneš, pa plačaš parkirnino. pa pot tudi ni dolga, benetke so precej blizu.
Sploh je pa letališče Marco Polo v Benetkah, veroniko pa zanima letališče v Trevisu, kar je pa cca. 30km stran.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 16. Feb. 2009 23:06

Mene pa zanima kolki daleč je od železniške postaje v benetkah do letališča marco polo? (da ne bom nove teme odpirala)
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Feb. 2009 23:35

gemini napisal/-a:Mene pa zanima kolki daleč je od železniške postaje v benetkah do letališča marco polo? (da ne bom nove teme odpirala)
Evo mene spet :D
Sploh ni velik, am, cca. 30minut z busom?
V Benetkah izstopiš na postaji Mestre, greš čez cesto, rahlo desno je postaja (pred enim huge hotelom in turistično agencijo) in čakaš bus št. 15, smer Ca'Noghera.

Aja, sem takoj sklepala, da rabiš prevoz..mogoče te zanima pač samo razdalja? Je pa ene 15km.
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 30. Jun. 2009 9:23

Mene pa zanima sledeče: avgusta bom priletela na Treviso zvečer, potem pa imam avtobus proti Sloveniji naslednji dan dopoldne s postaje Mestre. Ali se mi splača it nekam prespat za to noč (hotel, hostel) ali pa je dovolj varno biti kar na postaji? Rada bi prišparala čimveč denarja, zato premišljujem, da bi ostala na postaji. Kakšen predlog, nasvet?
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 30. Jun. 2009 11:21

Chica Guapa napisal/-a:Mene pa zanima sledeče: avgusta bom priletela na Treviso zvečer, potem pa imam avtobus proti Sloveniji naslednji dan dopoldne s postaje Mestre. Ali se mi splača it nekam prespat za to noč (hotel, hostel) ali pa je dovolj varno biti kar na postaji? Rada bi prišparala čimveč denarja, zato premišljujem, da bi ostala na postaji. Kakšen predlog, nasvet?

Letalisce v Trevisu je kot ena avtobusna postaja in pomoje se ponoci zapre. Jaz bi si na tvojem mestu poskusla zrihtat prevoz v Slo se isti vecer.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 30. Jun. 2009 12:20

Upsi moogče sem malo nejasno napisala :) Jaz priletim v Treviso in grem še isti večer v Mestre. Tam bom eno noč in zdaj ne vem, kakšna je postaja Mestre, a bi lahko bila kar tam ali naj grem v kakšen hotel.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Jun. 2009 16:41

Chica Guapa napisal/-a:Upsi moogče sem malo nejasno napisala :) Jaz priletim v Treviso in grem še isti večer v Mestre. Tam bom eno noč in zdaj ne vem, kakšna je postaja Mestre, a bi lahko bila kar tam ali naj grem v kakšen hotel.
Kakšna je postaja Mestre? Ibr zanemarjena. :?
Takoj zraven, čez cesto, je en hotel (jako drag, neki kot Plaza hoče bit), tako da to verjetno odpade.

Kolk pozno pa prideš v Benetke? Verjetno prepozno za vlak (sicer ne bi spraševala).. kaj pa če bi se usedla na kak vlak do Trsta, pa da te kdo pride tja iskat (niti ni tolk daleč - če nisi ravno Prekmurka :)).

Aha, še to: praviš, da greš sploh z busom do Slo. - smem prašat na kater konec Slo.?
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 01. Jul. 2009 7:05

Z busom grem nazaj v Ljubljano. Tja pa še ne vem, mogoče bom šla z busom, če je še prosto, drugače pa z vlakom, ampak moram potem cel dan čakat.

Z vlakom se nisem še nikoli vozila okoli, tako da mi je to nekaj totalno neznanega :) Drugače priletim v Treviso ob pol 10h zvečer, torej prepozno za vlak do Lj.

Imam tudi že izbran hotel, ki je blizu postaje Mestre pa niti ni tako zelo drag. Verjetno bom kar v hotel šla, če praviš, da je postaja bolj zanemarjena.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Jul. 2009 16:38

Sej si potem kar fino zorganizirana. :)

No ja, res je da že dolg nisem bla na postaji, ampak ko sem bla nazadnje tam, je bla precej zanemarjena, pa vedno sem jo pred 22h zapustila - pač večerni vlak za LJ.
In ja, tud jz sem se že OGROMNO načakala v Benetkah.

Uglavnem, lepo potuj. :)
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 28. Sep. 2009 11:20

Ve kera, kje se da v Benetkah parkirat za normalno ceno, tok da se da it v center al po vodi/peš pol, tko za par urc? :)

Ne rabim za letališče, ampak Benetke na splošno.
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 28. Sep. 2009 13:17

Tronchetto je 20e na dan. Zdej odvisno kok vas je..
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 27. Okt. 2009 15:50

Pol nisem nič čekirala foruma, smo že štartal. Tko da evo, mal zapoznel hvala za odgovor! :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov