Vegetarijanstvo

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 13. Feb. 2010 19:53

Katere so pa vaše najljubše glavne vege jedi in vege sladice?
Recimo, da jih napišemo do 10 (vsakih).

Moje so:

- vegetarijanski buritosi (polnjeni s fižolom, papriko, koruzo, stročjim fižolom, sirom; zraven pa salse)
- tofu chopsui (tofu, narezana zelenjava, omaka, riž)
- vegetarijanska pizza (s pelati, mozzarello, beluši, artičokami, olivami, gobami)
- seitan po dunajsko s prilogami
- vegetarijanski golaž
- bogati solatni krožnik (sveža zelenjava + sir + jajce + preliv)
- bučke in mladi sir/tofu na žaru
- sabdži (indijska zelenjavna jed) z indijskimi kruhki
- gratinirane testenine z zelenjavo (lasanje ali svedrci)

- grmada
- tiramisu
- vroče višnje na vanilijevem sladoledu
- torta brez moke, mleka in jajc (testo iz suhega sadja, orehov in sojinega mleka; nadev iz vege smetane, sadja in temne čokolade)
- veganske čokoladne kroglice
- schwarzwaldska torta
- fondi z jagodami
- bananina torta s temno čokolado
- jaffa torta
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 15. Feb. 2010 17:14

Men je zabavno k se kregajo, kot da je tanajvecji problem pri majhnih otrocih kva tamal hoče. Debilne razprave o tem a mu je treba dati možnost da sam izbere in kdaj. Resnični problem leži v tem, da zelo majhen otrok ob vegetarijanski dieti rabi prehrambene dodatke ali pa izredno natančno dieto (kar dvomim da večina dobi). Uživajte v svojih rahitičnih otrocih. Ajde.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 15. Feb. 2010 17:16

katja_t_1980 napisal/-a:Ali kot je rekel mali princ: 'Kdor hoče videti, mora gledati s srcem, ker bistvo je očem nevidno.' Jaz bi dodala, da je lahko bistvo nevidno tudi pameti.
Lep pozdrav!
Torej bistvo je vidno samo debilom tvoje sorte?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 16. Feb. 2010 10:37

katja_t_1980 napisal/-a:Katere so pa vaše najljubše glavne vege jedi in vege sladice?
Recimo, da jih napišemo do 10 (vsakih).


Ok, za jedi bi rekla:
- zelenjavna pica - seveda doma pripravljena (pelati, čebula, por, paradižnik, paprika, sir)
- polnjena paprika (s sojinim mesom in rižem + začimbe)
- sarma (isti nadev kot pri papriki)
- tortilje (tortilja + sojino meso, sojina omaka, paradižnik, sir, zelena solata, kisla smetana, načo sir)
- krompirjeve murke
- solate na tisoč in en način
- lazanja (testenine + por, korenček, cvetača, brokoli, paradižnik, bešamel, sir)
- riž na prepraženi čebuli in rumeni papriki
- testenine z mekiško omako (prirpavljeno iz zmrznjene ''mehiške'' zelenjave)
- restan kronmpir + zelenjavni polpeti
- vege burger/vege kebap :D

Za sladice pa ne vem, nisem nek ful sladkosned....
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 16. Feb. 2010 13:54

Prebral zadnjih par strani....koliko kregarije... :lol: Tist ki hoče jest meso, nej ga, tist k ga noče, nej ga ne. Ne pa eni drugim vsiljevat mnenja...

Ja...jst jem meso in si brez njega ne predstavljam življenja. Sem pa mnenja, da nekdo, ki fizično dela, pač ne more živet ob solati, soji in podobnih pritiklinah...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 16. Feb. 2010 14:03

^^ne da ti oporekam, ker tudi sama jem meso, ampak vsekakor pa ni res, da fizičnega dela ne moreš opravljat brez mesa.
Kako pa so včasih živeli, ko so imeli velike kmetije, vse so delali na roke, orali, živino rihtali, okopavali njive, vinograde...meso so pa jedli ob nedeljah in praznikih?
In k temu se tudi sama nagibam, meso jem redko, 1-2 krat na teden.
(Seveda k mesu prištevam tudi ribe in mesne izdelke)

Pa še to bi opustila, če bi bla močnejši karakter. Mogoče pa kdaj bom.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 16. Feb. 2010 14:07

Tisti, ki so kosili, orali, delali drva v gozdu, so jedli kakšno polento ali krompir tako zabeljen z domačo svinjsko mastjo, da te na rit vrže. In tisto jim je dajalo energijo... Tisti možje, ki so delali, so redkokdaj jedli "surov" krompir in podobno... Ženske in otroci so pa pač jedli krompir z mlekom ali pa polento...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 16. Feb. 2010 16:19

McLarnovc napisal/-a:Tisti, ki so kosili, orali, delali drva v gozdu, so jedli kakšno polento ali krompir tako zabeljen z domačo svinjsko mastjo, da te na rit vrže. In tisto jim je dajalo energijo... Tisti možje, ki so delali, so redkokdaj jedli "surov" krompir in podobno... Ženske in otroci so pa pač jedli krompir z mlekom ali pa polento...


Ni res...ne govori če neveš kako je!!! In to definitivno ni res da ob fizičnem delu rabiš meso od kod vam take bedarije??? Moj dedi je samo na vodi kuhano riž, zelje, polente, kako repo...vse to kaj so včasih jedli kak kos kruha meso pa še zdj s babico jesta samo on nedeljah. Imata vlko kmetijo oba delata tako babi kot dedi pokosita na roke tok zemlje ko je še ti vidu nisi v največji vročini pa jima ni problem, mata živino pri kateri vemo je potrebno veliko dela.... in seveda vse ostalo kar spada k kmetiji. Torej čisto kako si navajen če si navajen delat lahko delaš in ješ tisto kar si navajen. Če pa nisi navajen delat pa tako ali tako ni pomembno kaj ješ! Nikomur ne vsiljujem da ne jejste mesa ampak ne govorite pa takih bedarij....
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 16. Feb. 2010 16:33

Dekletce, da se ne boš razpočilo od repenčenja. :wink: Znižaj malo ton pisanja... :wink: Sem z vasi in vem kakšne so navade prehranjevanja na kmetih. Vem tudi, da ob rižu in solati človek ne more bit cel dan v gozdu, na košnji in podobno. Ko si cel dopoldan v šumi za kosilo ni problem pojest dveh telečjih kotletov, brez skrbi. Vem kaj govorim, ker sem že probal, pa ne enkrat. Očitno ti še nisi, drugače bi vedela...

Ob tem kdo je pa več zemlje videl pa samo tole.... :lach:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 16. Feb. 2010 18:10

No, vsekakor se strinjam, da tega ne morš prakticirat z jogurtkom in jabolkom za zajtrk pa solatko za kosilo.
Ampak vseeno pa meso ni bilo tolikokrat na sporedu kot dandanes. Jedli so predvsem močnato hrano, ki je že precej pozabljena (razne kaše, žgance), pa ti da veliko energije. Več oreščkov in fižola.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 16. Feb. 2010 18:20

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 23:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 16. Feb. 2010 18:24

McLarnovc napisal/-a:Dekletce, da se ne boš razpočilo od repenčenja. :wink: Znižaj malo ton pisanja... :wink: Sem z vasi in vem kakšne so navade prehranjevanja na kmetih. Vem tudi, da ob rižu in solati človek ne more bit cel dan v gozdu, na košnji in podobno. Ko si cel dopoldan v šumi za kosilo ni problem pojest dveh telečjih kotletov, brez skrbi. Vem kaj govorim, ker sem že probal, pa ne enkrat. Očitno ti še nisi, drugače bi vedela...

Ob tem kdo je pa več zemlje videl pa samo tole.... :lach:


Vrjetno veš koliko zemlje imamo verjetno veš koliko travnikov za pokosit ker sta dedi in babi bol staromodna še vse kosita na roke...vrjetno veš da usak dan jesta meso ! yea še dobro da me poznaš da poznaš mojo družino in veš kakšne so naše navade. Ne govori da se ne da če pa doma vsak dan gledam kako se dela pa kakšne prehranske navade imata in vse se da...seveda ne če si razvajen mestni fantek ki živi malo vn iz mesta in misli da je že na veliki kmetiji, si sploh kdaj pomolzel kravo, si že koso držal v roki...no nebi rekla glede na to kako pametuješ. Nisem rekla da se živi od solate saj še je druga zelenjava poleg tega je tu še polenta krompir, kašniki močniki kruh iz krušne peči., testenine....Če si ti probal sem jaz tako preživela otroštvo mesa ne jem že dolgo....torej tudi dedi in babi meso jeta ob nedeljah mogoče še ob sobotah tako da mi ne govorit da se ne da delat če ne ješ mesa.... :cool:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 16. Feb. 2010 19:57


si sploh kdaj pomolzel kravo, si že koso držal v roki...


Oboje in se marsikaj drugega..pa ne samo probal, to si verjetno ti naredila...

Na napačnega si se spravil deklič mali prepotenten...
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
katja_t_1980
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 342
Na forumu od: 16. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a katja_t_1980 » 16. Feb. 2010 21:40

:muede: :muede: :sleeping: :sleeping: :sleeping:

Mislim, da sem že pred časom predlagala, da naj bi mnenje o vegetarijanstvu in vsejedstvu pisali le ljudje, ki imajo nekajletne izkušnje z obema načinoma prehranjevanja, ne pa kar na pamet.

Jaz tud ne morem pisati primerjave med življenjem v Sloveniji in Ameriki, ker v slednji še nisem živela. Tudi primerjave med življenje v Sloveniji in v Nemčiji ne, ker sem v Nemčiji bila vsega skupaj kvečjemu 3 tedne. Nimam dovolj izkušenj s tem.

Saj sem razumemo, kajne? :) Sem vedela, da se. :D Uživajte!
Baby*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 231
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Baby* » 17. Feb. 2010 16:09

McLarnovc napisal/-a:

si sploh kdaj pomolzel kravo, si že koso držal v roki...


Oboje in se marsikaj drugega..pa ne samo probal, to si verjetno ti naredila...

Na napačnega si se spravil deklič mali prepotenten...


Ne nisem, ti si začel govorit bedarije da se ne da... Jaz pa vem da se da vsak dan gledam doma. Mogoč ti nemoreš ampak to še nepomeni da tut drugi nemorjo. Eni so celo življenje tk navajeni in je to to...in se da pa konec! Pa tut deklič nisem za tebe še majn pa mali in prepotenten! :wink:

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov