Študij: Evropska pravna fakuleta v Novi Gorici

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 12. Avg. 2008 14:18

Že nekaj časa razmišljam o izrednem študiju in precej me vleče k pravu. Pravkar sem brskala po spletnih straneh pravnih fakultet v Sloveniji in naletela tudi na tole v Novi Gorici.

Zanima me ali imate izkušnje z dotično fakulteto, ali pa mogoče poznate koga, ki je vpisan? V čem je razlika med to "Evropsko" fakulteto in npr. med faksom v LJ in Mb?

Kako vse skupaj poteka? Sicer sem iz Celja, ampak, če je fakuleta dobra sem se ob koncih tedna pripravljena voziti tudi v NG.


Hvala za kakršnekoli info. :wink:
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 12. Avg. 2008 18:53

ne poznam koga tam,niti nevem kak je, vem pa da se naši prof.delajo kr precej norca iz te fakultete(ne vsi) da naj ne bi bila dobra itd...
prav tako ti ne da tolk znanja kot v mb al pa lj, tja se menda najbol splača it tistim ki majo veze in poznanstva in bojo po diplomi na izi dobili službo, ker naj bi menda raje zaposlovali tiste ki diplomirajo v mb al pa lj...
prav tako so izpiti velik lažji in niti približno ne dobiš takega znanja kot mb/lj...OPOMBA- TO SEM SLIŠALA OD DRUGIH/brala na forumu itd, tak da me nebo kdo napado :) sej vete kk je-baba čula baba rekla..

moje mnenje- ta fakulteta je zasebna, prof.učijo kar sami hočejo in možno (tud to pravijo, prav tako pa sama tk mislim) da učijo tisto kar več ne velja in tisto kar njim bol paše(nekateri so menda ostali v prejšnem sistemu in sam o tem bluzijo,poleg tega je en prof.ki je učil tud v mb, zahteval da znamo tisto kar piše v njegovi knigi,čeprav je zastarela-logika???)menda je zaj v ng tud...
no js ti definitivno priporočam,da če maš možnost v mb/lj, pa si dovolj pametna-beri maš dobre učne navade, da se vpiši rajš tja..ker ta faks v ng še ni tolk dolgo da bi ga dobro sprejeli ostali(sej vidiš kk dovgo je trajalo da so začeli enako obravnavat fakse v mb in lj :) pa še majo več pravic prof.ker ne spada pod kako univerzo itd...
raj se ne zaj..ker če si iz celja maš bliže v mb/lj..tud če si izredno maš tako ali tako sam čez vikend predavanja, pa tud če si reden ni obvezno :)

je pa res da je v ng rimsko lažje ker pač nima krajnc,sam če ne daš tega skos nikol neveš kolk si v resnici sposoben :D

najbolš pa da ti pove tisti ki dejansko hodi tja in nima že vnaprej zagotovljene službe, al pa kdo ki se je tja prepisal iz ostalih 2h faksov...

lp
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 12. Avg. 2008 19:33

tud js sem od drugih slišala podobno kot kravzlbavc, nič dobrega uglavnem.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 12. Avg. 2008 21:48

Hvala za info, ampak v Mb in Lj imajo tudi izredni čez cel teden predavanja. :? V NG pa samo ob koncih tedna.


Zanima me kako je z tujimi jeziki v NG : Lj/Mb in pač dejanska razlika, baje si v NG bol specializiran za tujino, sam vrjetn so iste panse za Slo. Nevem no.


Hvala za info, pa še kdo naj kaj pripiše. :wink:
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 12. Avg. 2008 22:12

renatka_ napisal/-a:Hvala za info, ampak v Mb in Lj imajo tudi izredni čez cel teden predavanja. :? V NG pa samo ob koncih tedna.


Zanima me kako je z tujimi jeziki v NG : Lj/Mb in pač dejanska razlika, baje si v NG bol specializiran za tujino, sam vrjetn so iste panse za Slo. Nevem no.


Hvala za info, pa še kdo naj kaj pripiše. :wink:


opa, to pa NI res :) Jaz sem izredna ze od...eh, dolgo pač in mamo predavanja samo v petek in soboto /izjemoma pri nekaterih predmetih v četrtikih/.
Moja prjatlca hodi na pravno v NG /čaka jo le še diploma/ in če te kaj zanima kr povej, pa ji sporocim in ti bo s prve roke povedala kako in kaj :wink:
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 12. Avg. 2008 22:29

O super, da sm našla eno tako, da bojo informacije karseda točne. :) Torej, zanima me vse tisto, kar sem napisala zgoraj. Pa kakšni so profesorji, kako študij poteka,... Kako je s tujimi jeziki?


Hmm zanimivo glede pravne v Mb, ker mi je velikio kdo rekel, da je vse razlomljeno čez cel teden. Enako tudi v Lj. Toliko bolje če ni. :)

Če je možno vprašaj koelgico še, kje se misli zaposlit in kako je glede tega, da se ti splača le, če imaš veze. Jaz jih namreč nimam. :D


Kako pa je tebi na izrednem v Mb? +? -?
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 13. Avg. 2008 13:25

Aja, pa nekaj bi še rada razjasnila! Je res, da iz NG sploh nimaš pogoja za opravljanje pravosodnega? Zdi se mi skoraj neverjetno, ker potem nevem kakšen je smisel tega.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 13. Avg. 2008 21:47

men se tud zdi da je tak ja..
pa ni nesmisel...glede na obseg znanja ki ga dobiš tam,vrjetno itak nikol nebi naredo dpija :? če pa že pa velik težje kot če diplomiraš v mb al pa lj (no razn če se bo kaj spremenilo..)
pa po 3h letih bolonskega študija tud neboš mogo it delat...

lej pravo je tk, najprej treba faks naret s povprečjem nad 8,5(no lah že nad 8,3 ampak večje kot je bolše je)..pol dat prošno za pripravništvo, in počakat da ga dobiš(brez takega povprečja čakaš kr veliko let, če pa maš povp.pa prideš na vrsto takoj ko jemlejo..menda čakaš največ 1leto)...in pol narediš 2 leti pripravništva, se prijaviš na dpi,kjer pa se čakalna doba menda spet po povprečju dela..
no seveda lah maš tud pripravništvo kje drugje,ampak blem je da morš met vsaj 10mescev(po novem zakonu mnda) na sodišču,tja pa prek vez ful teško prideš..če maš pa povp.pa takoj..
po novmu zakonu je menda tud tak da če delaš drugje okol 5let lah se prijaviš na dpi-sam je spt blem-če ne delaš na sodišču,boš zelo teško napisav sodbo,ki je del dpija..majo tud neke tečaje sm vidla na netu,pride okol 700jurjov.. :? da te naučijo napisat kao...
no in ko maš 1x dpi si na konju..pa ti tud šiht ni blem..
če pa ga ne nameravaš delat je pa vseen kolk maš znanja,kje diplomiraš itd.ker če te bojo zaposlili te bojo neglede na faks in povprečje :)

no tk je moje mnenje/pa to kar sm slišala...

še vedno ti toplo priporočam, da če verjameš da si sposobna idi na mb al pa lj, nebo ti žav..da se neboš pol sekirala...ker mislim da premal dolgo obstaja ta faks v ng da bi bla realna slika kolk ljudi zaposlujejo itd..
vedno je bolš da maš več znanja,kot je potrebno...tega pa zagotovo dobiš več v mb/lj...

pa ja predavanja v mb so med vikendi za izredne..nč ni obvezno,polovico se jih tk ne splača hodit kr ne odneseš nč, tak da na koncu ti ostane v vsakem letniku 4predmetov,kjer je fajn hodit na pred...in ti sploh negre vlk časa..

aja pa to..pravo sploh ni tak teško kot se sliši, če maš cilj faks naret in it na dpi,ti sploh nebo blem 5ur na dan sedet pred knjigo(pač odvisno od tvojih učnih navad, men več ko 3ure intenzivnega učenja še ni ratalo,pa mi fajn gre...)boš faks takoj naredla..posebej v mb,je res človeški faks..mogoče ma par ljudi slabe izkušnje,sam večina jih ma dobre..

no fajn se odloči...lp
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 14. Avg. 2008 10:02

Ja, upam, da se bom najbolš odločla. Malo me vleče v NG tudi zato , ker je evropska in maš kao več možnosti za delo v tujini, če se odločiš.

Ena punca mi je rekla, da lahko DPI opravljaš potem, ko narediš še +2 (torej magisterij). Če je vsaj tko, bi še nekak šlo.

Pa še en plus, ki me je pritegnil je to, da majo predavanja za izredne tudi v MB in KR.


Zdej pa iščem po vseh forumih čimveč takih, ki so na tem faksu, da še direktno od njih slišim kako in kaj. :) Upam, da bo kaj sreče.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
kravzlbavc
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 16. 10. 2006
Kraj: kingdom far far away

Neprebrana objavaNapisal/-a kravzlbavc » 14. Avg. 2008 11:43

renatka_ napisal/-a:Ja, upam, da se bom najbolš odločla. Malo me vleče v NG tudi zato , ker je evropska in maš kao več možnosti za delo v tujini, če se odločiš.

Ena punca mi je rekla, da lahko DPI opravljaš potem, ko narediš še +2 (torej magisterij). Če je vsaj tko, bi še nekak šlo.

Pa še en plus, ki me je pritegnil je to, da majo predavanja za izredne tudi v MB in KR.


Zdej pa iščem po vseh forumih čimveč takih, ki so na tem faksu, da še direktno od njih slišim kako in kaj. :) Upam, da bo kaj sreče.


ah čist ist maš šanse da dobiš v tujini kot pa če diplomiraš drugje...ime evropska je sam zato da se bolš čuje :wink:
zaka bi se matrala še pol 2leti z magisterijem sam zarad dpi??sam 2leti zgubiš..magisterij je bolš pol it delat med službo,če že greš-ker noben ne rad zaposli nekoga z mag,brez delovnih izkušenj,ampak raje navadnega dipl,z izkušnjami...
pa tud v mb pa lj bo zaj bol povdarek vrjetno pri bolonskih višjih stopnjah na mednarodnih predmetih, ker smo v eu, tak da to naj te ne skrbi...
pa za dpi itak rabiš osnove prava-civilno kazensko itd, bolj kot mednarodno...tega te bojo pa na nazasebnih faksih bol naučili :)

aja pa tud mb faks ma za izredne še v postojni predavanja :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Avg. 2008 9:57

Kot prvo obiskovanje predavanj pri študiju prava ni ravno bistvenega pomena, tako da si boš urnik lahko prilagodila po svoje. Tudi če bodo predavanja na urniku večkrat tedensko, greš komot lahko na faks 2x, pa je to to. Učila se boš pa doma ;)

Poleg tega se moraš pa zavedat, da bo vsak potencialni delodajalec pogledal, diplomo katere fakultete imaš. Mogoče iz mene govori samo prenapihnjeni ego ljubljanske študentke, ampak še niti iz enega vira nisem slišala, da bi novogoriško fakulteto kdo v resnici pohvalil kot kvalitetno izobraževalno ustanovo. Ti je pa verjetno diploma precej na pladnju prinešena, ampak glede na to, da je pravnikov malo morje, se ti pomoje bolj splača tekom študija malo bolj potrudit, kot pa potem jokat ko ne bo službe.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov