Kitesurfing - Kajtanje

Vse od navijačev pa tja do primarnega športnega užitka.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

majči*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a majči* » 24. Maj. 2008 21:08

čao:)
mene je pa zlo začelo zanimat kajtanje in me zanima če tuki kera kajta pa kje se je to naučila? mogoč v kakmu tečaju? a je v sloveniji dost placov za kajtat al bol v tujino hodte?
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 24. Maj. 2008 22:48

Heh, povej mi en plac pr ns, kjer se ti zdi, da bi se lahko spraula kajtat? :gruebel:

Drgač pa maš tečaje, tist, kar js poznam se izvaja v Ulcinju (saj učas je blo tm), je pa jeba, kr maš lahko smolo (švoh veter) in use skp ne odneseš kej dost, plačaš pa lih tko.

Js že douga leta tečnarm, govorim, razpredam, par let nazaj sm bla zlo bliz, da se konkretno spravm h stvari, pa me je pol neki sesul :( , nasledn let sm spoznala enga k je šele začenju, zdej sm pa rekla, da ga kontaktiram in se letos spravm u akcijo.

Najprej mal šopanja po letališčih, pol pa Monfalcone in naprej. Upam.

Pa predlagam, da naslou napišeš u izvirni različici :wink: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 25. Maj. 2008 12:52

mene ravno tako mika že par let, odkar je brat začel konkretno kajtat... Letos zgleda da ne bo zneslo s poletnim finančnim planom :D, mislila sem pa it na tečaj preko Kitesfere (google it, nevem če so linki dovoljeni? ;) )
je pa ta šport res neki fascinantnega, upam da mi nekoč uspe :lol:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Maj. 2008 16:30

Zakaj pa ti ne bi raj brat mal pokazu (osnove) če kokrtok uspeva u tem, pol trenirat pa poštekat morš pa u končni fazi itak sama ...?

Js vem, da ne bi zdržala, bi me blo treba prec u roke uzet :D .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 26. Maj. 2008 17:24

hehe :D

sm dobila prec domačo nalogo, filmčke za pogledat, pa menla sva se da greva en dan na polje mal veter lovit v on tamali kajt s kerim se naučiš kontrole... Sam je brat en tak mali deloholik in se nisva nikol zares zmenla :D

Vseen je treba pa pol še v vodi poštekat zadevo, tam mu pa skor rajš nebi kradla njegovga časa pa njegovih užitkov, zato tečaj ;)

Ti greš letos že zaziher? :zustimm:
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 26. Maj. 2008 18:21

Čakam kolega, da se mi jau, glede na to, da se mu že ene tri leta nism oglasla, nimam pojma, kako se je ufuru u to sceno :D . Če se je, ga bom mal izkoristla, če se ni, sprašujem naprej.

Kajtarjeu drgač ne poznam glih, u tečaj mi ni za it (use kar se učim, se vedno na "privat"), zato upam, da model ne zahinau :P .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
Mem1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 13. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mem1 » 02. Jun. 2008 8:25

.. evo jaz pa ze kako leto kajtam.. sva s fantom skupaj začela.. kr kupla kajte in se sama naučila... res zakon šport, edino shit je ker v sloveniji za kajtanje na vodi res ni primernega placa.. je treba it v tujino...
drugace pa ce si druzabna.. poglej malo na slovenske kajt-forume in spremljaj kje in kdaj se folk dobiva na travnikih... pa se zmeni da prides zraven in ti kdo pokaze... itak je večina fantov, tak da sem prepricana da bi punci vsi z veseljem pomagali :wink:
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 02. Jun. 2008 10:20

Mene že tut neki cajta mika, da bi se naučila :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 02. Jun. 2008 19:15

Yeah, well, z mojim kolegom (in njegovo pomočjo) ne bo nč.

Pou ure mi je nakladu o nujnosti tečaja, dragi rent-a opremi, useh kajt forumih, tra-la-la.
Jaaa, to use že vem. Ne grem u tečaj. Js bi solo tretma :D .
To, da je pa bl mau kajtarjeu zainteresiranih novinca učit osnou, medtem k je lih u tapravo smer in s tapravo močjo pihnl, pa itak vem.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 05. Jun. 2008 10:38

Zakaj pa ne tečaj? V kolikor je dober se lahko v enem tedno naučiš toliko, da si lahko potem že kar samostojna. OK, je draga zadeva, a tečaj se v takih primerih res splača. ;)
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 05. Jun. 2008 17:11

Kr sm individualist in sm se useh športou vedno učila sama (al pa s pomočjo kolegou), raznorazne skupinske zadeve mi ne potegnejo (taki in podobni tečaji so prevečkrat zlo površinski, skupini se pove neke osnove, enkrat pokaže, prfoksi se zajebavajo po svoje, "učenci" se pa (lahko) matrajo u čist napačno smer ... dejstva, ne govorice), dotični tečaj ma lahko to "napako", da u cajtu, ko si tm, ni (taprauga) vetra in odneseš od useh dveh tednou bore malo, rentanje opreme je predrago in nenazadnje, glede na to, da mam fanta, k ma poletje precej zabasan z obveznostmi, raj izkoristm njegou frej teden, dva za naju, kr žou nism tok pr kešu, da bi si lahko prvoščla ceu tečaj, nakup opreme, skupne počitnce (plus ostale "malenkosti" k jih mam za poletje u planu).

Kajtat se definitiuno ne splača učit (iz nule) čist sam, kr predouk traja in nenazadnje, ne gre lih za enostavn šport in poškodbe so še prehit u igri. Najbolša opcija je nekdo, k si res uzame cajt zate in mu ni težko mal počekirat prvih korakou, kasnej je itak večina napredka odvisna zgolj od tebe.

Očitno se bom spet vrgla u mojo wakeboard sceno :wink: .
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 06. Jun. 2008 8:48

Aha, štekam.

Samo... ne naprej obsojat tečajev. OK, v počitniških krajih verjetno potekajo po takem kopitu (kjer je cilj zabava, druženje, pecanje in da lahko na koncu rečeš, da si se učil kajtanja). Sem pa vidla pri nas precej profesionalen pristop pri surfanju (kajtanja pri nas te itak ne bo nihče učil, domnevam). Tečaj je bil enotedenski, na tečaj je prišlo max. 5 ljudi, učitelj pa jim je posvetil cel dan časa (oz. tistih nekaj ur dokler maestral dovolj piha).
Skratka, po enem tednu so ljudje znali tolko surfat, da so lahko bli samostojni in nadgrajevali svoje znanje.

Sklepam, da mora kje obstajat kaj takega tudi glede kajtanja.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Mem1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 13. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mem1 » 06. Jun. 2008 9:42

Jaz tudi mislim, da ce se odločiš za tečaj je boljše, da greš s slovenskimi inštruktorji... Vem za eno društvo, ki celo leto organizira tečaje po različnih krajih sveta..trenutno so menda v Egiptu... in maš v enem tednu poleg namestitve in leta vključen tudi tečaj kajtanja... kolk sem gledala njihove slike in videje je super...
Tisti tečaji, ki pa jih razne kajt šole prirejajo množično npr. v Hurghadi pa me niso niti malo navdušle.. je šla prijateljica v tečaj pa je niso nič kaj naučili...
Še vedno pa sem mnenja, da se lahko z zdajšnjo opremo, ki je veliko bolj varna kot v starih časih, naučiš tudi sam... no sam ravno ne.. dva že moreta bit :)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Jun. 2008 18:01

Mem1, poznam te variante in šole.
To, da se lahko naučiš sam, drži, dejstvo pa je, da gre velik več časa, volje, potrpljenja in obstaja večja možnih poškodb, poleg tega pa nikol ne veš, če gre učenje u tapravo smer (glede na to, da moraš obvladat in dilo in kajt, je verjetnost, da nekje kiksneš, dost večja kt če bi šlo samo za eno stvar, npr dilo). Z dilo mam dost izkušenj iz sorodnih športou, kajta pa res ne obvladam.

Trapa, ne obsojam, niti ne govorim na pamet, kr poznam ljudi, k so se udeležil kšnga od tovrstnih tečajeu (ne govorim konkretno za kajt) in niso bli kej preveč naudušeni nad pristopom tistih, k nej bi si uzel cajt zate.
Tečaj, k ga ti omenjaš (windsurf?) je že u štartu zastaulen drgač, glede na to, da gre za mejhno skupino tečajnikou. Kjer pa je prisotna večja, učitli pa so tm bl zarad sebe in svojih užitkou, kt zarad tebe in tvojih "potreb", pa najbrž ne obeta lih neke kakovosti učenja.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
s@nny
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 5. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a s@nny » 10. Jun. 2008 11:24

Jaz pa moj fant sva se sama naučila. Sicer še nisem profi :D sam se pa že lepo vozim. Tako, da je sam treba najt dobro družbo pa voljo pa se hitr naučiš.

lp,

Vrni se na Šport

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov