ste že kdaj kaj ukradli?

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ste kdaj kaj ukradli?

da
34
64%
ne
19
36%
Skupaj glasov : 53

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 01. Nov. 2007 19:24

Ste že kdaj kaj ukradli? Tudi kakšne majhne stvari (mogoče kdaj v otroštvu) npr. bonbone...? Poznate koga, kakšnega prijatelja, znanca? Mislite, da tudi kakšne majhne stvari lahko osebo, ki je kradla, zaznamujejo za celo življenje? Spomnim se, da je nekoč pisalo v enem rumenem časopisu (ne bom delala reklame) za Rebeko Dremelj, ko je postala miss Slovenije in so objavili članek, da je nekoč v mladosti ukradla mislim da 5000 (takratnih) sit svoji prijateljici ali nekaj takega. Pa se je kmalu vseeno pozabilo na to, čeprav mi je to pri njej ostalo v spominu še do danes... Menite, da se kaj takega lahko pozabi ali ljudje nate vedno gledajo iz tega vidika, češ tista punca/fant pa je enkrat nekaj ukradla/el?
Uporabniški avatar
Coco.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 28. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Coco. » 01. Nov. 2007 19:33

Tamala_mrha napisal/-a:Tudi kakšne majhne stvari (mogoče kdaj v otroštvu) npr. bonbone...?

Jaz sem ukradla bonbone ko sm bla majhna. Samo sem jih potem mogla nesti nazaj, da jih je oče plačal. :D
• I was standing in the park wondering why frisbees get bigger as they get closer. Then it hit me. •
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 01. Nov. 2007 19:41

Enkrat me je mami poslala v trgovinopo liter mleka, bila sem stara 7 let. Denar sem vtaknila v en žep, ko pa sem prišla pred blagajno ga nisem najdla, zato sem mleko skrila podb bundo in preprosto odšla iz trgovine (valda vsa presrrana, da me ne bo kdo dobil, zraven sem pa še razmišljala, kako bom doma mami povedala, da nisem dobila nazaj nič drobiža). Vso pot sem pregledovala žepe, če bom kje najdla tist keš, pa ga nikjer ni bilo.
Šele ko sem prišla domov sem ga najdla. Ko je mami hotela nazaj drobiž, sem rekla, da mi ni dala prodajalka nič nazaj. Ampak laž ima kratke noge, tak oje takoj ugotovila, da mleka sploh plačala nisem (v žepu je najdla denar). Poslala me je nazaj. Tako sem mleko spet pretihotapila v trgovino, šla na blagajno in ga plačala.
Mislim, da je bil to edini poskus kraje v mojem življenju in vem, da tega ne bi nikoli več poskusila. Raje pošteno plačam, kot pa da me potem peče slaba vest.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
m-3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 11. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a m-3 » 01. Nov. 2007 19:42

mel sem eno obdobje v mladosti (kako leto), ko sem vsepovprek kradel po trgovinah, dokler me niso ene 2× dobili. Potem sem pa pač nehal :P

lp
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 01. Nov. 2007 19:44

Ko sem bla v OŠ sem ene parkrat v trgovini ukradla čunga lunga čigumije :lach: Spomnem se, da smo bli skupi z enimi frendi in jst sm bla največji "chicken" in mi je cel čas srce razbijalo ko noro :? :D

Kar se pa tiče tega 'zaznamovanja', pa mislim da je to odvisno od tega kdaj se to zgodi. Logično da majhnega otroka take stvari ne zaznamujejo in ti tega ne pribijejo za celo življenje na čelo... ampak če se to zgodi kasneje, recimo po kšnem 14 letu, pa zna bit kritično.
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 01. Nov. 2007 20:29

Sm kr par tednov uspešno kradla čokoladice v bližnjem merkatorju, ko sm bla okol 7let stara :D so me dobil in sm vsa prestrašena nehala :)
Kraja se je ponovila pol pr kšnm 15letu ubistvu sm sama seb nekak izziv postavla, če zmorm v dmju kšno maskaro al pa barvico.. in sm uspela :P Potem nisem več..ne zato, ker bi se bala ampak ker mi ni blo do tega.
nebi bla začudena oz nebi gledala grdo nekoga tud od 14let naprej do kake 20, če bi mi povedal da je ukradel kako malenkost v trgovini, kr se mi ne zdi nč tazga, sovražim pa ljudi, k kradejo od prjateljev, znancev, bližnjih.. Tega tud nikol nism počela niti nebom.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 01. Nov. 2007 20:35

Ko sem bla mejhna, sem ukradla balone, ampak me je ati dobil in sem mogla jih nest nazaj in se opravicit.

Ko sem bla pa stara 14 let, smo pa na morju na stantih s prjatlcami ukradle par uhanov, sam je blo men ful smotan pol, tko da tega ne delam vec. :)

Da bi pa sama sla kej krast, pa no go, ker nimam jajc za to. Pa če bi me dobil, bi se vrjetn polulala od sramu. :D
Uporabniški avatar
Nita*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: **lost in my world**

Neprebrana objavaNapisal/-a Nita* » 01. Nov. 2007 20:48

ne nisem še nič. poznam pa enih par primerkov, ki kar dosti kradejo
Uporabniški avatar
Hey Baby
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 10. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Hey Baby » 01. Nov. 2007 21:13

jap, jst sm ukradla ene par čigumijev Huba Buba v Nami, stara sem bila nekje 4,5 let :D

Pa mamici sem ene parkrat ukradla neki dnarja, recimo 20, 50, 100 sit (ohh, dobri stari tolarji :) ), potem sem ji pa enkrat 200 sit, pa me je dobila, ko jih ni več najdla. Prov ji je, kaj je pa dnar vlačila po žepih od plašča. Bolš da sm ji jst vzela kot kdo drug. No to je bil 1,2 razred, porabila pa sem jih v Pinkiju na poljanah za sladkarije :lol:

aja, pa poznam tud ene k še vedno kradejo, jst sm pa čist proti temu in nebi nikol mogla kej ukrast. OK, razen če bi bil državni udar, kjer bi vsi ropal trgovine.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 02. Nov. 2007 9:16

Razen kepkinega namiga ( :D ) še nikoli nič. Niti kot otrok.
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 02. Nov. 2007 9:18

Full kradem filme+glasbo z neta (hvala Kepka, da si me spomnila :D).

Drugače pa sve s kolegico enkrat v srednji ukradle kekse tv trgovini. Mogoče so šli nelegalno z mano kdaj tudi kakšni žvečilni :oops:
Uporabniški avatar
bambina x
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 363
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a bambina x » 02. Nov. 2007 9:30

joj, jaz sem pa do zdaj vedno po nesreči nekaj ukradla. . .1x sva s svakinjo nakupovali, pa sem dala eno malo pašteto v voziček. .pol pa ko sem dalal ven škatlo iz vozička v avto(ko sem že plačala seveda), je bla pa tista majhna pašteta kr v vozičku. . .pol sem pa doma šla gledat račun, in sem vidla, da je nisem plačala. .ni blo glih fajn. . .
pa zaj, ko smo bli na maturancu, sem dala prazno plastenko vode med noge pod mizo in sonam računali samo eno plastenko . .. ampak je blo spet po nesreči .. .ker nam je htelo prazno plastenko odpihnit nekam, ker je pihal veter in sem jo potem jaz tak držaloal . .pol pa sem čisto pozabla nanjo . .so me drugi spomnli. ..
pa zaj 1x sem dobla kavico zastojn, ker mi jo je natakarca pozabla zaračunat. . .pa sem ji 3x rekla. . pol pa se mi ni več dalo. ..


naklepnega "rop" pa še nisem mela. . .
"so tell me, do you have someone special in your life?"
"yes, I do. . . me"
Uporabniški avatar
Gregorius
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 13. 4. 2005
Kraj: Somewhere over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregorius » 02. Nov. 2007 9:51

bambina x napisal/-a:joj, jaz sem pa do zdaj vedno po nesreči nekaj ukradla. . .1x sva s svakinjo nakupovali, pa sem dala eno malo pašteto v voziček. .pol pa ko sem dalal ven škatlo iz vozička v avto(ko sem že plačala seveda), je bla pa tista majhna pašteta kr v vozičku. . .pol sem pa doma šla gledat račun, in sem vidla, da je nisem plačala. .ni blo glih fajn. . .


Meni se je že tudi taka varianta zgodila...

Je pa tudi bilo nekaj sladkarij ukradenih v rosnih najstniških letih, ko smo pač vsi to delali, dokler nas niso ujeli..:)
Življenje je kratko, pridobivanje izkušenj dolgotrajno, ugodna priložnost redka, izkušnja varljiva, odločitev pa težka.
Uporabniški avatar
***Ally***
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1030
Na forumu od: 8. 7. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ***Ally*** » 02. Nov. 2007 10:03

Enkrat ko sem bla majhna sva šle z babico v trgovino in sem vprašala, če lahko vzamem žvečilne in sem jih pokazala prodajalki (tam je bla ena mala trgovinica in niso imeli na kode). Ko je doma babica gledala račun, pa je vidla, da žvečiln ni računala. Meni je blo ful bad, ampak je blo res po nesreči. Pol mi je blo še nekaj časa nerodno it v to tgovino.

Drugače so pa v gimnaziji sošolke ful kradle pepelnike iz kafičev...ampak to jaz nisem, ker itak nisem kadila.
Houd de wereld tegen

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov