Tunizija [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ziherlca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 15. 11. 2004
Kraj: za devetimi gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a Ziherlca » 13. Jan. 2005 15:16

čav bejbe!! :)

eden mojih velikih ciljev v življenju je tudi potovati po svetu!! zato me zanima, če je že katera bila v Tuniziji, kako je tam, karkoli.... mogoče toplo priporočate kakšen drug kraj oz. deželo, kjer ste se imele super? sicer nisem še čisto odločena, kam bi odšla, ampak v Tunizijo me zelo vleče..... :razz:

LP
hepi girl:)
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 13. Jan. 2005 16:02

lani septembra sm bla na djerbi. gre za tunizijski otok. blo je fenomenalno. šlo na je več, konec septembra. blo je povprečno 30 stopin čez dan. doma pa okol 15. naša angencija je mela velik izletov organizeriranih, tko da smo šli tud v notrenjost tunizije do puščave, pa do kraja kjer so snemal vojno zvezd. skratka zanimiva dežela, sploh pokrajina je naverjetna. edina slaba točka so domačini k niso navajen žensk oblečenih v kratke rokave, pa to da se ponoč sprehajajo po plaži.ampak čez neki dni se tud na žvižganje navadeš. pa mal kriza je kar se žuranja tiče-zvečer. samo to majo pa itak tud u hotelih neki zrihtan, kakšen disko al pa animatorji poskrbijo za kakšen ples. skratka toplo ti priporočam obisk tunizije. men teh 14-dni ni blo žov.
lp
Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 13. Jan. 2005 16:29

Jst sm bla na maturancu v uniziji in lahk sam rečem ENKRATNO! Šli smo na 4 dnevni safari čez celo Tunizijo, mal smo po starih mestnih jedrih hodil, jeep, kamele in puščava (enkratno, res)...ostale 4 dni smo bli pa u Hammametu, bazenček lep hotel, dobra hrana (ekostična)...žuranje..imajo super diskoteke, ampak večinoma so notr samo moški..ampak, če greš z družbo itak ni sile. Pa vodne pipe in turška muzika.. Kokr smo bli na začetku skeptični glede izbora bi zdej vsi ponovili to izkušnjo :gut:
jackson
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 11. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jackson » 13. Jan. 2005 19:01

Mene tud fil vleče v Tunizijo. Ne vem,če ne bom letos zamenjal morja za Tunizijo. :cool:
Uporabniški avatar
redlion
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 28. 9. 2004
Kraj: strawberry city

Neprebrana objavaNapisal/-a redlion » 13. Jan. 2005 22:20

naju z dragim tut tako potovanje zanima.. kake so pa kaj cene?
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 13. Jan. 2005 22:24

redlion napisal/-a:naju z dragim tut tako potovanje zanima.. kake so pa kaj cene?

pomoje te cenej pride k ce gres na hrvask :) lani kokr se spomnem so mel res ugodne cene, sploh ce racunas da je tud avion uklucen...
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 13. Jan. 2005 22:34

opium napisal/-a:
redlion napisal/-a:naju z dragim tut tako potovanje zanima.. kake so pa kaj cene?

pomoje te cenej pride k ce gres na hrvask :) lani kokr se spomnem so mel res ugodne cene, sploh ce racunas da je tud avion uklucen...


Ja pol greš pa na hrvašk te pa hrvati u glavo j*****, škoda ker so taki primitivci ker imajo res čudovito primorje, ki se ga splača obiskovat ampak men se zdi zamal njihv način tko da grem raj kam drugam, čeprav v dalmaciji so čist cool no tko da mogoče je čist v redu it tud na kak dalmatinski otok.

Kar se tiče pa tunizije jaz sicer nisem bila ampak tud moja prijateljica je bila na Djerbi in je ni mogla prehvalt.

Če si pa želliš avanture pa z dragim poberita dva res najbolša prjatla s katerima se res dobro štekate in pojdite za teden ali dva jadrat. fenomenalna izkušnja res. Sicer ne najcenejša ampak se splača!
pa pa
Uporabniški avatar
Ančka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 12. 10. 2004
Kraj: lepa gorenjska vasica & Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ančka » 14. Jan. 2005 0:31

Jst sem bla v Tuniziji julija. Ful je blo vroče. V Saharu je blo (baje) od 40 do 45°C, sam vročine ne občutiš. Bolj jo na otoku - saj z nami je blo tko. Kar se cene tiče: mi smo dal 104.000 SIT (letalo, hotel****, all inclusive, safari, ...). Šli pa smo z Intelekto. Kar se animatorjev tiče.... no ja, ne bi nekej hvalila! Kt so že rekle: moški znajo bit problem. Nikoli in nikdar ne pejt zvečer sama po mestu v majci nad komolci in v hlačah nad koleni, ker so za njih komolci in kolone fuuuuuuuul erotična in se zna zgodit, da bi mela kašne probleme z njimi. Me smo jih ignorirale in ni blo tko hudo. Ne verjem pa vsega, kar ti bo folk nakladov. Men so pravl, da morš vsak dan popit najmanj pol litra alkohola (šnops,...), da preprečiš okužbe! To sploh ni res! Hrana v hotelih je popolnoma varna. Res pa je, da ni pametn kupvat hrane na ulci, niti sadja. Drgač pa ne smeš zamudit barantanja na bazarju!!!

NORO JEEEEEE.....
Ti in jaz. Kot črno in belo. Kot A in B. Bila sva eno - nikoli ti brez mene, nikoli jaz brez tebe. Včeraj je bilo drugače, kot je danes in danes je drugače, kot bo jutri... Samo nekatere stvari ostaneje večne, za vedno!
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 14. Jan. 2005 11:38

jaz sem tut bla v tuniziji...je lepa,vroca,misticna, ... glede na to da sem bla pa ze se v veliko drugih drzavah po svetu pa ne morem rect da mi je tako zelo vsec da bi se tja vracala! se splaca pogledat,zgubit definitivno ne mores nic!
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Kitten
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Kitten » 14. Jan. 2005 21:26

sem bila lani v Tunisu, letos grem na Djerbo. Tunis mi je biu kr vsec, se posebi ljudje tam in njihova neskoncna prijaznost!
Ziherlca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 15. 11. 2004
Kraj: za devetimi gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a Ziherlca » 17. Jan. 2005 15:34

in potem ste u bistvu usi šli z agencijo? tako, da ste mel organiziran?
ker jst sm ful tko - by myself, sama bi si organizirala stvari, vzela bi Lonely Planet in bi šla.... s fantom(za zih!! :) ) in prijatli mogoče.

kaj pa mislte da se bolj splača? agencija ali da gremo po svoje?

hvala za odgovore!!! :razz:
hepi girl:)
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 17. Jan. 2005 17:35

mislim da je to cist odvisno od tvojih zelj...meni je z agencijo potovat dosti bolse,ker mas pac zazihran plac pa ves kje bos,ceprav more bit odhod kr tak v neznano tut ok...pa ce gres z agencijo mas ravno tako moznost da vidis velik stvari...mi kaj smo do zdaj hodli okol smo vedno sli se na kaksen izlet...mas te turisticne avtobuse, konc koncev pa so tu tut taxiji ki so res za dzabe...jaz bi v tako dezelo kot je tunizija sla sam z agencijo...razn ce bi bla ze parx tam in si vse res dobro ogledala,da bi pol ko bi sla na lastno rezijo vedla tocno kam in kako...jaz sem vsekakor za agencijo..al pa vsaj delno agencijo (prej si naredis plan,pol pa prek agencije rezerviras prenocisca),ceprav mores vedet da pa nic od tega ni poceni...tak kot eni pravijo da je v lastni reziji ceneje...lih tak mores kup stvari placat in potem ko vse skupaj zracunas te ne pride nic ceneje kot da gres z agencijo in na par izletov...torej se enx ...jaz sem za agencijo :razz:
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 31. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Ka » 17. Jan. 2005 19:05

te variante z Lonley Planetom se ponavadi cenovno ne splacajo v destinacijah, ki so turisti;no dobro pokrite, saj kot fiyicna oseba v tujem kraju ogromnokrat preplacas storitve, saj te imajo vsi ya turista polnega denarja. Res je sicer, da je potovanje na ta na;in veliko bolj vznemirljivo, vendar me ponavadi odvrne ze cena avionske karte, ki praviloma doseze ali celo preseze moj celoten proracun za dopust-potovanje.
Uporabniški avatar
nefertit
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 21. 10. 2004
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a nefertit » 18. Jan. 2005 9:16

ja jest sm šla za agencijo in mel so organiziranih velik dobrih izletov. sicer smo pa s klapo tud sami okol hodil. taksi je bil smešno pocen, pa tud vodička nm je vse razložila kam se splača it, pa kje kupvat. glede na razmire tam bi ti predlagla da greš z agencijo. mi smo šli z intelekto, in punce tm so ble enkratne. lp
Uporabniški avatar
_n_j_i_n_s_a_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 12. 10. 2004
Kraj: Ljubljana-Fužine

Neprebrana objavaNapisal/-a _n_j_i_n_s_a_ » 18. Jan. 2005 9:26

bil v Tuniziji in jo toplo priporocam
...ja nemam vise razloga zivjeti bez tvoga imena... 14/8/2005

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov