Matura: 5 predmet

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
FREZIJA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 9. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a FREZIJA » 09. Okt. 2007 16:51

živjo! mene pa zanima če je katera delala 5. predmet na maturi med šolskim letom.
lp
hvala za odgovor
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 09. Okt. 2007 18:40

Misliš 6.?
Ne kadim, a vedno vžgem.
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 09. Okt. 2007 18:54

5.... :wink:

Če delaš poklicno maturo imaš 4 izpitne enote...vendar imaš s tem poti odprte samo na višje- in visoko-šolske programe...če pa greš delat še peti predmet, se pa priznava isto kot bi imel/a splošno maturo, in posledično greš lahko tudi na univerzitetni študij... :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
anoyel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 696
Na forumu od: 3. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a anoyel » 09. Okt. 2007 19:01

McLarnovc napisal/-a:in posledično greš lahko tudi na univerzitetni študij... :wink:


sam lahka greš samo na točno določene faxe. ne na vse. kako pravo, medicina, arhitektura, filofax (vsaj vecina smeri), fdv (vecina smeri), fvv v tem primeru kot poklicna matura plus 5. predmet zal ne pride v postev. na te uni programe se ne mores vpisati. gre za kako ekonomijo, upravo in pa tehnicne, naravoslovne smeri fakultet. vsak tako je bilo leto dni nazaj. :wink:
Čas je vrednota,
ne mineva,
temveč ga uporabljamo.
Uporabniški avatar
mimi.k
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 13. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mimi.k » 09. Okt. 2007 19:58

ce mislis 6. predmet... jaz sem ga imela...

sem mela slo, mat, spanscino, bio, kem.. potem pa kot 6. anglescino... ni nic posebnega. ni tko, da bi mel zdej na izbiro da ti stejejo boljso oceno, ampak samo da imas vec moznosti za potrebe nekaterih fakultet... jaz recimo sem hotela na medicino, kjer med drugim stejejo kem, fiz ali bio, samo sem se bala da ne bom sprejeta na medicino in s popolnoma naravoslovnimi predmeti zvisim kje drugje..
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 09. Okt. 2007 20:17

anoyel napisal/-a:sam lahka greš samo na točno določene faxe. ne na vse. kako pravo, medicina, arhitektura, filofax (vsaj vecina smeri), fdv (vecina smeri), fvv v tem primeru kot poklicna matura plus 5. predmet zal ne pride v postev. na te uni programe se ne mores vpisati. gre za kako ekonomijo, upravo in pa tehnicne, naravoslovne smeri fakultet. vsak tako je bilo leto dni nazaj. :wink:


na arhitekturo v lj lahko greš v mb nažalost ne... vem iz letošnjega leta
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 09. Okt. 2007 22:57

S petim predmetom na poklicni maturi lahko prideš sam na une fakse, k dajo ven razpise za 5. maturitetni predmet in to oni določjo, ker predmet je to (vsak faks določ pač un predmet, k mu je najbolj v interesu). To pa piše v unmu razpisu k pride vsako leto ven.
Uporabniški avatar
_malena_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 17. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a _malena_ » 10. Okt. 2007 14:41

Jaz bom hodla letos na peti predmet pri maturi, oziroma na predavanja med šolskim letom.
Uporabniški avatar
FREZIJA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 9. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a FREZIJA » 10. Okt. 2007 18:52

jst mislm prov 5predmet na 6! kukr sm jst po netu brskala mi je za bibliotekarstvo dost 5 predmet /zgodovina al pa sociologija, psihologija).
se moram še mal pozanimat. sm razmišlala tud o maturitetnem tečaju pa se mal bojim kako mi bi šla angleščina! tku d ne vem. če ma katera kake izkušne lahk pove.
hvala vam za odgovore.

lp
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Okt. 2007 18:57

Ti lahko greš na maturitetni tečaj delat tut samo 5 predmet. Al pa se pozanimi, katere gimnazije majo možnost, da opravljaš 5 predmet.
Uporabniški avatar
FREZIJA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 9. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a FREZIJA » 10. Okt. 2007 19:06

jst 5 predmet lahk opravlam na šol.
če hočem met pa splošno maturo moram pa en let pavzirat pa delat maturitetni tečaj na gimnaziji.
sm ne vem kaj bi.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 10. Okt. 2007 19:25

Če res rabiš sam 5. predmet, pol pejt to. Sam bi blo pa dobr za vsak slučaj nardit maturitetni tečaj, če bi vpisala kakšen univerzitetni program na 2. in 3. mesto, če slučajn na 1. mesto nebi bla sprejeta.
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 10. Okt. 2007 19:40

Jaz sem naredila tehniško šolo in sem se odločila, da grem na gimnazijo delat peti predmet. Ampak meni ni bilo potrebno pauzirati, sem lahko šla kar naslednje šolsko leto. Odprta maš vrata za večino fakultet, ne pa vse.
Sicer ne vem, kateri predmet moraš opravljati, ti pa lahko posrežem z nekaj informacijami. Npr. ko se vpišeš, ti ni nujno, da hodiš na predavanja vseh predmetov, niti ti ni nujno, da pišeš vse predmete. Npr. v SŠ delaš mat.,slo., ang. in x predmet. Na maturitetnem tečaju pa opravljaš spet 4 predmete + petega. Zgodovina je ponavadi precej zahtevna, sociologija tudi.
Če si stara 18 let, si lahko samoplačnik in se odločiš, da plačaš samo za predmet, ki ga potrebuješ za fakulteto (zgo., soc., mat., ang). In obiskuješ tudi samo predavanja iz tega predmeta in si prisotna samo pri teh urah. Jaz sem to izvedela prepozno, že proti koncu šolskega leta. Je pametno, da se o tem prej pozanimaš, če je še izvedljivo, ker sem jaz delala 5. predmet pred 3 leti.
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 10. Okt. 2007 20:22

FREZIJA napisal/-a:če hočem met pa splošno maturo moram pa en let pavzirat pa delat maturitetni tečaj na gimnaziji.
sm ne vem kaj bi.


zakaj bi pa morala pavzirat? jas sem isto delala 5 predmet letos pa ga nism tvotla pa zj hodm na maturitetni tečaj ni mi blo treba nč pavzirat..
Uporabniški avatar
FREZIJA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 9. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a FREZIJA » 11. Okt. 2007 16:22

mislim sj ne rabm pavzirat, sm drug let delam splošno maturo, naslednje leto pa potem na faks. sm če mal pomislm bom pol že kr neki stara k bom nardila faks. tk d ne vem no

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov