Matura: Zgodovina

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 07. Sep. 2007 14:13

Helou ;)
Mene zanima kake izkušnje mate z zgodovino na maturi, koliko truda ste uložil v predmet, kak je biu rezultat u primerjavi s tem kuk ste se ućil, kaj sploh zahtevajo k se razpišeš o eni temi, kako zgleda izpit..

Sama razmišljam o petem predmetu zgodovina, zato bi bila vesela usake informacije kako pa kaj..ne vem pa še ali bi se vpisala u redno predavanje al pa da bi si ga sama plačala..če bi redno pol..vem da tam zvem kako zgleda izpit pa to ;) ...

Pa zanima me še kje u LJ je kaka gimnazija k ma možnost maturitetnega tečaja je kavliteten profesor-profesorca za zgodovino..

Ful vam hvala,

LP!
Zadnjič spremenil Damyanchyka, dne 07. Sep. 2007 21:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 07. Sep. 2007 14:26

Jest sm letos mela zgodovino za maturo. In sprva me je blo dost strah, ker je blo tega velik...sm mela prou knjigo za zagodovino na maturi 2007, ampak sem enkrat vse prebrala, drugič sem šla samo skoz, pa sem naredila s tri.

Pomoje ni tolk težko, če se začneš že dovolj zgodaj učit, ker rezultati se mi zdi, da so bli kar dobri.

Veliko vprašanj na maturi se nanaša na kakšne slikce, ki so tam, al pa na kakšne citate in moraš potem to razložit.

Veliko uspeha, če se boš za to odločila :wink:
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 07. Sep. 2007 14:34

Jest sm jo delala na Gimnaziji Kranj.
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 07. Sep. 2007 21:14

Zgodovina zna bit prou fejst. Še sploh, če je profesor kul in super razlaga. Jst sem imala lansko leto zgodovino na maturi in so ble fajne teme. Lepo se jih je dalo naučit, seveda če se bi učila. Jst sem med letom dost delala, ampak ne za teme, ki so bile na konc na maturi. Jst sem ena izmed tistih naivnežev, ki so verjeli "punci, ki ima nekoga na ricu in ve katere dve teme bosta" :roll: Učila sem se celo noč tiste dve teme ...rezultat? 2. Lahk sem srečna.
Za zgodovino se odloči, če ti ne najeda in ti je uredu predmet. Ker, če ti že zdaj najeda in ti ni lih priljubljen predmet...ti bo do mature požrlo živce.
Sama matura pri zgodovini ni nek bav bav. Da se naredit, sam se moraš tut nekej naučit. Maš od tistih vprašanj pri katerih odgovor razbereš iz same tabele, slikice ipd do tistih vprašanj, ki zahtevajo imena in letnice. Sicer pa, če se odločiš za zgodovino vam bodo verjetno dali kakšen primer pole :)
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 08. Sep. 2007 7:14

Jst sm se glih učer prepisala z zgodovine na umetnostno zgodovino...sm ugotovila da se mi ne bo dal tok učit te zgodovine :?
Uporabniški avatar
shiva*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 20. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a shiva* » 19. Jan. 2008 20:04

jaz razmišljam da bi si zraven kemije izbrala zgodovino, ker mi gre in si hitro zapomnim dejstva in informacije. zanima pa me kako je s temi temami na maturi? ali se moram naučiti VSO zgodovino lai že naprej podajo teme, ki bodo na maturi?
I walk these roads with grace
And I'll wave with you behind me
With a new smile on my face
Cause I'm walking in new shoes now
I got a new song to sing!
Uporabniški avatar
star7
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 344
Na forumu od: 30. 6. 2007
Kraj: tam, kjer so zvezde

Neprebrana objavaNapisal/-a star7 » 19. Jan. 2008 20:52

js sm tudi lani delala peti predmet zgodovino in morem rect da sm se kr dosti ucila, da sm jo nardila. sam je pa res da je bolse ce te zgodovina res zanima kr ce se bos neki na silo ucila ne bo kaj dosti. mene ful zanima in sm se jo "rada" ucila.
ma|ick4
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 20. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ma|ick4 » 21. Jan. 2008 1:27

Zgodovina je fajn predmet,če te res veseli pa če si zapomniš podatke ipd. Jaz sem jo mela na maturi in taki tip človeka kot sem,sem se jo začela učit zadnji dan....in jo naredla s 3.Če bi se en dan prej začela učit,bi jo naredla s 4.Ampak jo grem letos itak višat in upam da se bom spravla kaj prej učit :D
Če maš(najdeš) dobre zapiske,se sploh ni problem teh nekaj strani naučit in si zapomnit pomembne stvari.Saj bo šlo,samo se treba poleg spravit :wink:
Uporabniški avatar
smokika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a smokika » 31. Jan. 2008 15:30

Jaz sem imela tudi zgodovino na maturi. Vse kar rabiš pri tem je, da rešiš čim več prejšnjih testov na isto temo, ker se zelo ponavljajo vprašanja (nekoliko so obrnjena). Mislim, da sem imela sama veliko srečo s svojo profesorico s katero smo res predelali vse teme (vsakič nam je dala tudi stare mature, ki smo jih reševali skupaj, opozarjala nas je na kaj naj bomo pozorni ... ). Za samo maturo sem se nato učila 2 dneva (fain je, če si kupiš tisto knjigo, kjer so vse teme zbrane skupaj) in pisala 4 (ena točka do 5:( ) pa nisem dobila tem, ki sem si jih najbolj želela;) Skratka zgodovina je po mojih izkušnjah super za na maturo, pa priporočam tudi geografijo:)
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 01. Feb. 2008 16:04

Jaz mam zgodovino na maturi in mi je cist ok, razn slovencov :?
sabinca:)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 27. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sabinca:) » 01. Feb. 2008 17:44

jst bom mela tut zgodovino na maturi :)
Uporabniški avatar
Mayflower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 549
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mayflower* » 05. Feb. 2008 17:51

Jz mam tud zgodovino na maturi, ampak pri izbircih jemljemo tolk podrobno, da smo šele 3 teme predelal ... mamo jih še sedem, samo ostale bomo samo ponavljal, ker smo jih dost že pri rednem pouku jemal. Joj men ni ne vem kako lahka, ogromno je podatkov, pa še profesorica velik zajhteva. Je sociologija, ki jo mam za drugi izbirni predmet bolj fajna :)
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 05. Feb. 2008 18:43

Mi jutr pisemo 2 temi :cry: , srednjeveska mesta in slovenci v 1. jugoslovanski drzavi. 1. jje cist simpaticna, druga je pa kr neki. Pa se eno novo studentko mamo, k razlozi na nivoju osnovne sole. :stupid:

Tko da drze pesti jutr! :D
Uporabniški avatar
Mayflower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 549
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mayflower* » 05. Feb. 2008 19:08

Mi pa pišemo če 14 dni prvo, drugo in tretjo temo. To so antična tradicija, slovenci v rimski in zgodnji srednjeveški dobi pa srednjeveška mesta in podeželje. To je vse kar smo uspel predelat ...
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 05. Feb. 2008 19:16

Mal ste pocasni. :D

Mi smo obdelal ze:
anticno k. tradicijo,
slovensko ozemlje v rim. dobi,
srednjeveska mesta,
od zdruzitve nem in italije in
slo. v 1. jugoslovanski drzavi.

Drugac se pa po zimskih pocitnicah pisem interni del mature :S Z 5 tem :?

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov