Škodljiva sevanja

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste že kdaj opravili radiestezijske meritve geobioloških vplivov?

Da.
12
24%
Ne.
24
48%
Ne, nisem razmišljal o tem.
11
22%
Ne, me ne zanimajo škodljiva sevanja.
3
6%
Skupaj glasov : 50

Clansman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 26. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Clansman » 26. Dec. 2004 15:14

Imate kakšno vprašanje glede sevanj? Spite slabo, pa ne veste kje so vzroki? Imate kakšno izkušnjo z meritvami škodljivih sevanj?
Delite jo z nami!

ROBERT ZUPANČIČ
radiestezist in svetovalec
Radiestezija v službi človeka: Vaš sen-Vaša energija.
http://www.radiestezist.com
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 26. Dec. 2004 15:17

mene pa nekaj zanima...kolko so skodljivi ti oddajniki za mobitele...zivim namrec v hisi v blizini pa je blok na katerega so dali oddajnik...je pa oddaljen nekje 30m ..!
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 26. Dec. 2004 15:31

Skoraj nič...To so meli enkrat neke meritve se spomnim, ko so se eni starejši ljudje pritoževali in so jim potem prinesli meritve, kot dokaz. Zdaj pa je mir :lol:
Jaz mam tudi drugač v cca pa sto metrov 3 takšne oddajnike (Simobil, Mobitel, Vega) pa še živim. :D
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 26. Dec. 2004 15:37

no kr takrat ko so ga postavli me je ful zacela glava bolet...pa ne vem al po naklucju al zarat tega...no saj zdaj je mir...sam me je pac zanimalo :razz:
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 26. Dec. 2004 15:40

Mark napisal/-a:Skoraj nič...To so meli enkrat neke meritve se spomnim, ko so se eni starejši ljudje pritoževali in so jim potem prinesli meritve, kot dokaz. Zdaj pa je mir :lol:
Jaz mam tudi drugač v cca pa sto metrov 3 takšne oddajnike (Simobil, Mobitel, Vega) pa še živim. :D


Poudarek je na še. Sicer pa si verjetno še mlad.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 26. Dec. 2004 15:46

Ja sem še ja... :D

Drugače pa bi še dodal, da marsikatere druge stvari precej bolj skrajšujejo življensko dobo, kot ti signali. Važno je predvsem kakšna moč se sprosi na kvadratni meter in ta odstotek je zaenkrat še krepko pod tisto zgorno mejo, ki je predpisana.
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 26. Dec. 2004 15:53

Mark, morš vedet da so to dipoli in da se ne da lih gledat na kvadratni meter. Pa tudi "od predpisane" je ful neuporabna zadeva - itak se sevanje zmanjsuje s kvadratom razdalje, tako da skoraj vse še paše v standarde. Kateri pa, evropski, btw, niso ravno strogi :roll: .
Pa ne da bi prilivu na ogenj radiostezistom, ker večina jih meglo prodaja da se kar kadi.
Tko nekak...
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 26. Dec. 2004 16:06

Ja EU standardi niso nevem kako visoki, sicer pa odvisno od področja. Povsem jasno je tudi, da se sevanje zmanjšuje s kvadratnim metrom, zato se te meritve opravljajo na točno določeni oddaljenosti. Se pa to sevanje razlikuje od raznih drugih.

Sicer pa, če bi se vsak za to sekiral, potem sploh nebi noben imel GSM-a. Maximalna vrednost v EU je 2 w/kg. Večina mobilnikov pa niti 1w/kg ne presega. Ful visoko vrednost ima se mi zdi SE Z1010, okrog 1.4...
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 26. Dec. 2004 16:10

Sicer pa imaš prav, to je res dvorezen meč. V kolikor ni dovolj velika gostota repetitorjev, mogoče še bolj nasrkamo, saj mobitel oddaja tudi z 10x vecjo mocjo - direkt v naso buco.
Tko nekak...
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 26. Dec. 2004 16:11

Pač sej bomo vsi umrli slej kot prej,eni pač malo bol nasevani,drugi ma manj. :nixweiss:
Clansman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 26. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Clansman » 26. Dec. 2004 17:25

Na fakulteti za elektrotehniko so naredili študijo o vplivu neionizirnih elektromagnetnih sevanj na človeka in glede anten, ki jih omenjaš, je g. Peter Gajšek zapisal, da bi morala biti izpostavljenost glavnemu snopu sevanj baznih postaj omejena približno na 60 m. In ker pri nas za tehničnimi ugotovitvami zakonodaja precej zaostaja (za to med drugim poskrbijo lobiji mobilne telefonije), so celo primeri, ko so postavili takšne oddajnike le 30 m od stanovanjske hiše. Takšne meritve se da naročiti na ZVD - stanejo okoli 45.000 SIT. Če uradna meritev pokaže, da je sevanje preveliko, lahko lastnike anten tožiš ali zahtevaš odstranitev le-teh.

Pa ne da bi prilivu na ogenj radiostezistom, ker večina jih meglo prodaja da se kar kadi.

Radiestezijo se da obravnavati vsaj z dveh zornih kotov: laičnega (ezoteričnega) in profesionalnega (znanstvenega). Osebno se nagibam k slednjemu, ker gre pri radiestezji v glavnem za merjenje dokazljivih in znanih geobioloških vplivov na ljudi, v ta razred pa sodi tudi elektromagnetno sevanje.

Skoraj nič...To so meli enkrat neke meritve se spomnim, ko so se eni starejši ljudje pritoževali in so jim potem prinesli meritve, kot dokaz.

Ali torej mobilni telefoni in bazne postaje sevajo? DA! Mobilni telefoni in bazne postaje so oddajno-sprejemni sistemi, ki prek svojih anten oddajajo in sprejemajo EMS v področji mikrovalov, to je pri frekvencah med 400 in 2000 MHz. To je tudi njihova osnovna naloga. Izhodna moč je od 0.2 W do 2.0 W, ki je tudi spodnja meja za škodljive vplive. Aparat sam uravnava moč glede na jakost signala. EMS v frekvenčnem območju sistemov mobilne telefonije prodirajo v izpostavljeno biološko tkivo in zaradi absorbcije vpadne energije povzročijo njegovo segrevanje. Globina prodiranja mikrovalov v tkivo je odvisna predvsem od frekvence sevanja in od lastnosti biološkega tkiva ter je večja pri nižjih frekvencah. Za primer mobilnega telefona, ko pride do lokalno povečane absorbcije v glavi, znaša dopustna SAR 2 W/kg.
Pri tem in višjih nivojih lahko mikrovalovi vplivajo na organizem na podoben način, kot mikrovalovna pečica segreje hrano (termični učinek).

ROBERT ZUPANČIČ
radiestezist in svetovalec
Radiestezija v službi človeka: Vaš sen-Vaša energija.
http://www.radiestezist.com
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 28. Dec. 2004 2:02

No jaz mislim da živim na zelo obsevanem obomočju. Zakaj? V bližini svojga doma stoji Reaktor, ne daleč stran Belinka, na vrh hirba pa je še radar postavljen. Torej ni čudno da imam kdaj pa kdaj probleme s spanecm al pa da me sem pa tja kar naenkrat elektrika strese, čeprav je v bistvu to zelo majhna verjetnost. Bog ne daj da se primem vrat od avta ali kljuke na vratih.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 28. Dec. 2004 8:29

mene zanima če sem pod to sevanje spadajo tud tisti vodni tokovi pa zračni pa ne vem kakšni vse, ker so nam jih enkrat prišli merit pa ugotovili da mam jaz pri spanju glavo na stičišču vseh mogočih tokov, pol so mi pa posteljo selili pa ni nič boljše...

ok je pa res, da če več kak eno uro visim na mobiju me ponavadi kar malo boli glava...
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 28. Dec. 2004 13:29

Jaz mam postlo k sreči na enem dobrem mestu (tok, tok...) enkrat je prišel en merit pa ni mogel verjet. Tisti inštrumenti so slabo reagirali :D

Ene dva dni nazaj sem se jaz tudi po 1 uro menil po telefonu pa ni blo nič čudnega. Del tega je tudi v glavi, saj menim, da če se človek s tem obremenjuje tudi nekaj vpliva....
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 28. Dec. 2004 16:53

no nea vem, jaz se s tem ne obremenjujem ker v bistvu niti ne verjamem possebno v vse te vodne pa ne vodne pa ne vem kakšne tokov še vse...

stariva dva sta pa nabavila neko magnetno odejo, ki bi naj preprečevala tote tokove, pa noben ni opazil nobene spremembe... kak ka sem sploh pričakovala ka jo bosta... :cool:
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron