Kontracepcijski obliž

Za dušo in telo.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

janna

Neprebrana objavaNapisal/-a janna » 10. Dec. 2004 14:07

sm uporabla iskanje pa še tko sm teme prebrskala pa nisem najdla nobene z to vsebino. če sem pa kaj spregledala bom pa hvaležna za link pa zaklep teme ;)
danes mi je ginekologinja povedala da bo mogoče treba ukiniti tabletke ker sem spet(že tretijič zaporedoma)dobila glivice. še hujšo obliko kot prej grr! problem je sedaj to da z gin. ne najdeva vzroka zakaj so se spet pojavile. nisem uporabljala intimnega mila ampak vodo, nisem bla v toplicah(to me je vprašala) in podobnega kar bi jih spet povzročilo. za zdaj sumimo tabletke vendar ker te sedanje jemlem šele 2 mesca je prezgodaj da bi ugotovili.

sedaj pa zakaj sem dala to temo..zaradi krvavega izcedka, ki je bil sicer že nekaj časa nazaj mi je pregledala dojke in ugotovila da imam veliko vozličov, kar naj bi bila posledica spremembe hormonov..sicer jemlem neke tablete ker imam zdravstvene probleme, ki povečajo raven hormonov vendar naj bi jh tabletke spravile nazaj na normalno raven? v glavnem omenila mi je,da naj bi začela uporabljati ta obliž, sedaj pa me zanima če ima katera izkušnje z tem-učinkovitost, prednosti, slabosti itd...

:)
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 10. Dec. 2004 19:27

Isto kot tabletke, sam da jih ni treba vsak dan jemat....pa še grd flek se ti od obliža pozna.
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 10. Dec. 2004 19:30

Kakšen flek :eek: ? A prov na koži? Po kolikšnem času pa izgine?
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
Zvezdica007
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Med zvezdicami...

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvezdica007 » 24. Jun. 2005 13:30

Bom tukaj rajši poskusila... Sm bla že spet okregana, da ta tema že obstaja :). Mene samo zanima kako se uporablja kontracepcijske obliže? Sm preblara navodila, ampak rajši vprašam za vsaki slučaj. Hvala za odgovor!
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 24. Jun. 2005 14:52

a pa ta obliž je nekako lih tolk zanesljiv kakor tabletke?? :nixweiss:
birikina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 6. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a birikina » 24. Jun. 2005 20:44

znanka ga ima že 2leti! pa se ji kr obnese vidim
[ razmišljaj o velikih rečeh, uživaj pa v drobnih zadovoljstvih ]
janna

Neprebrana objavaNapisal/-a janna » 24. Jun. 2005 21:32

Zvezdica007 ta obliž si samo nalepiš na kožo kot ostale obliže. 8 dan ga odstraniš in nalepiš novega, kar pa vrjetno že veš iz navodil. Flek se pa ne pojavi zmeraj (meni se zaradi preobčutljive kože in alergične reakcije na lim).
Če te pa kaj zanima. pa kar vprašaj. Jaz ga imam sedaj že nekaj mesecev in nimam problemov z njim ;)
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 25. Jun. 2005 12:46

Mam eno vprašanje. Če nalimaš pač obliž gor in ga šele 8 dan zamenjaš....hmmm kaj pa če se greš kopat al pa z kremo namažeš še vedno ostane gor. Kr men tole ni čist jastn kako zdži en teden skos na koži??
Uporabniški avatar
Tanja__
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 115
Na forumu od: 10. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Tanja__ » 25. Jun. 2005 14:02

janna napisal/-a:Zvezdica007 ta obliž si samo nalepiš na kožo kot ostale obliže. 8 dan ga odstraniš in nalepiš novega, kar pa vrjetno že veš iz navodil. Flek se pa ne pojavi zmeraj (meni se zaradi preobčutljive kože in alergične reakcije na lim).
Če te pa kaj zanima. pa kar vprašaj. Jaz ga imam sedaj že nekaj mesecev in nimam problemov z njim ;)


To si nalepiš na roko, ali?
Ampak... a se ti ne vidi, glede na to da je vroče in nosiš najice s kratkimi rokavi oz. z naramnicami?
Kolk obližev na vsakih 8 dni pa moraš menjat oz. kako dolgo uporabljaš?
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 25. Jun. 2005 14:06

janna napisal/-a:Zvezdica007 ta obliž si samo nalepiš na kožo kot ostale obliže. 8 dan ga odstraniš in nalepiš novega, kar pa vrjetno že veš iz navodil. Flek se pa ne pojavi zmeraj (meni se zaradi preobčutljive kože in alergične reakcije na lim).
Če te pa kaj zanima. pa kar vprašaj. Jaz ga imam sedaj že nekaj mesecev in nimam problemov z njim ;)


kam pa to nalimaš?
na ker del kože???
a to ni važn?
a se ga ful vid?
_zasanjana_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 24. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a _zasanjana_ » 25. Jun. 2005 18:32

glamBABY napisal/-a:kam pa to nalimaš?
na ker del kože???
a to ni važn?
a se ga ful vid?


oglej si prvi link predzadnjega Lylinega prispevka :roll:
verjetno ga ni dala kar za okras gor...
just me ... but the one and only
Uporabniški avatar
bubyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 200
Na forumu od: 9. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bubyka » 25. Jun. 2005 19:16

_zasanjana_ napisal/-a:
glamBABY napisal/-a:kam pa to nalimaš?
na ker del kože???
a to ni važn?
a se ga ful vid?


oglej si prvi link predzadnjega Lylinega prispevka :roll:
verjetno ga ni dala kar za okras gor...


Ne siki a prov!!! Sej lah lepo poves, brez :roll: !!!! Kva morte takoj tok zivcne postat!!
Pot, ki se vzpenja in spušča je ena in ista.
Uporabniški avatar
bubbles
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 499
Na forumu od: 8. 11. 2004
Kraj: heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a bubbles » 25. Jun. 2005 19:20

@ janna: če so se teb pojavle glivice od kontracepcijskih tablet (se pravi od hormonov), kaka bi pa bla pol razlika z obližem, glede na to, da gre tu tut za hormone?
...just breathe...
Uporabniški avatar
lun|ca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lun|ca » 26. Jun. 2005 13:13

Tut meni je to malo cudno... Kaj pa potem zdaj poleti, ko se gres kopat, moras pa cel cas pazit, ce je obliz se vedno gor na tebi :? ? Pa ze rajsi prevzamem odgovornost, da bom tabletke jemala vsak dan, kot pa pazila, da bo obliz vedno na meni...
Pa kolk sem prebrala... to je mozno dobit na recept, pise pa, da je potrebno za mesecno zalogo oblizev odstet 2800 SIT?? V takem primeru so bols tabletke, ki so zastonj.
janna

Neprebrana objavaNapisal/-a janna » 26. Jun. 2005 13:44

glamBABY napisal/-a:
janna napisal/-a:Zvezdica007 ta obliž si samo nalepiš na kožo kot ostale obliže. 8 dan ga odstraniš in nalepiš novega, kar pa vrjetno že veš iz navodil. Flek se pa ne pojavi zmeraj (meni se zaradi preobčutljive kože in alergične reakcije na lim).
Če te pa kaj zanima. pa kar vprašaj. Jaz ga imam sedaj že nekaj mesecev in nimam problemov z njim ;)


kam pa to nalimaš?
na ker del kože???
a to ni važn?
a se ga ful vid?


-roke, trebuh, rita, ramena (ne smeš ga nalimat na prsi)..to lahk prebereš v navodilih ali v eni knjižici, ki jo dobiš pri ginekologu
-če se ga vid, je pa odvisno od tega kam ga nalimaš ;)

bubbles če si prebrala ali pa mogoče nisem napisala, jemljem jaz zraven še ene tablete, ki povečujejo raven hormonov, in zgleda da ni bila dobra kombinacija z tabletkami (ne znam ti dobro razložit). :D Do sedaj se mi pa še niso pojavile zaradi obliža(imam pa spet to prokleto nadlogo zaradi antibiotikov :?). Mi ga je pa ginekologinja tudi rekla, da bi bilo zame zaradi vozličkov bolje, če bi imela namesto tabletk obliž.

lun|ca Ne ni treba nič skrbet. :D Jaz se lepo kopam, delam vse mogoče in čisto pozabim, da imam obliž gor. Edino ob robovih se rad malo odlepi, kar pa ni nič narobe. Meni se je odlimal samo enkrat, ko sem se ponoči(vrjetno v spanju :D) preveč praskala po njem, ker me je srbelo pod njem (alergična reakcija na lim).
Pa ja, je treba plačat. :? Je pa tud res, da te obliž zaščiti če bruhaš ali imaš prebavne motnje(pri tabletkah je pa to tako, da če se ti to nardi kmalu po tem ko si jo vzela, je isto kot da je nebi vzela).

Če kera hoče, ji lohk pošljem navodila, ki jih dobiš zraven. ;) :)

Vrni se na Zdravje

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov