Odstranjevanje dlak (britje / depilacija / voskanje)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Na kakšen način si odstranjujete dlake?

Britje.
409
80%
Depilacija.
46
9%
Voskanje.
56
11%
Skupaj glasov : 511

Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 13. Jul. 2006 13:55

amyZ napisal/-a: ko pa sem včeri to kremo nanesla na noge, ker se mi pač ni dalo brit, sem dobla poln majhnih pikic. reakcija pač. sam čudi me, kako sem obila reakcijo na nogah na bikini predelu k je pa baje bolj občutljiv pa ne? in kako naj se zdaj znebim teh pikic?


Hmm pa si bla pol kej na sončku al pa si se kej z kakim losjonom namazala? K jst sem si tut 1x podepilirala noge pol naslednji dan sem se pa sončla in sem dobila kr take rdeče pikice :eek:
V navodilih piše, da naj nebi se izpostavljal soncu ali mazal z kakšnim losjonom 24ur po te posegu...verjetno je to to.

Pikice bojo pa zginle same od sebe :wink:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 13. Jul. 2006 15:32

jz sem se namazala s tisto kremo za po britju. pa na soncu nism nč bla. ma nevem, upam da bo kmal zginl k ne zgleda glih lepo.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 21. Jul. 2006 8:57

Mene pa nujno neki zanima: Kako enim puncam rata, da imajo cist gladke in nezne nogice, brez kakrsnihkoli pikic in praskic ali kaksnih rdecih izpuscajev?? Ker meni se bo glih kar zmesalo.

Dlake na nogah si odstranim z epilatorjem, pa mam vedno neki crnih pikic al pa se mi kaksna krastica naredi in mi gre vse skupaj ze posteno na zivce. Pa si vedno noge namazen z bepanthenom pa nic ne pomaga :cry: :cry:

In ko gledam kaksne druge punce se mi zdi, da mam sam jaz te probleme, ker majo vse druge tak lepo kozo na nogah.
Uporabniški avatar
*zoya*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *zoya* » 21. Jul. 2006 9:03

Vsi različni, vsi lepi :wink: mamo pač različno kožo..

punči, ne se sekirat zarad takih malenkosti..priznam, da sem se jst tud, sam se ne več, od takrat, ko sm se oparla po stegnih z vrelo vodo, jejks..veš kok sm se ustrašla za svojo kožo :oops: sam je bilo na srečo urgiranje dost hitro, tko da se zdej ne pozna več..
"Stvari niso nikoli slabe, takšen je lahko le tvoj pogled nanje."
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 14. Okt. 2007 17:03

JOOOOJ.
Kaj je s temi pofukanimi rdečimi pikicami?! :roll: In ne ne brijem si samo 1 tedn, že kr ogromn časa in NE izginejo :( Pa itak že takoj nasledn dan vse pika :roll: a moram res h kozmetičarki pa z voskom? :( A je kšna krema k bi jo lahko uporabla na celi hkm ? :P
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 14. Okt. 2007 17:14

Ne si z depilacijskimi kremami odstranjevat dlak tam spodi, kr ni fajn te kemije na tako nežno kožo dat. Poskusi z depilatorjem (men je ful fajn z depilatorjem, kr mam pol neki časa mir. Mogoče je kakšna vraščena dlaka vmes).
Po sramnih ustnicah ti pa ne priporočam depilatorja, ne voska in ne depilacijske kreme. Tam si pa kr pobrij, sj tam pa vrjetno nimaš pikic.

Zmeri, ko se boš brila al pa depilirala, se na koncu namaž z baby pudrom.
Rositta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 10. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Rositta » 05. Jul. 2008 19:18

živjo,

bom kar tukile vprašala, ker nism najdla kkšne teme o vraščanju dlačic (no pa sej je to itak posledica britja :D ).

zanima me, če ma kkšna izkušnje z izdelkom TEND SKIN LIQUID. namenjen naj bi bil vraščenim dlačicam.

mi ga je priporočila kozmetičarka, ker se mi fuuuuul vraščajo dlačice po celem telesu, sam je dost drago, pa bi rada prej slišala, če je vredno svojega denarja :D .

lp
Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 05. Jul. 2008 19:27

najbolje je, da se tam probrijete kar z morško kremo za britje, po moznosti še za zelo občutljivo kožo
jaz sem si danes, sem vzela od dragega :D in je res uredu, pa tkoo mehka koza, uf :P
probejte :)
Touch me, take me to that other place. Reach me, I know I'm not a hopeless case. It's a beautiful day.
nana008
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 26. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nana008 » 07. Jul. 2008 14:08

uporabljam električni brivnik in nikoli nimam težav z pikicami in vraščanjem dlak
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 08. Jul. 2008 18:01

Jz sem si kupla baleino peno za britje in gel za po britju in kot po čudežu nimam pikic
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
tasica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 12. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tasica » 24. Maj. 2010 17:29

Že nekaj časa uporabljam Baleino kremo za po britju (brijem se z žiletkami vsak dan) in ta krema je res super. Prej, ko sem uporabljala raznorazne kreme, losione... sem imela rdeče pikice, s to kremo ne več. Sedaj pa je nastal problem: že par tednov nimajo v dm te kreme. V Ljubljani sem že na parih lokacijah iskala, prodajalke pa tudi ne vejo, če bo prišla nazaj. Da je problem še večji: sploh ne najdem nobene kreme za po britju. Iskala sem že v dm, muller, raznih veleblagovnicah in nikjer ne najdem. Sedaj uporabljam losion za telo za občutljivo kožo in zaenkrat je vse ok. Morda katera ve, kje bi dobila vredu kremo za po britju? Hvala in lp!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Maj. 2010 19:16

^^Purely Skincare- losjon z žajblom in kaduljo. Sicer je namenjen moškim, ampak ga tudi ženske veliko kupujejo (mi je tako rekla prodajalka). Mam tudi jaz probleme po britju, predvsem s srbečo in suho kožo, tale losjon je pa najboljša zadeva, ki sem jo dala nase po britju!
Kupi se jo pa v trgovini Orca v Ljubljani.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Maj. 2010 7:36

Kopiram iz druge teme:

Taasha napisal/-a:Imam eno veliko težavo glede dlak in britja pod pazduho in bikini linijo. Zmeraj ko se zvečer obrijem na teh dveh predelih lahko zjutraj ze opazim da mi dlake rastejo nazaj.Kaj bi lahko naredila da mi dlake ne bi rastle hitro?in zmeraj če se brijem vsak dan se mi na tistih predelih vname in dobim velik rdečih pikic ali odrgnin od britvicein tudi to da če se vsak dan pobrijem me med britjem zelo boli tisti predel. za to moram zmeraj čakati da se ponovno lahko pobrijem vsaj 4 dni da se mi koža obnovi od prvega britja. kar pa je zelo neprijetno glede na to da so po tolikem času dlake že dosti dolge. Zelo me je strah voskanja na teh dveh predelih zato me zanima če obstaja še kašna druga možnost da bi dlake rasle počasneje. :(
tasica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 12. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tasica » 26. Maj. 2010 8:53

haley napisal/-a:^^Purely Skincare- losjon z žajblom in kaduljo. Sicer je namenjen moškim, ampak ga tudi ženske veliko kupujejo (mi je tako rekla prodajalka). Mam tudi jaz probleme po britju, predvsem s srbečo in suho kožo, tale losjon je pa najboljša zadeva, ki sem jo dala nase po britju!
Kupi se jo pa v trgovini Orca v Ljubljani.


Haley, hvala za nasvet. Pa še blizu moje službe je Orca, tako, da bom že ta popoldan šle v šoping. :)
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Maj. 2010 12:13

^^Poročaj če ti bo ok :wink:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov