Blog - novodobna senzacija?

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Pišeš blog?

Da
31
46%
Ne
36
54%
Skupaj glasov : 67

Uporabniški avatar
*Lilly*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 13. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lilly* » 02. Maj. 2007 18:53

Bejbika in podobne, ki se nekaj pritožujete kot da je vse letelo na vas... mi je žal, če nimaš časa za pristna srečanja na štiri oči kot si napisala, ampak pišeš za virtualni svet (kar ni nujno slabo, predvsem za takšne, ki se tu oglašate), samo svoje mnenje sem povedala tako kot vse ostale! Svoboda govora, kajne?
Glede imena... Moje ime je Lilijana in to brez sramu povem tu in zdaj, od tod pa vzdevek Lilly. Ne vem pa, zakaj se spravljaš name glede vzdevka, saj od vas večina nima svojega imena ali vsaj izpeljanke iz njega. Tako da... najprej pometi pod svojim pragom. Težko pa bi rekla, da si ti Bejbika tudi izven virtualnega sveta?
Ne preverjam dosti foruma, zato pač nisem uspela citirati vsako posebej in ji odgovoriti kaj si mislim o čem, ker sem lepo napisala v svojem prvem postu. Imam pač svoje mnenje in ga izražam, če pa kateri kaj ne paše, pa naj ne komentira. Jaz tudi ne komentiram blogov, tem, ki mi niso všeč ali še česa. Delam tisto, kar se mi zdi vredno mojega časa in to je to.
Ljubice, ve kar pišite blog - jaz sem samo hotela spodbuditi h konstruktivni debati, na katero pa se je bolj malo punc tukajle odzvalo na lep način. Če se ne strinjate z mano, me nič ne moti. Ampak povej oz. napiši to tako, da ne bo čutiti tistega nesramnega povzdigovanja glasu oz. podtona, ki sporoča, da se ne strinjaš z mano.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 02. Maj. 2007 19:04

Sicer se sploh nisem mislila tu oglašat, ampak zdaj bom pa rekla,
da se mi zdi še najbolj nesramno od vsega tu povedanega to, da si označila vse, ki pišejo bloge oz. več kot 2 uri na dan (tvoje besede) preživijo za računalnikom, za ljudi, ki nimajo svojga lajfa :roll:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 02. Maj. 2007 19:07

ne bom sploh komentirala tvojega posta, ker jaz vem, zakaj imam tak nick, in večina ljudi na forumu me pozna tudi v realnem življenju.
Samo nekaj bom napisala ...
če se imaš že za oh in sploh ne vem kaj, bi si lahko prebrala pravila foruma, kjer jasno piše, da avatarji večji od 105x105 niso dovoljeni in da mi nismo tukaj, da jih manjšamo takim, ki tudi Pravil ne znajo prebrat ...

in sprejmi našo kritiko kot smo me sprejele tvojo ... in ni vsak post napad nate ... in nihče ne sprejema vse kot napad na lasten jaz.

Ah, še ena tema, ki je šla v **** ... brezveze ;)
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 02. Maj. 2007 19:08

*Lilly* napisal/-a:Ljubice, ve kar pišite blog - jaz sem samo hotela spodbuditi h konstruktivni debati, na katero pa se je bolj malo punc tukajle odzvalo na lep način. Če se ne strinjate z mano, me nič ne moti. Ampak povej oz. napiši to tako, da ne bo čutiti tistega nesramnega povzdigovanja glasu oz. podtona, ki sporoča, da se ne strinjaš z mano.


v redu, če je bil to tvoj namen, samo ne nas, ki pišemo in beremo bloge, označevat za ljudi brez življenja. ker lahko tud temu rečemo, da se ne sliš ravno najlepš in nas zaničuješ (pa tud, če nas ne).
jst vem, da pišem moj blog zarad sebe. ker je to najlažji način se izpovedat. pa če me kdo bere al pa ne. briga me.
berem tud ogromn drugih blogov in mi to pač odgovarja. če teb ne, ni treba žalit drugih in govort, da smo pol nonstop zabedirani, da nimamo življenja in da se smilimo sami sebi. ja? ja!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Maj. 2007 23:55

Temo o blogu kot o razkritju nečesa oh in sploh sem si zamislila včeraj, ko sem v googlu vpisala nekaj, kar sem iskala in mi je vrglo na plano nekaj par linkov oz. izsekov iz blogov xyz oseb. Pa sem pomislila - kaj ljudi pravzaprav žene do tega, da odprejo svoj lasten blog in vanj pišejo vse, kar jim pade na pamet? Je eden izmed možnih razlogov mogoče ta, da v resničnem življenju niso deležni dovolj pozornosti ali pa nimajo poguma z ljudmi razčistiti probleme oz. konflikte, ki jih pestijo, na štiri oči?


Sploh ne razumem kaj ima pozornost v življenju veze s tem da na blogu napišeš post o novi računalbiški iznajdbi, ali pa o čemerkoli pač?
nevem kako je pri tebi, ampak zdej takoj dam roko v ogenj, da kot mi ostali smrtniki, tudi ti nisi sposobna vsakega problema s katerokoli osebo rešiti na štiri oči.sicer pa kaj ima to sploh zveze z blogom?

Meni osebno se zdi virtualno tarnanje in skrivanje za nekimi psevdonimi nesmiselno, saj pisci blogov sami sebe pojmujejo kot direktne osebe, po drugi strani pa mislijo, da s svojimi veleumnimi izjavami in spoznanji rešujejo svet (če že ne osebnih problemov). Redko kdo odpre blog z namenom, da vanj ne bo izlival vsakodnevnega gneva, slabe volje, trenutkov histerije in vsega, kar še spada pod to kategorijo, pač pa ga piše da bi ljudem približal svoje mnenje o čem ipd. Takšni se tudi ne izdajajo kot neka virtualna oseba, ampak so tudi na internetu to, kar so - z imenom in priimkom.


khm....virtualni svet je ravno zato zanimiv in forumi in podobne zadeve, ker si lahko anonimen če hočeš bit.kaj je s tem narobe?mormo vsi sexat pred kamerami da bomo opaženi in da bo znana naša identiteta?te zato toliko moti to, ker ti gre na živce da ne poznaš, da ne moreš spoznati osebe katera piše določen blog?anonimnost je stvar posameznika, vsak nardi kukr mu pač paše...jaz nisem anonimna, meni ne gre za te zadeve da bi se zakrila za vzdevkom, nekaterim pa..imajo že svoje razloge, katere pa v današnjem norem svetu čist razumem...poleg tega pa nam to, da ti je ime lilijana, čist nič ne pove..Živjo, jst sm pa Blanka...Waw, nisem več anonimna al kako, ker sm svoje ime povedala? :roll:

Ampak tudi tovrstno "razgaljanje" osebnega življenja se mi zdi mimo. Ok, saj vsi vemo, da se v javni blog ne piše osebnih stvari, ampak to, da ti ne preneseš sodelavca, šefa, sosede ali kogar koli drugega, za moje pojme še vedno velja kot osebna stvar. Isto je s prepiranjem s kom, ki nam je blizu. To so stvari, ki se jih rešuje znotraj štirih sten oz. če so jabolko spora med dvema partnerjema, naj to tudi ostane - ne da delite svoje težave praktično z vsakim, ki prečekira vaš blog (kako le ne bi, če pa je javen). Po možnosti je to še ravno tisti sodelavec za sosednjo mizo, o katerem ste debatirali na dolgo in široko in ste kje mogoče celo izdale kakšen ključen podatek, v katerem se bo dotična oseba (revež ubogi) še prepoznala. Zato pravim, da takšne stvari niso za v blog.


lej, ti se lahko skrivaš za štirimi stenami in se pogovarjaš sama s sabo, ker se ti očitno zdi podčastno delit z drugimi to da te je nekdo ponižal/užalil, karkoli, oziroma da si ti nekomu prizadejala bolečino oziroma nardila nekej kar se ti ne zdi ravno fajn in na podlagi tega te je očitno tudi sram komorkoli povedati kakšno stvar...Punca, nekateri pač normalno razumemo da problemi so in bodo obstajali...Kar te tišči je treba dat ven..vasih ne moreš vsake stvari rečt dotični osebi, zato poveš ali komu drugemu-temu se reče opravljanje, al pa spišeš na blog, dnevnik, forum, karkoli...če se pa kdo najde v teh postih in se prepozna, pamislm da si sama napisala da je to svoboda govora...torej, v čem je tu problem?in mislim da je zadnje neko mnenje od oseb takih kot si ti, da bodo govorili kaj bom jaz spisala v blog..tudi če bom imela problem s tem, ga bom imela jaz in ne ti..kaj se potem obremenjuješ s tem?meni se zdi to še bolj mimo, da se sploh obremenjuješ z zadevami ki se te kratkomalo sploh ne tičejo niti malo...

Če že kam, pišite to v stari dobri dnevnik, če se vam tako zelo da. V vaše dobro. Ni lepo slišati preko nekaj deset znancev ali nemara kar prebrati na internetu, kako te nekdo blati in se šali na tvoj račun. Javni dnevnik lahko bere kdor koli, vam še vedno ni jasno?

Vidiš, nekej trdiš, brez prave podlage...Si že slišala da se blog lahko zaklene in da tisti ki ne želimo da blog bere širni svet to tudi počnemo..Potem ni več javn in ga ne vidi kdor koli...pa tudi če bi ga..so fucking what :roll:

Skratka, kot sem rekla; obe varianti sta skrajni - tista s prikrito identiteto in tista z odkrito. Noben razsoden človek, ki pomisli na morebitne posledice, ne bo pisal bloga (četudi bo vanj pisal samo kako se pomlad prebuja - kot da ne vidimo!?). Pišejo ga zgolj in samo tisti, ki imajo več kot preveč časa ali pa so nesrečni da je joj. Če si srečen in zadovoljen v svojem življenju, ne boš dnevno preždel za računalnikom cca. dve uri, da boš spisal podroben opis oz. prelet dneva, kar seveda vključuje pritoževanje nad x ljudmi. Res neolikano! Tisti dve uri bi raje živeli življenje, ne pa verjeti, da je v virtualnem svetu vse lepo in prav. Najlažje je pač sedeti v udobnem naslonjaču z vsem pri roki in neposredno od tam tarnati, kako je vse zakomplicirano ter sortirati težave po abecednem vrstnem redu. To ve vsak, ampak mene bolj zanima, kje vi najdete čas? Mislim, a ste za to plačani ali kaj? Neverjetno no. O tem smo se na pijači enkrat pogovarjali s kolegi in prišli do prav zanimivih zaključkov. Ljudje, ki pišejo bloge, več ali manj nimajo svojega življenje. Živijo namišljeno življenje. In žalostno je, da je tako. "Newage" senzacija, kajneda? Tip top si, če imaš blog. Pa blog frende (ja vau, pa se sploh poznate med sabo?). Slaba tolažba, ni kaj. Blogomanija je preplavila trg (sicer že pred leti, ampak Slovenija je daleč za svetom), mladi in stari pa navalijo in pišejo neumnosti. Brez zamere, ampak nisem še zasledila niti enega pametnega bloga. Vse je po istem kopitu - na eni strani so tisti, ki pišejo, kaj počnejo čez dan (in čez noč), na drugi pa tisti, ki imajo v svoji glavi inštalirano, da so blazno premeteni, brihtni, skratka razgledani v nulo in pametujejo sami sebi na blogu. Dokazujejo se neznancem, pa izpadejo še večji nevedneži kot že so.
Življenje ni samo blog. Ventile si raje najdite v čem drugem, ne v tarnanju vsepovprek na internetu.


haha, ti jih pa res pihaš :lach:
itak, vsak ki ima internet je brez svojega živlejnja, vsak ki na blog nekej napiše je zafrustriran in nevemkakšen...dobro da si ti najbolj pametna od vseh skupaj na tem svetu, ker ne pišeš bloga...mogoče ti par stvari o tem še ni čist jasno...
že prva zadeva ki so jo udarla mimo, je ta da si se prjavla na forum in da si spisala post..nekako tako potem lahko tud jst sklepam da ti tudi nimaš kej pametnejšega za počet kot bluzit po forumu take bedarije..
jst ist razumem to da nekaterim pač ne paše pisat bloga ker se jim zdi preveč osebno, vendar take domneve kot so prišle iz tvoje domišljije, kej tazga pa še ne....očitno je polovica zemljanov ki vztrajno in redno pišejo/mo bloge, neumnih, blesavih, se ne zavedamo nič in vse kar pač ti praviš...tud roke v ogenj ne dam da kakšen od tvojih kolegov ne piše bloga na skrivaj...tud jst sm ga nekej asa...ampak že nekej časa potem je znana moja identiteta, s sliko...in prav malo mi je mar e me kdo spozna in če se kdo spozna v mojih postih, kakor jim pač paše....svoboda govora, kajne? :)
in preprost, če te stvar moti je ne bereš, kajne?
mislm, s česa vsega si folk dela probleme...to pa res ni za verjet..
in ej, nekateri pač nimamo 24 ur asa hodt po kafetkih z vsemi starimi in novimi kolegi....hvala bogu čega maš ti, ampak drugi mamo pač druge obveznosti in je virtualni svet rešitev za to da si lahko kej povemo, kaj novega izvemo....
Uporabniški avatar
Miss_Prada
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 30. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_Prada » 03. Maj. 2007 17:51

Kr neki ste no...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 03. Maj. 2007 17:56

Miss_Prada napisal/-a:Kr neki ste no...


hmm, kam je pa zginu tvoj kratki romanček?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Maj. 2007 20:56

jagodka85 napisal/-a:
Miss_Prada napisal/-a:Kr neki ste no...


hmm, kam je pa zginu tvoj kratki romanček?


verjetno se je ustrašla in zatotorej smo mi kr neki potem :D
dejstvo je, da sploh nevem zakaj se folk obremenjuje s tem..če te moti pač ne obiskuješ takih strani in je..mislm halo no :roll:
mislm da je kr neki človek daleč od tistega ki piše blog, ampak je prej tisti kateri se za en prazen drek obremenjuje z zadevami katere se ga sploh ne tičejo in z zadevami katere ni treba da jih prebira/bere/si jih ogleduje....
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 03. Maj. 2007 22:19

js osebno nimam absolutno NIČ proti blogom...sm in tja tud kšnega preberem, k so prou zanimivi...sama pa ga ne pišem...mislim, d ne bi zdržala dolgo...lahko bi bla 1 mesc ful aktivna, pole pa vedno manj, tko d se je brezveze sploh lotit :wink:
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Maj. 2007 6:30

:D
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 05. Dec. 2010 22:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 04. Maj. 2007 11:47

*Lilly* napisal/-a:Bejbika in podobne, ki se nekaj pritožujete kot da je vse letelo na vas... mi je žal, če nimaš časa za pristna srečanja na štiri oči kot si napisala, ampak pišeš za virtualni svet (kar ni nujno slabo, predvsem za takšne, ki se tu oglašate), samo svoje mnenje sem povedala tako kot vse ostale! Svoboda govora, kajne?

Ljubice, ve kar pišite blog - jaz sem samo hotela spodbuditi h konstruktivni debati, na katero pa se je bolj malo punc tukajle odzvalo na lep način. Če se ne strinjate z mano, me nič ne moti. Ampak povej oz. napiši to tako, da ne bo čutiti tistega nesramnega povzdigovanja glasu oz. podtona, ki sporoča, da se ne strinjaš z mano.


Jst mislm, da nismo vse odreagirale tko kot bi letelo na nas ... ampak smo odreagirale, tko kot bi vsak človek, ki ga "obtožujejo" neke patetike in napol samomorilnosti zato, ker pač piše nekakšne vrste dnevnik. :?

Zdej pa logično, da se bomo branile in nekak napisale svoje zagovore. Zdej če so zate konstruktivni al pa ne, to pa žal jst k neki napišem, ne morem vedt.

Vem samo, da se mi je tvoj post zdel, kot obsodba, da so vsi ljudje, ki pišejo blog takšni. Jst mam velik časa za srečevanje ljudi na 4 oči, še lepše pa mi je če potem lahko to nekam napišem. Jst sem pač človek, ki na veliko zbira spomine, takšne in drugačne. In z veseljem pišem svoj blog, o svojem življenju, o svojih dogodkih, trenutkih ... zakaj pa ne! :wink:

Tko, kot sem že v prvem postu napisala, namen mojga bloga ni osvajanje sveta in odkirvanje nekih blaznih novih dosežkov, niti ni neka višja znanost. Ampak moje življenje, moji trenutki ... Govorim pa lahko pač samo zase kako in na kakšn način jst pišem blog.

Jst sm od vedno zlo velik pisala ... pisma, zgodbe ... ki jih mam še zdej spravljene na papirju, in ko sm odkrila blog, sm odkrila neki nouga zase in za svojo dušo, ker se tko sprostim, dam iz sebe svoje občutke, misli, ideje, želje ...
To je to. :wink:
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
Nu$k@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 4. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nu$k@ » 04. Maj. 2007 17:44

ufff.... 1. izjava mi je šla v srce. Blog pišemo tisti, ki nam je to kul in nikakor ne nesrečneži in ljudje brez življenja. punca... zakaj bereš bloge če se ti zdijo totalna bedarija??? upam da neboš ponujala čez kako leto svojega bloga.
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 02. Sep. 2007 15:48

Pisanje blogov kaže na "izobraženost" približno toliko kot pojavnost na Glasujzame in podobnih.
V 95 % primerov - attentionwhoranje.

Enostavno zadeva za tiste ki imajo preveč časa.
Uporabniški avatar
Hanah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Hanah » 02. Sep. 2007 17:15

Se strinjam z avtorico teme. Tudi meni se zdi tale "blogomanija" totalna bedarija. Večkrat ko iščem kaj preko googla, mi vrže tudi nekaj zadetkov od raznih blogov, na katere včasih tudi kliknem, ker pač pomislim, da mi bo ker pametnega odprlo... ampak ne, avtorica na dolgo in široko opisuje kako je danes posesala sobo :roll: Get some life people!!!

Berem samo dva bloga, ki sta povezana z mojo stroko. Sta v angleščini in na njem najdem dosti zanimivih stvari. Ne morem pa razumeti raznih bedarij, ki jih pišejo zdolgočasene srednješolke, ki celo stran spacajo o tem kako so v Müllerju kupile lipglos, in ob tem čakale pol ure v vrsti, in se na izhodu skoraj spotaknile ob neko vejo :roll: Take stvari se pišejo v stari dobri dnevnik, in ne na splet, ki je dosegljiv praktično za vsakega.

Ferdox napisal/-a:V 95 % primerov - attentionwhoranje.

Se strinjam. Zadeva je nekaterim ene vrste postavljanje. Se skrivajo za raznimi "nicki" in se ne bojijo nikogar... celo tistih ne, ki se sami prepoznajo v njihovih besedilih. Največ takih nesmiselnosti najdeš na "Večerovih blogih" :?
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 02. Sep. 2007 17:26

Vsak piše, kar hoče na svoj blog al pa v dnevnik, k ga skrije pod žimnico, da ga ja noben ne najde.
Če vam kej ne paše, ne brat. Sicer smo pa že pršl do zaključka, da blogerji nimamo svojga življenja, da mamo preveč časa, tk da brezveze.
Pa ne, ne pišejo tega sam atenšnhor, ampak tisti, k pač hočjo. Noben jih ni prsilu v to.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov