OpenOffice namesto plačljivega Microsoft Office

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Dec. 2006 22:23

jst mam že skos open office :D sm jih dobila na eni tlačenki zraven :) in sem čist zadovoljna...vse kar rabim ima...kar ne rabim, pa če nima me sploh ne briga :) so mi pa nekak bolj všeč-pa še slovenske mam :)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Dec. 2006 19:17

Zakaj hudiča mi dela Writer počasi? Traja ziher ene 10 sekund, da zazna natipkano, brisanje, presledke, itd. Spremembe se pokažejo tudi, če premaknem stran z miško navzgor/navzdol. Tistemu, kar je trenutno na ekranu, noče slediti.

To se mi dogaja v diplomski, kjer je ene 24 strani teksta, ki je bil prvotno napisan v wordu. In to na obeh računalnikuh, kjer sem poskušala.

Gregor, petelin in ostali uporabniki prosim pomagajte, ker mi bo stvar ŽIVCE POŽRLA!!! :cry:
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 05. Dec. 2006 23:08

Jst se nism dozivel tega, za zacetek pa v task managerju preveri kateri program ti dejansko zre procesor.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 05. Dec. 2006 23:12

Za hec lahko poskusis nastavit priority procesa na high. Ce bo kaj bolje in preveris Mahagonijevo domnevo.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Dec. 2006 23:54

Mah sem poskusila še enkrat, pa dela normalno. Mah kr neki vse skupi :roll: Bom poskusila jutri še na drugem računalniku, k na tem imam še Word inštaliran na unem pa ne. :roll:

Pa na dveh računalnikih naenkrat?? Pa obakrat posebej zlowdano iz originalne strani?? Pa edina s temi problemi. Ma ni mi jasno, res. :roll:

A te procese lahko ročno zbrišem, če so kr eni? Se pravi ne tega, kar dejansko delam, ampak razni hosti in podobna šara?

Mahagonij, dvomim, da mi odžira prostor. Imam 1GB rama in Core2Duo procesor. Kaj pa če se tepe s kakšnim programom, ki mi laufa na obeh računalnikih? Recimo Messenger, ITunes, itd?? Mogoče nekaj, kar ne laufa ta trenutek? Bom jutri malo stestirala vse skupaj. Mah res kr neki.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 06. Dec. 2006 2:34

Nism govoril o prostoru ampak o procesorju.

Mislim v task managerju ti pise kok % procesorja ima kak proces. Tm najdi soffice.bin in soffice.exe, se mi zdi da sta za openoffice.org writer.

Ker lahko da ti kak firefox ali pa kaka druga aplikacija toliko upocasni racunalnik. Meni se naprimer dogaja, da mi firefox toliko upocasni racunalnik, ce imam veliko strani z animiranimi reklamami odprtih, da mi ostale aplikacije pocasi delujejo.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 06. Dec. 2006 11:56

Mahagonij, ta drug računalnik sploh ni bil na net priklopljen.

Hvala, Lyla, nisem tega sama naredila, ampak mi je en računalničar. (btw: druge alineje niti 5% ne razumem, hehe)

Kako to misliš, da ti je bil OO nasplošno prepočasen? Kaj je pri tebi delalo počasi?
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 07. Dec. 2006 20:28

OMG Lyla ti si res ekspert kar se računalnikov tiče :flehan: :flehan: :flehan:

Men ko kdo neki razlaga, kako moram kej naštimat alpa na novo kej naložit, inštalirat... je isto kot da bi steni govoru :D Men je to vse ena španska vas :lach: :lach:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 08. Dec. 2006 0:14

lyla bi razložila še potek formatiranja, ker jst bi to rada enkrat znala ker vsae tolk časa ko ga hočm formatirat ga morm a servis nost pa dnar dajat, ker pač ni noben sposoben si tlele ukol vzet te pol ure časa :roll:
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 08. Dec. 2006 3:13

Ja zenske se bo treba naucit z racunalnikom delat. Lyla je totalno blond pa lejte kaj zna. :D (ne me tepst)
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 08. Dec. 2006 10:18

Hmmm, edino bi pri vstopu v BIOS opozoril da so lahko različne tipke ki vas spustijo v BIOs (zgolj v vednost, da ne bo zmede:)) . Ponavadi je res delete tipka. Lahko pa je tudi F8, F1... pač različno. Ponavadi ti pri bootu napiše katera je za vstop v Bios....vseeno pa previdnost pri prčkanju po BIOSU... ker lahko velik zadev tam zajebeš...

Nekako tako kot če prčkaš po registriju... če ne še hujš :)

Sem pa opazil tudi pri nekaterih kopmpih, ki so jih ljudje kupovali pri prodajalcih, da je vstop v BIOS pod passwordom tko da tuki potem ne morš kaj velik. Sicer je to če mene vprašaš res podlo od njih, ampak se je dogajal.

Glede Ooffica.. pa res mal poglej kaj ti dogaja pri procesih. kaj ti žre in kaj ne. Firefox pa rata turbo požrešen... če maš velik tabov odprith, če maš miljon exstnžnov, pa tud ful oglasov ga zjebe (povezan z velik tabov odprtih :)) ker flash bannerji ful žrejo procesorsko moč. Dodaj še k temu da kakšen ni narejn čist po standardih.... multipliciraš to.. in dobiš jebo :)

Drgač pa Lyla itak rula :D
And now something completely different
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 08. Dec. 2006 13:46

Gregor napisal/-a:Sem pa opazil tudi pri nekaterih kopmpih, ki so jih ljudje kupovali pri prodajalcih, da je vstop v BIOS pod passwordom tko da tuki potem ne morš kaj velik. Sicer je to če mene vprašaš res podlo od njih, ampak se je dogajal.

Glede Ooffica.. pa res mal poglej kaj ti dogaja pri procesih. kaj ti žre in kaj ne. Firefox pa rata turbo požrešen... če maš velik tabov odprith, če maš miljon exstnžnov, pa tud ful oglasov ga zjebe (povezan z velik tabov odprtih :)) ker flash bannerji ful žrejo procesorsko moč. Dodaj še k temu da kakšen ni narejn čist po standardih.... multipliciraš to.. in dobiš jebo :)


ja, zaklepanje biosa je res čist bedna zadeva. to delajo kao zarad garancije. pol pa hočeš boot sekvenco pr kolegu naštimat pa ma zaklenjen pa mora na servis peljat ker ti nočejo kode povedat. čista bedarija. pač naj napišejo klavzulo v garancijsko izjavo, da če kj zajebeš v biosu, si sam kriv. isto kot tisto, da ne smeš škatle odpirat. sicer pa se vsemu temu izogneš, če sam komp sestaviš.

probleme z reklamami pa zelo elegantno reši adblock. nič več nadležnih banerjev. in ja, tudi na tem forumu ne :twisted:
Zadnjič spremenil petelin, dne 09. Dec. 2006 14:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 08. Dec. 2006 15:25

u hvala...tole je pa razložen lih zame :D
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 08. Dec. 2006 17:43

petelin napisal/-a:
Gregor napisal/-a:Sem pa opazil tudi pri nekaterih kopmpih, ki so jih ljudje kupovali pri prodajalcih, da je vstop v BIOS pod passwordom tko da tuki potem ne morš kaj velik. Sicer je to če mene vprašaš res podlo od njih, ampak se je dogajal.

Glede Ooffica.. pa res mal poglej kaj ti dogaja pri procesih. kaj ti žre in kaj ne. Firefox pa rata turbo požrešen... če maš velik tabov odprith, če maš miljon exstnžnov, pa tud ful oglasov ga zjebe (povezan z velik tabov odprtih :)) ker flash bannerji ful žrejo procesorsko moč. Dodaj še k temu da kakšen ni narejn čist po standardih.... multipliciraš to.. in dobiš jebo :)


ja, zaklepanje biosa je res čist bedna zadeva. to delajo kao zarad garancije. pol pa hočeš boot sekvenco pr kolegu naštimat pa ma zaklenjen pa mora na servis peljat ker ti nočejo kode povedat. čista bedarija. pač naj napišejo klavzulo v garancijsko izjavo, da če kj zajebeš v biosu, si sam kriv. isto kot tisto, da ne smeš škatle odpirat. sicer pa se vsemu temu izogneš, če sam komp sestaviš.

probleme z reklamami pa zelo elegantno reši adblock. nič več nadležnih banerjev. in ja, tudi na tem forumu ne :twisted:


TO je sicer, res sam mal pa mormo sponzorirat ljudi.. Pagei živijo ravno zaradi oglasov in potem se mi ne zdi fer da bi jih kenslu :). In to pravim za vse page ne samo zdej zaradi Cosmota oz teh s katerimi smo sedaj mogoče mal bolj povezani :)
And now something completely different
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 08. Dec. 2006 18:48

LyLa napisal/-a:Ja Mahagonij, še čis mal mi manjka, pa bom tak geek kot ti :) (ne me tepst)
Sm podpisu deklaracijo proti nasilju nad zenskami, tko kot hanzek&co., tko da si se izmazala.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov