Dunaj

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

pikica***
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 20. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica*** » 20. Nov. 2005 16:56

Kaj se splača na Dunaju pogledat, če imaš časa samo en dan v lastni režiji? Prosim, da mi poveste vaše izkušnje, vrstni red ogledov...Kdaj se začne božični sejem? Kako je s prevozi po mestu?
Hvala za odgovore!
lp
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 20. Nov. 2005 17:51

jst sm bla že 2x in si res lahko vse ta glavno pogledaš v enem dnevu, če te res ne zanima vsaka znamenitost v podrobnosti! pa fajn je jit v decembru, ker je vse okrašeno! ponavadi je tko, da greš z avtobusom eno krožno turo po celotnem dunaju, prvič ko sem bla jst smo si šli pogledat tut hundertwasserja. pol maš pa še ogled centra, pa prosti čas, ki ga lahko izkoristič za trgovine ali pa npr. sejem pred mestno hišo. mi smo si šli lani tudi sami pogledat pratet-podzemna sploh ni zakomlicirana, tko da po moje greš lahko tut sam malo bolj naokrog!
It looks like we could have made it baby...me and you!
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 20. Nov. 2005 18:00

definitivno moras v Prater :D na ono kolo, da vidis celi Dunaj...pa Belvedere mi je bil zanimiv... (upam, da sem prav napisala)
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 20. Nov. 2005 21:44

Mi se tudi dogovarjamo, da bi si šli ogledat predbožični Dunaj. :) Ravno jutri grem v agencijo pogledat, če je še kaj mesta fraj. Pa vas bom potem še jaz prosila, za kakšne nasvete. :P
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 20. Nov. 2005 21:47

Definitivno naravoslovni in zgodovinski muzej. Da maš vsaj kaj od tega ... Prater je brezveze, pa ful predrag.
pikica***
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 20. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica*** » 21. Nov. 2005 9:55

Hvala za vse odgovore. Zanima me še kolk pa stane vstopnina za Prater pa Riesenrad? Kaj pa vozovnica za U-Bahn? Kolk ste kaj zapravle v enem dnevu? Kaj ste si kuple? Kje ste jedle...
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 21. Nov. 2005 11:58

sicer se ne spomnim več cen, ampak vem, da je prater res drag, pa takrat, ko smo bli mi je bil tut čist prazen! podzemna ni tooolk draga, sicer se pa ne voziš full nekaj naokrog, če imaš samo en dan. itak so ta glavne stvari v centru....mestna hiša, hofburg, muzeji, štefanova cerkev....ma vse maš več ali manj res v centru, edino schonbrun ni, si ga pa z agencijo ogledaš na krožni turi! drugač maš pa trgovine itak iste kot pri nas...predvsem h&m, pa kakšen orsay, tailly wailly (ma sej ne vem, če sm prov napisala :roll: )...za jest tko na hitr tko kot povsod drugje na hitro kakšen mcdonald's al pa kaj podobnega. ti pa priporočam, da greš npr. na kakšno sahar torto :P
It looks like we could have made it baby...me and you!
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 21. Nov. 2005 12:15

pikica*** napisal/-a:Hvala za vse odgovore. Zanima me še kolk pa stane vstopnina za Prater pa Riesenrad? Kaj pa vozovnica za U-Bahn? Kolk ste kaj zapravle v enem dnevu? Kaj ste si kuple? Kje ste jedle...


Za jest - definitivno Pizza Hut - v vsakem podhodu ga imaš.
krEna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 21. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krEna » 22. Nov. 2005 10:35

za prater vstopnine ni vsaka stvar se posebej plača! Samo v takem letnem času skoraj nič ne obratuje (razen unga velikega kolesa)....

Splača se iti mal u sam center pa u u tisto letno rezidenco (ne vem kako se napiše vem da se izgovori šenbrun)...tam imajo full ogromen živalski vrt 8med drugimi), ki je za moje pojme resnično vreden ogleda!!!
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 30. Jan. 2006 15:50

sAdie napisal/-a:definitivno moras v Prater :D na ono kolo, da vidis celi Dunaj...

Ja, ko na vrhu sneži, spodaj pa dežuje :D
ingicaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ingicaa » 06. Feb. 2006 11:07

na dunaj za en dan se ne splača iti ker je tam toliko stvari da si jih nemoreš ogledati v enem dnevu :kleeblatt: :angel: raje si vzemite čas za dunaj res tam je božansko ko si ogledaš cel dunaj :razz:ko prideš nazaj pa ti ni žal da si bil tam :razz: :lol: :razz: :lol:
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 12. Feb. 2006 18:52

Ja men je biu tist zgodovinski pa naravoslovni muzej res zakon :D čeprou me ponavadi muzeji ne prtegnejo.
V praterju sem sicer bla sam nisem šla na nobeno napravo, smo šle rajši s sošolkami na nočni potep po okolici :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 13. Feb. 2006 14:49

krfjolca napisal/-a: Za jest - definitivno Pizza Hut - v vsakem podhodu ga imaš.


Hehe, imaš prav :P ... Ne vem, zakaj te verige ne morejo pripeljati še k nam... Samo na Dunaju in v Londonu sem jih sprobala (OK, pa povsod po Španiji sem jih od zunaj gledala :D )...
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 13. Feb. 2006 15:19

Jaz sem tud letos šla za en dan na predbožični Dunaj. Preživela sem lep dan. Zdej če greš za dlje časa se ti mogoče splača it v lastni režiji, če greš pa tko na izlet za en dan je pa po moje full bolš it z agencijo, še posebej če mesta ne poznaš. Ni ti treba študirat kje boš avto pustil, pol razmišljat kje si ga pustil, pa še ko si po celem dnevu pohajkovanja zbit kot kanta lepo na busu zaspiš in ti ni treba prevozit še cele dolge poti domov. Pa še poceni je, ker jaz sem gledala cene vlakov in so ubitačne, bus z agencijo je pa okol 8 čukov.
pa pa
ingicaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ingicaa » 14. Feb. 2006 21:22

ja cene so res velike moraš imeti kar dosti keša sabo da si ogledaš določene stvari :kleeblatt: kok je zdaj po tanovem podzemla če greš z vlakom ali busom :cool:a kera ve kok pride družinska karta za podzemlo železnico :knuddel:

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov