Prva pomoč za računalniške nevedneže #2

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Sep. 2010 20:31

Savannah napisal/-a:Jooj, jaz mam pa zadnje časa kar precej težav z laptopom! :roll: Prva je ta, da če zaprem mozzilo in želim znova it gor, se pojavi okence kjer piše, da je mozzila še v teku, vendar so neki zapleti v komunikaciji. :? zaradi tega moram vedno jovo na novo zagnat računalnik, da lahko grem spet na net. kako naj odpravim to napako?
:eek:
Ma kje! Pejd 2 kroga po sobi, počaki en moment in probi še enkrat, ne pa takoj ponovno zaganjat računalnika zarad tega.
(pa folk, dejte že dojet, da je moziLLa in NE moZZila, ter da tole ime samo zase ne pomeni dost - brskalnik ima še ime Firefox)
Savannah napisal/-a:druga težava pa je ta, da mi vmes večkrat crkne povezava! mam brezžični net, je to krivo? se to konstantno dogaja tudi komu drugemu in tako pač je pri tej povezavi, al se to ne bi smelo pojavljat?
Ja, se občasno dogaja pri wireless povezavah. Ne bi se smel prepogosto dogajat.
Sicer se pa obrni se na tvojega ISP (ponudnika interneta).
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 06. Sep. 2010 21:36

Ok, mislim da vsi vemo kera moziLLa je bla tukaj mišljena, ne da se mi skos pisat celih izrazov no.
pa hvala za odgovor :D
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 07. Sep. 2010 8:23

NOVO:

Zloudala (khm...khm...seveda povsem legalno...khm...khm) sm si film, ki bi ga rada dala mami za gledat. Najdla sem tudi podnapise (edini podnapisi ki so bli) ampak problem je v tem, da so na prvi polovici podnapisi super, v drugi polovici filma pa podnapisi zaostajajo za kako sekundo pa pol. Ročno se mi ne da menjat časa (80 strani), mam pa dva programa - Subtitle Creator & Subtitle Workshop) pa vseeno ne najdem, kje bi se to dalo spremeniti. Help?

Aja, pa ker je moja draga purple_rain tuki aktivna, film je dr. horrible (720p), podnapisi hrvaški. Zaostajat začnejo pr drugem aktu, še bolj pa pri tretjem.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 07. Sep. 2010 12:17

^^evo me, reporting for duty :D
Kje pa misliš potem predvajat ta film? Če na kompu, upam, da imaš VLC, ker sam tega poznam - pred kratkim sem (čist ponesreči - super uporabno) najdla bližnjico na tipkovnici, ki to ureja -> G(-) & H(+) (brez kšnih ctrl-jev in podobno).
Ampak to je taka začasna rešitev.

Ker trenutno nimam nobenga primerka pri seb, s kateri bi se šla ukvarjat, upam, da kej takega reši problem.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 07. Sep. 2010 13:37

Hvala za link! (uno z VLC-jem si super najdla, bo uporabno zame, njej se ne da za računalnikom sedet pa gledat)
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
*kayka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 780
Na forumu od: 26. 1. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a *kayka* » 14. Sep. 2010 8:05

cao, mene pa zanima kako prepečt original CD?
mafko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 1. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mafko » 16. Sep. 2010 10:53

@*kayka*
Za začetek lahko uporabiš program CloneCD in probaš z njim kopirati original CD (seveda se razume da si ti ta originalni cd kupila in bi ga rada skopirala izključno zaradi varnostne kopije, v primeru da se ti original poškoduje ali kaj podobnega).

..::CloneCD is the perfect tool to make backup copies of your music and data CDs, regardless of copy protection. CloneCD's award-winning user interface allows you to copy almost any CD in just a few mouse clicks.::..
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 26. Sep. 2010 14:52

Novo
Zanima me, zakaj mi kar naenkrat namesto 240kB/s, dol vleče max. 50kB/s? V programu za download nimam omejeno, moč povezave je še vedno enako močna kot prej (npr. filmček iz youtuba bom dost hitr dobila dol). Sem tudi že odstranila program za download in si novega naštimala, ampak je isto :nixweiss:
A goal without a plan is just a wish.
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 26. Sep. 2010 15:07

v novem flatu nimam neta, ker bi blo treba vzet nek paket, vendar mam sama laptop in bi zato mela kar brezzicnega. Ob moznih omrezij ki jih je racunalnik zaznal,je za vse treba met omrezni kljuc.kje ga dobim oz na koga naj se obrnem? :?
Uporabniški avatar
flesherka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 675
Na forumu od: 24. 3. 2008
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a flesherka_ » 26. Sep. 2010 20:21

USB Problem

Usb ključ je bil ne-varno odstranjen iz računalnika medtem, ko se je nekaj kopiralo. sedaj ga računalnik več ne prepozna 'Please insert a disc into XY'
Zdaj pa ga ne morem niti odpreti, niti explorati, niti formatirat, niti uporabljat.

Prosim za pomoč na ZS.
ONCE YOU GO PINK, YOU NEVER GO BLING...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 27. Sep. 2010 11:54

Ajča napisal/-a:Novo
Zanima me, zakaj mi kar naenkrat namesto 240kB/s, dol vleče max. 50kB/s? V programu za download nimam omejeno, moč povezave je še vedno enako močna kot prej (npr. filmček iz youtuba bom dost hitr dobila dol). Sem tudi že odstranila program za download in si novega naštimala, ampak je isto :nixweiss:
Kolk je pa kej "sejalcev"?

Legally_blond napisal/-a:v novem flatu nimam neta, ker bi blo treba vzet nek paket, vendar mam sama laptop in bi zato mela kar brezzicnega. Ob moznih omrezij ki jih je racunalnik zaznal,je za vse treba met omrezni kljuc.kje ga dobim oz na koga naj se obrnem? :?
Optimist :lach: - "dobiš" (ampak noben ti tega ne bo kar tako dal) pri lastnikih omrežij.
Uporabniški avatar
Jetta
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 30. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Jetta » 28. Sep. 2010 14:21

Hm, meni ga je lastnik prejšnjega stanovanja dal, pa ga s fantom nisva poznala. :P
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Sep. 2010 14:34

^^da, če si bla podnajemnica pri njemu (če jz to prov razumem).
V zgornjem primeru pa se mi zdi, da je pač punca na računalniku "ujela" vsa tista okoliška omrežja in bi se zdej šlepala. :D
Uporabniški avatar
Legally_blond
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 242
Na forumu od: 28. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Legally_blond » 28. Sep. 2010 15:22

kako bi se šlepala gor?? saj sem napisala, da nimam omr. ključa, sem pa v podnajemniškem stanovanju in sem ju v prejšnjih dveh tud dobila, v tem pa ne vem če je brezžični net sploh možen. Zato sprašujem, ker lastnice ne dobim na tel.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 28. Sep. 2010 15:29

purple_rain napisal/-a:Kolk je pa kej "sejalcev"?


Sejalcev je dost, ravno to je čudn. Recimo isti torrent mi je prej vleklo 240 kB/s mi zdej max. 50. S katerim koli programom bom vlekla dol, bo max. download 50 kB/s :? in nikjer nimam omejen. Tudi na ostalih računalnikih v hiši je isto... Bi bilo možno, da so spremenjene nastavitve na modemu?
Zadnjič spremenil Ajča, dne 28. Sep. 2010 15:29, skupaj popravljeno 1 krat.
A goal without a plan is just a wish.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov