Sladice

Gurmanski užitki.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 22. Feb. 2010 23:45

Mislim da nebi smela po vročem biskvitu politi in tudi ta preliv sem prevroč prelila po biskitu (vsaj kakor berem po komentarjih in v eni temi na kulinariki). Še nikoli nisem z želatino delala in nisem mela pojma :D me je izučilo. Čeprav je pa vsaj biskvit sočen, kar pa tud ni tak slabo (mi bratranec in sestrična od navdušenja pol pladnja pojedla). Zna bit pa tud tale receptdober, vsaj po ocenah.
Js bi sam pekla, pa kar razdajala (no, en košček bi pa že probala).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 22. Feb. 2010 23:49

LanaMaxim napisal/-a:Ta jaffa biskvit tud js delam, ampak nič ne kompliciram in samo namažem testo na debelo z marelično marmelado in je super. :wink:
Hehe, ja itak, kok brihtno. :gut:

*mala*, no, nekdo je mogu probat delat z želatino, da zdej ostale vemo kolk se kej pomatrat s tem. :D Se pa tud men zdi, da mora bit čist OK zadeva tud tkole s ful sočnim biskvitom (osebno mi je to fulfinofajn, ne maram takih bolj suhih biskvitov).
Ti kar pridno peci naprej.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Feb. 2010 0:41

^^Hehe. Js tudi kar spečem sploh ne jem sama. Pojem kak piškot oz. kak košček torte, sm enostavno se ne moram pripravit do tega, da bi jedla svoje stvari. Morjo pol vse drugi pojest :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Feb. 2010 11:46

^^No vidš hehe :) Men tud drugje ni problem jest, pojem lahko tudi več naenkrat (čeprav nisem nek sladkosned), ampak svojih stvari pa enostavno ne moram jest. Mam za to druge :P
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 23. Feb. 2010 11:47

*mala* napisal/-a:Mislim da nebi smela po vročem biskvitu politi in tudi ta preliv sem prevroč prelila po biskitu (vsaj kakor berem po komentarjih in v eni temi na kulinariki). Še nikoli nisem z želatino delala in nisem mela pojma :D me je izučilo. Čeprav je pa vsaj biskvit sočen, kar pa tud ni tak slabo (mi bratranec in sestrična od navdušenja pol pladnja pojedla). Zna bit pa tud tale receptdober, vsaj po ocenah.
Js bi sam pekla, pa kar razdajala (no, en košček bi pa že probala).


Sej ti želatina med kuhanjem ni zavrela ne? Piše pa tud gor na vrečki, da je najboljš da jo uporabiš mlačno. Js vem, da sm zmeri do zdej pustila, da se malo ohladi, šele pol sm jo uporabila.
Uporabniški avatar
Fancy Nancy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 161
Na forumu od: 22. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fancy Nancy » 23. Feb. 2010 12:23

Meni je pa najboljše delat (če se že k čemu spravim) orehove palačinke prelite s čokoladnim prelivom Sladki greh, zraven pa gozdni sadeži. :scherzkeks: Recept za palačinke pa verjetno itak vsi poznate. :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 23. Feb. 2010 16:28

haley napisal/-a:Sej ti želatina med kuhanjem ni zavrela ne? Piše pa tud gor na vrečki, da je najboljš da jo uporabiš mlačno. Js vem, da sm zmeri do zdej pustila, da se malo ohladi, šele pol sm jo uporabila.


Zavrela ni, tudi ni bila blazno vroča, pač topla. Očitno preveč :D Pa tudi testo bi morala prej ohladit. Sej me je izučilo :)

buubbika- v bistvu res nisem tak sladkosned. Npr. čokolado jem en teden povprečno :D (in to 100g). Rada pa probam ogromno stvari, ampak v majhnih količinah. Pa fajn je vidt druge vesele, ko se bašejo z nečim kar js naredim :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Feb. 2010 21:23

Jaffa pecivo jst delam tako, da en del biskvita zdrobim in zmešam skupaj z marelično marmelado in 100% pomarančnim sokom ter namažem po biskvitu in je njamiiiii :razz:
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 02. Mar. 2010 17:56

jz ga pa delam po tem receptu: 4 jajca, 30 dag sladkorja, 1 dl olja, 1 dl vode -> vse skupaj penasto vmešaš, potem dodaš 3 cele zmiksane pomaranče in 30 dag moke s pecilnim
pečeš cca. 30 minut na 180°C, ko je pečeno, premažeš z marelično marmelado in obliješ s stopljeno čokolado

tega komot pojem cel pleh pa še lepo diši po pomarančah (že ko se peče) :P
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 22. Mar. 2010 17:01

Čokoladna jogortova torta


testo:
-6 jajc,150g margarine,100g sladkorja v prahu, moke in drobtin, 1 žlička pecilnega praška in sode bikarbone, 50g kakava in 1 navadni jogort

Jajca in sladkor penasto umešamo, dodamo stopljeno margarino in jogurt, na koncu vmešamo moko, drobtine, pecilni prašek, sodo bikarbono in kakav. narahlo premešamo in damo v okrogel pekač. pečemo 35 min pri temperaturi 180°C. Pečeno testo pustimo 5 min v modelu, nato ga zvrnemo na rešetko da se popolnoma ohladi. ohlajeno prerežemo na 3 dele in nadevamo.

nadev
5dl sladke smetane-ne rastlinske ker je presladka, 500g gozdnih sadežev/malin/jagod/breskev (ipd...), 1 malinov jogurt in 50g sladkorja

Sladko smetano in jogort stepemo v čvrsto kremo. posebej narežemo maline, jih sladkamo in polagamo na biskvit. izmenično mažemo s kremo in polagamo sadje. vrhnjo plast premažemo samo po vrhu z kremo in po njej posujemo s celim sadjem. postrežemo ohlajeno.

sestavine: 12 kosov,
težavnostna stopnja: srednja
čas priprave: 90 min


Slikce
Uporabniški avatar
Tina Verbič
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Veliki Gaber

Neprebrana objavaNapisal/-a Tina Verbič » 02. Apr. 2010 12:21

Polžki s cimetom in lavando

- 250 ml stopljenega masla
- 2 žlici sladkorja
- 3 skodelice moke
- 1 žlica pecilnega praška
- 1 jajce
- 1 žlička limoninega soka
- 1 skodelica mleka

- 250 ml masla
- 2 žlici suhih ali 4 žlice svežih lavandinih cvetov
- pol skodelice rjavega ali navadnega sladkorja
- 2 žlički cimeta

Pečico segrejemo na 180°C.
Zmešamo maslo s sladkorjem in dodamo moko ter pecilni prašek. Mešamo, dokler ne nastanejo drobtinice.
Jajce stepemo skupaj z mlekom in limoninim sokom. V moki naredimo luknjico in vanjo vlijemo maso z mlekom. Rahlo premešamo v testo, ki ne sme biti pretrdo. Na kratko premesimo in, če je potrebno, dodamo še nekaj moke.
Na pomokani podlagi testo razvaljamo v pravokotnik. Razvaljano testo namažemo z maslom, posujemo z lavando, rjavim sladkorjem in cimetom. Testo zavijemo kakor rolado in na koncu premažemo z mlekom in stisnemo skupaj, da se ne bi med peko razlilo. Zavitek razrežemo na kolesca, debela 2-3 cm. Zlagamo jih na pomaščen pekač.
Pečemo jih 15-20 minut, dokler ne porumenijo.

Tukej je še slikca... Pa dober tek! :D
Uporabniški avatar
Maruša Habot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 27. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maruša Habot » 04. Apr. 2010 11:52

Sama rajši jem pecivo in takšne zadeve kot pa bi ga pripravila. Edino kar mi je všeč in je zelo enostavno za pripravit je pa nutelina torta.

Testo:
6 jajc
12 dag sladkorja
18 dag moke
1 pecilni prašek
1 vanilijev sladkor
4-5 žlic Nutelle

Nadev:
0,5 l sladke smetane
5 žlic Nutelle

Preliv:
2 dcl vode
5 žlic sladkorja

Jajca ločimo. Rumenjake in polovico sladkorja penasto vmešamo. Beljake z drugo polovico sladkorja stolčemo v trd sneg. V rumenjake vmešamo nutello, dodamo 1/3 snega in postopoma presejano moko zmešano s pecilnim praškom; nato dodamo preostali sneg in narahlo premešamo vse skupaj.
Pečemo pri 180 stopinjah približno pol ure. Ko je torta pečena in ohlajena, jo razrežemo na 3 plasti. Stolčemo stepeno smetano in dodamo nutello. V lončku zavremo vodo, kateri smo dodali sladkor, nato jo ohladimo in z njo navlažimo vsako plast torte posebej. Vsako plast torte namažemo z 1/3 kreme

Če pa niste tako vešči v pripravi testa, pa lahko tega tudi kupite v trgovini
:)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Apr. 2010 11:55

^^ To bo moja naslednja torta, ampak bom definitivno povečala količine Nutelle, zmanjšala smetano, prelila raje s kakšnim kompotom, ter dodala v eno plast še sadje (npr. jagode).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Maruša Habot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 27. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maruša Habot » 04. Apr. 2010 12:10

To sem si jaz tudi rekla. Jagode bi zraven veliko boljše pasale. Malo je treba še počakati, da bo sezona jagod. Potem pa mmm...

Drugače pa sem jo enkrat naredila samo z nutello. Je bila pa preveč nasitna. Mislim pa, da pri tej torti moraš pozabiti na kalorije in preprosto uživati v njej :)
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 19. Jun. 2010 20:14

Saj ne vem prav, kam napisati vprašanje, ni nobene primerne teme. Torej; včeraj sem delala marmelado, pa je zgleda bilo premalo želina in je ostala tekoča. A je to sploh zdaj za jest, oz. kako dolgo se to ne pokvari (je enako kot marmelada ki želira)?
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant

Vrni se na Kuhinja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov