Trajna

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Laurica*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 212
Na forumu od: 22. 7. 2007
Kraj: Čez mavrico;)

Neprebrana objavaNapisal/-a Laurica* » 13. Mar. 2008 12:55

u, sej s peno za kodranje pa se nism še nč.. ktera pa nuca kej ? a wellafleks je fajna ?

Drugac pa s figo sm že delala, sam mi nekak nikol ne stojijo fajn :?
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2008 13:17

Tole s figo je ful od las odvisno. Moji so čisto ravni, lahko bi dva tedna imela lase v figi, pa bi bili potem mogoče pol ure malo valoviti. Sem prav fovš tistim, ki si jih lahko vsaj občasno malo nakodrate.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 13. Mar. 2008 13:47

^^
ja enako :(
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 16. Mar. 2008 15:07

^^ smo že u treh :(
Everything is okay in the end.. If it's not okay then it's not the end.
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 16. Apr. 2008 14:20

no js sm dons bla v enem frizerskem salonu v domžalah, Unique. sm vprašal za to trajno in so rekle, da ni problem, se imenuje volumen trajna, drži pa tm tri mesce. pol sm pa omenla, da men drgač kodranje čist nič ne drži in so rekle, da pol bi mi trajna tud spustila po kkšnem mescu in pol. pride vse skupaj okol 60 €: trajna, striženje konic (baje je dobr po trajni to nardit) in fen frizura. zravn si morm pa baje nujno kupt en nastavk za fen (en tak velik okrogel) ker si moraš pri sušenju stim sušit čene maš lase kot krep. sploh nevem kaj nej nardim, ful me mika sam nočem si zdej ful las uničit za en mesec kodrov. kkšno mnenje, izkušnje?
Marcela123
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 272
Na forumu od: 12. 4. 2008
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Marcela123 » 22. Apr. 2008 13:23

punce mene zanima, kaj se da trajna narest tudi na daljše lase?? Ne vem kje sem slišala, da na dolgi las se trajne, tiste taprave za dalj časa, ne da narest, al da ni fajn, al neki tazga. Se bom pozanimala, ampak vseen sprašujem če ktera ve
Always look on the bright side of your life.
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 22. Apr. 2008 13:33

seveda se da, ampak večinoma frizerke odsvetujejo, ker je marsikatera razočarana nad svojim novim videzom, uniči lase ...
rebelgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 20. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rebelgirl » 23. Apr. 2008 18:37

evo, info iz prve roke.

par let nazaj sem mela pravo trajno (bla je okoli 8000SIT). takrat se mi je zdela fajn, danes bi mi bila grozna.

zdej mam pa volumen trajno. super stvar, stala je 22 evrov (brez striženja in feniranja). mam težke, popolnoma ravne lase, po volumen trajni je pa super! se manj mastijo, sploh niso uničeni, barva las je lepa (se nisem od trajne sploh pobarvala), drži mi že 3 mesece. prejšnji teden sem se šla ostričt, kupila sem si švarckopf (sori, ne znam napisat) kremo za kodre (12 evrov). ko se posušim na on voluminizer nastavek na fenu mam čudovito frizuro!

tko da jst trajno priporočam.....volumenska da pa sploh take lepe valovite lase, izgleda jih veliko, niso polizani ob glavi, manj so mastni, pa še če se naviješ na viklarje al pa daš gor kremo za kodrat je sploh super.

ne vem zakaj so vsi frizerji tak proti temu?? edina stvar, k morš bit pozoren je, da nisi blont (takrat je trajna no-go) pa da nimaš cufastih, krhkih las. če so pa težki, ravni in debeli pa kr.

jst sem več kot zadovoljna!!
Uporabniški avatar
kajira
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 631
Na forumu od: 25. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kajira » 23. Apr. 2008 19:23

kul. :) kok imaš pa dolge lase?
rebelgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 20. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rebelgirl » 23. Apr. 2008 19:27

ko sem dala delat trajno sem jih mela ene 5-10cm čez ramena, zdej so pa nad rameni.
mal daljši kot je razdalja med stegnjenim palcem in mezincem na roki :lol:
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 24. Apr. 2008 8:04

Kam si pa to šla? ker men so rekel da je 35 € sam trajna + striženje in feniranje da pride 60 €? kok pa un nastavk za feniranje pride, pa kje ga dobiš? js resno razmišljam da bi probala. mam tud dolge pa težke lase.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 24. Apr. 2008 10:41

Js imam trajno že od septembra (na dolge lase), pa še kr fajn izgleda :) Zdej so mi lasje sicer že tolk zrasli, da so pri glavi ravni in se šele potem začnejo kodrat, ampak mi tudi to ni napačno. Sploh ko si umijem glavo sem kt jagenček, tok se mi še vedno kodrajo :) (se normalizira čez nekaj ur).

Je pa res, da malo uniči lase. Samo meni recimo jih ni nič kaj več kot barvanje. Včasih sem se barvala, zdaj imam pa trajno, pa je rezultat isti.

Vsem tistim, ki ste v dilemi pa priporočam, da probate... Lasje itak zrastejo.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 24. Jul. 2008 15:35

rebelgirl napisal/-a:evo, info iz prve roke.

par let nazaj sem mela pravo trajno (bla je okoli 8000SIT). takrat se mi je zdela fajn, danes bi mi bila grozna.

zdej mam pa volumen trajno. super stvar, stala je 22 evrov (brez striženja in feniranja). mam težke, popolnoma ravne lase, po volumen trajni je pa super! se manj mastijo, sploh niso uničeni, barva las je lepa (se nisem od trajne sploh pobarvala), drži mi že 3 mesece. prejšnji teden sem se šla ostričt, kupila sem si švarckopf (sori, ne znam napisat) kremo za kodre (12 evrov). ko se posušim na on voluminizer nastavek na fenu mam čudovito frizuro!

tko da jst trajno priporočam.....volumenska da pa sploh take lepe valovite lase, izgleda jih veliko, niso polizani ob glavi, manj so mastni, pa še če se naviješ na viklarje al pa daš gor kremo za kodrat je sploh super.

ne vem zakaj so vsi frizerji tak proti temu?? edina stvar, k morš bit pozoren je, da nisi blont (takrat je trajna no-go) pa da nimaš cufastih, krhkih las. če so pa težki, ravni in debeli pa kr.

jst sem več kot zadovoljna!!




Ah :( :( . Moja tetka si je dala učeri trajno nardit in je tok hudo pršlo, zgleda k ena 20letna frkla..stara je pa 35 let. In pol je mene spet zamikal da bi jo mela..sam sej vem da bom mela lase uničene že zarad tega ker sem blond :( . Al nej usejen probam?
Uporabniški avatar
diablo_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 14. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a diablo_girl » 25. Jul. 2008 8:49

Še ena info iz prve roke:

Mela sem lase, dolge do sredine hrbta in sem se odločila ter šla leta 2005 (julija) na trajno. Naredili so mi celo rahlo (pomeni, da si manj časa pod onim pokrovom al kak naj povem), ker nisem hotela, da bi imela res tiste male kodrčke in da bi se mi lasje full skrčili. In bila sem prezadovoljna. Držala mi je leto in pol, čist res! Še po tem času je bilo lepo videti kodre na konicah las (ker narastek se je itaq že poznal).
No, potem sem si vse izčesala in imela kaka dva meseca regeneriranja las, potem sem pa šla še 1x septembra 2007 in mi je držala še lepo do junija letos, sam na žalost sem se zdaj postrigla, ker sem se mogla (modeling :roll: ).

Tak da puce kar brez strahu, ker ti res ne uniči lase, saj zdaj obstajajo vsi ti preparati, ko so preizkušeni in ki minimalno učinkujejo na uničevanje las.
So pa zmeraj sexi - še posebej poleti - kodrasti lasje (vsaj tako pravijo :D ). Meni ni bilo nikoli žal, da sem si jo dala delati, pa tudi komaj čakam, da mi lasje zrastejo toliko, da si jo ponovno naredim.
Je pa res, da je čisto vse odvisno od tega, kake lase imate (tanke, debele, močne itd.). Enim bo držalo dlje, drugim že drug dan več ne..

Pa lp! :D
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 25. Jul. 2008 13:23

^^ Jst mam čist tanke pa blond. Kaj to pol pomen??

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov