Študij: Slovenistika

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 11. Sep. 2009 20:18

Heej!
Upam, da še ne obstaja kakšna podobna tema, vsaj jaz je nisem zasledila:)
Mal me zanima vaše mnenje o študiju, fax-u in nasploh vse kar je zanimivega pri študiju slovenskega jezika in književnosti:)
No vsi študentje/ke zberimo see :D
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 12. Sep. 2009 0:59

http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... 70&start=0

Verjetno ti bo tole prav prišlo.
Kam pa greš drugač študirat slovenistiko?
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 12. Sep. 2009 8:25

Hvala ti. Sem iskala to temo pa sej jo zgleda zgrešila :oops: .
Študiram pa v Ljubljani, sam mam še zdle kr neki izpitov tko da bom šla pomoje v bolonjca, ne preostane drugega:(.Kaj pa ti??
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 12. Sep. 2009 12:47

Js grem zdej v Ljubljano oktobra. Potem sva mogoče celo bodoči sošolki. :)
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 12. Sep. 2009 15:27

hehe:).ja zakooon :D. sej se kr pripravi, da je treba veliko delat in tut sproti:).sploh pa zdej v bolonjcu:)
Fatal.Spring
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 18. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatal.Spring » 18. Sep. 2009 17:03

Jst grem tud oktobra na enopredmetno slovenistiko...kere izbirne ste ali boste vzel?
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 18. Sep. 2009 18:28

Men je zelo všeč ruski realizem;).sam bomo vidl, če bom sploh šla v bolonjca.sam kukr so utrgan na tem našem faxu jih bo letos nardil največ 10.do zdej so nardile 3:(
Fatal.Spring
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 18. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatal.Spring » 18. Sep. 2009 20:22

Joj ne me strašit, že tko mam filling da je čist preveč predmetov in da bo preveč vsega, pa nič prostega časa
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 19. Sep. 2009 7:32

Js vem, da sm vzela neko fonetiko oz. se niti ne spomnem dobr kaj. Upam da nism kej glupega zbrala.
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 19. Sep. 2009 12:51

Sej te nočem strašit, sam nam so vsi govoril kakšen fajni fax smo si zbral in šele potem ko smo se vpisal in že bli sprejeti smo zvedl, da sploh ni vse tako rožnato. No lahko pa da ti bo všeč, je tut par takšnih, ampak vedno manj, ker je odnos res na psu. Tko da punci, če hočta nardit prvi letnik se začtnica učit takoj ko se bo to dalo, pri naši generaciji nas je bilo zelo veliko takšnih, ki smo se začeli učit aprila. Izpiti so bili junija in nismo nardila NIČ, ker fax zahteva res ZELO veliko branja in "študiranja" literature, ki jo posamezni profesor predpiše!!
Tko da od 60, ki se nas je vpisal nas je zdle še mogoče 10 resnih in res vas nočem strašit, ampak se je treba uzet v roke in popolnoma spremenit učne navade iz gimnazije in zares začet študirat in se poglabljat v knjige! :les:
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 19. Sep. 2009 13:17

Sej js vem približno kakšno je stanje, glede na to, da je mamina sestrična pred kratkim diplomirala iz slovenistike v Lj. Js sm eno leto že tko zajebala na enem drugem faksu tko da mi niti ne preostane, da se maksimalno potrudim. Upam da bo šlo.
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 19. Sep. 2009 13:29

lej sej itak je tko, da ko si enkrat v tem "fax" ritmu pol gre. Zdej pa eni to prej osvijijo drugi pač kasneje. Prej ko osvojiš način in dobiš tist občutek kok se je treba učit bolje je. Čeprou bo pomoje bolonjc narianta boljša kot pa star sistem, vsaj v težavnosti, saj se bo vse delalo sproti.
In kater fax si bla prej, če smem prašat;)
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 19. Sep. 2009 15:36

Bla sm na FHŠ v Kp, tus sm šla slovenistiko. Sam sm bla full razočarana nad programom, sploh nism mela občutka da študiram kar študiram, ampak da študiram neko mešanco vsega. Pa seveda je blo vse skp bolj tko tko. Težko res ne bi blo treba nardit tega faksa, ampak sm nehala hodit po 3 mesecih, ker se mi je zdelo brezveze.
Uporabniški avatar
*pikapoka*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 16. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikapoka* » 19. Sep. 2009 16:28

Ja sej v Ljubjani je bil tut prvi letnik bolj slovanščina kot pa slovenščina. Treba je narest en kup kr enih slovanskih predmetov, ki po mojem mnenju sploh niso potrebni za slovenistka(Hrvaščina, Poljščina, Ruščina, Slovansko jezikoslovje, Stara cerkvena slovanščina, ...) in je letos program v bolonjcu res bolj SLOVENISTIČEN in ima res predmete ob katerih dobiš občutek, da študiraš slovenščino :)
Uporabniški avatar
^cherry^
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 16. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ^cherry^ » 20. Sep. 2009 10:14

No upam da je res tko. Pa sej tle se že vidi pri izbirnih predmetih, da je bolj vse tko kot mora bit. Tam je blo pa vse pomešano med seboj.

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov