Študij: Psihologija, klinična psihologija

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

saska1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 15. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a saska1 » 27. Okt. 2005 17:09

sem malo pogledala po iskalniku pa nisem našla nič podobnega, tako da mene zanima če kera študira oz. je študirala psihologijo.
sem slišala da so baje na tem študiju ful velke omejitve, je to res?
pa če kera ve kak je z težavnostjo tega študija.
me zanima ful ta smer pa bi bla vesela kakšnih koli odgovorov :)
torej...
Don't Let My Cute Face Fool Ya!
Uporabniški avatar
*ange|*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 438
Na forumu od: 16. 8. 2005
Kraj: Tam nekje =)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ange|* » 27. Okt. 2005 17:40

js sm hotla it na psihologijo, pa me je minilo, ko sm vidla predmetnik (tu mac psihologije :p ) & omejitev...
Nema me vise u tvom krevetu na to nisi racunao i da si konacno u srcu mom mesto izgubio...
zlomljena srčica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 2. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a zlomljena srčica » 27. Okt. 2005 19:30

sedaj sem tretji letnik predšolske vzgoje, in se želim kasneje vpisati naprej oz študirati psihologijo, in sem se tudi sama večkrat vprašala glede teh omejitev in , da je to eden izmed najtežjih študijev...

ampak po drugi strani pa tudi, če si že tako želiš neko stvar je vse mogoče, le potruditi se moraš in ni nič težko. :)
ko se rodiš, so veseli.
ko umreš, so žalostni.
ko živiš, jim je vseeno.
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 28. Okt. 2005 20:25

Jz sm na psihologiji pa me vprašte kar hočete :D

Na kratko: omejitev je velika ful, ampak se da. Študij ni ful težak, čeprav se izredni kr malo pritožujejo. Dosti je obveznih vaj in pisanja poročil. Je pa meni ful zanimivo in mi ni žal, da sm šla to študirat. In kmalu bom končala. Jupiiiiiiii :freude:
frnikula_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a frnikula_ » 03. Nov. 2005 16:46

hellow!mene pa tut zanima studij psihologije..sm kaksne so pa pol moznosti zaposlitve?
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 03. Nov. 2005 17:35

Ashlee napisal/-a:Jz sm na psihologiji pa me vprašte kar hočete :D

Na kratko: omejitev je velika ful, ampak se da. Študij ni ful težak, čeprav se izredni kr malo pritožujejo. Dosti je obveznih vaj in pisanja poročil. Je pa meni ful zanimivo in mi ni žal, da sm šla to študirat. In kmalu bom končala. Jupiiiiiiii :freude:


glede obveznih vaj in pisanja poročil, kako to zgleda? kakšne obvezne vaje. jst tut se kolebam med alu in psihologijo ker konc koncev če nam na alu sprejeta.. ne mislm pavzirat ker sm ze dost stara pa grem rajš neki zraven študirat...
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with
Uporabniški avatar
pikovita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 14. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikovita » 04. Nov. 2005 13:03

jst sm hotla na psihologijo učasih sam enostavno ne morem-95 točk al kok že ma je čist tumač za mene :roll: drgač je pa dost težak študij...sam mislem, da če maš dovolj točk, da gor prideš pa če ti psiha res leži ni problema :wink:
...ples je izziv, iskanje sebe v prostranstvih, hlastanje po lepoti giba, pospeševanje ritma, borba s časom in svoboda v absolutnem...
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 05. Nov. 2005 21:08

Omejitev je bila lani okrog 91 točk, če se ne motm, prej je pa bila med 86 in 87.

Obvezne vaje... izgledajo kot predavanja, sam da morš met 80% prisotnost (zbirajo podpise, štejejo itd.). Poročila pa... izvajaš eno vajo (npr. greš v vrtec in testiraš enga otroka - mora npr. narisat človeka) in potem o tem napišeš poročilo - kaj si počel, analiziraš rezultate ipd. Nič posebnega, sam veliko časa ti vzamejo.

Jz priporočam. Tisto, ki zanima... definitivno vam ne bo žal.
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 13. Nov. 2005 13:00

hja, moja sestrična je v Ameriki študirala športno psihologijo, pa se je ful velik učila. Težek študij... :roll:
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 13. Nov. 2005 16:55

jaz imam to željo..slišala sem,da je izredno 900 tisoč za plačat,kar mi je preveč..izredno pa verjetno ne bi bila sprejeta. je pa lep poklic psihologinje,sploh otroške psihologinje,moj sanjski poklic,vse želje pač niso uresničljive :(
Uporabniški avatar
pikovita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 14. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pikovita » 13. Nov. 2005 22:24

aaam ne se tok na samo psihologijo omejit če so ti všeč tile poklici....sej maš še socialno delo, pedagogiko, socialno pedagogiko...mau lažji študiji, pa tud lažje se gor pride...majo pa tud dost podobne zadeve za preštuderat! :zustimm:
...ples je izziv, iskanje sebe v prostranstvih, hlastanje po lepoti giba, pospeševanje ritma, borba s časom in svoboda v absolutnem...
klavdichka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a klavdichka » 14. Nov. 2005 18:59

ja no mene tud fullll zanima študij psihologije.....res je da so omejitve full vlke...sam ka mislite da bojo sam she narashchale al bojo kej padle....
saska1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 82
Na forumu od: 15. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a saska1 » 25. Nov. 2005 15:31

..
Zadnjič spremenil saska1, dne 22. Jan. 2008 14:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Don't Let My Cute Face Fool Ya!
Uporabniški avatar
Maybelline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 3. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maybelline » 28. Avg. 2006 12:08

jaz imam nekaj vprašanj v zvezi z psihologijo:

1. Kolikšna je povprečna plača?
2. Kakšen poklic lahko imaš ko končaš študij psihologije?
3. Koliko točk je možnih in koliko si jih moral imeti letos da si bil sprejet?

LP
veselo pričakujem odgovore :wink:
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 28. Avg. 2006 12:14

Mene pa zanima kako je s podiplomcem na psihologiji... recimo zame kot študentko FDV-ja? Sej nekej sm že brala o tem pa me še kej tko iz prakse zanima. Osebno me še najbol interesira vojaška psihologija.
Always look on the bright side of life!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov