Poklic: Igralec/igralka

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bella_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 26. 5. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a bella_ » 29. Avg. 2006 20:27

cao!

mene mocno veseli vse kar je povezano s snemanjem filmov in me ta svet zanima ze od malih nog.

a je kaksna igralka mogoce ali pa je igrala v kaksnem slovenskem filmu? mogoce mamo ksno slavno zvezdico med nami pa se sploh ne zavedmo :D

torej...zanima me vase mnenje o igralstvu, pogoji v sloveniji, ki so porazni (malo denarja na vseh podrocjih, zato tudi temu primerna kvaliteta filmov,...). no raspiste se :)
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 29. Avg. 2006 23:20

sss
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Dec. 2010 19:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bella_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 26. 5. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a bella_ » 29. Avg. 2006 23:31

ja za studij igralstva se cist strinjam. tut js sm razmisljala o temu, ampak sm potem prsla do istga zakljucka kot ti...da je igralstvo lahko hobi, ce ti uspe ti pac uspe, ampak v sloveniji zelo tezko. zanima me a kera ve kje bi lahko zvedla za ksne avdicije? nevem ce bi sla v avdicijo.com. a ma kdo izkusnjo z njimi? bratova punca je tm dobila ful del za reklame. bomo vidl
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 30. Avg. 2006 9:00

Ja, najbolje je študirati igralstvo na NYFA (New York Film Academy). Tja bom šla jst, ko zberem dovolj denarja. Sicer ne za igralko, ampak scenaristko.
To je res ena izmed, če ne kar najboljša šola za vse, kar je povezano s filmsko industrijo.
Aja, študiraš pa lahko v New Yorku ali L.A.-ju. Jst ciljam na L.A. :cool:
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Bitchy_Witch
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 20. 8. 2006
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a Bitchy_Witch » 30. Avg. 2006 10:12

Ne vem, mogoče bi lahka za začetek probala u kakem amaterskem gledališču.. Za avdicije za filme je pa tko: če se ga že spravijo delat, je ponavadi za bolj zaprte kroge. In redko vzemejo koga ki v slo. še ni tuk medijsko izpostavljen al pa nima dobrih izkušenj...
Sej vidiš, da še tisti iz AGRFTja ne dobijo dela :roll: .
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 30. Avg. 2006 12:04

Uf mene igralstvo fuuuul zanima. Doma učasih kr zaigram kšno sceno iz filma :D Resno!!! Če bi živela v kšni drugi državi, kjer z igralstvom lahko uspeš, bi takoj šla to študirat.

Sem že nastopala v eni reklami za mobitel in mi je blo zakon :)

Sem se že pozanimala za NYFA (New York Film Academy) in me je neki cajta zelo mikal, da bi šla, ampak sem vseeno odklonila, ker me je blo strah, da bi kr pustila tuki študij in šla neki študirat za kar ni 100% zagotovila da uspeš. Pa tud dvomim, da bi kdaj dobila vlogo v kšnem ameriškem filmu :? :? ker je konkurenca prevelika.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 31. Avg. 2006 0:09

:P
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 30. Jul. 2010 15:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 31. Avg. 2006 7:41

Sej morš delat izpit iz angle, drugače te ne sprejmejo. Pa moraš met kar dober rezultat.
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 03. Sep. 2006 10:02

mene pa zanima če kdo ve, a obstaha avdicija za posojanje glasu v sinhroniziranih filmiv v slovenščino (npr. Garfielda so pred kratkim sinhroniziral), al morš met veze?
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 03. Sep. 2006 11:52

Pomoje morš met veze al pa bit uveljavljen igralec. Ker še nisem zasledila, da bi neznani igralci posojali glasove.
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 04. Sep. 2006 14:56

kaj pa za reklame po tvju? :D tam se mi pa zdi da so tut 'neuveljavljeni' glasovi.
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 04. Sep. 2006 23:09

Mene tudi to zanima (za sihronizacijo), pa še nisem nikjer zasledila tko da ja verjetno je res samo za znane.
Nič ni tako dragoceno, kot tisti del tebe, ki je v drugih in tisti del drugih, ki je v tebi.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 05. Sep. 2006 12:44

jz bi tud kkšnmu liku svoj glas posodla :D velikrat pravjo, da bi šla lh za kkšno čarovnco, k se znam zlobno smejat :lol:
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 30. Mar. 2008 22:44

Novo vprašanje

Tole sem odprla zato, ker sem včeraj na koncu dnevnika(24 ur na POP TV) ujela novičko o tem, da sta dva Slovenca dobila vlogi statistov v novem filmu o Jamesu Bondu. In me zanima, KAKO sta prišla do vlog statistov. V ameriškem filmu. Saj niti ne vem-a sta drugače igralca?
Kako se pride do kakršnihkoli vlog v ameriških/drugih evropskih mestih filmih? So to ZVEZE, IZOBRAZBA, NAKLJUČJE?
Obstaja kakšna stran, kjer npr. oddaš svojo fotko in opis, izkušnje, itd. in to kakšna filmska ekipa potem pregleda, ko išče igralce?
Kdorkoli ve karkoli??
Ker na kaj podobnega še nisem naletela, pa me zanima.

Lp
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 31. Mar. 2008 9:52

Jaz enega poznam, ki je dobil eno mini vlogo v filmu. Izbrali so ga pa zato, ker je bil v Ameriki v času vojne (v Sloveniji) in so z njim naredili kratek intervju za v dnevnik. Takoj naslednji dan po predvajanju posnetka so ga pa poklicali iz nekega filmskega studija in mu povedali, da so ga opazili, da se jim zdi primeren in če bi igral v njihovem filmu.
Drgač pa majo za statiste posebne avdicije, samo tam res samo na videz gledajo in na nič drugega. Pa kot sm js seznanjena s tem, imajo tud neko ekipo ljudi, ki išče nove "propadle" igralce, s katerimi potem potujejo po vsej državi in nastopaja v razniš šovih ala Jerry Springer.. :D

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron