Soprog pokojne Natashe Richardson še vedno misli nanjo

21. 3. 2014
Soprog pokojne Natashe Richardson še vedno misli nanjo

Angleška filmska in gledališka igralka Natasha Richardson je dva dni po na videz nedolžnem padcu na smučanju v kanadskem Mont Tremblantu umrla v New Yorku. Stara je bila komaj 45 let.

Hčerka legendarne igralke Vanesse Redgrave in režiserja Tonyja Richardsona ter soproga severnoirskega igralca Liama Neesona je 16. marca 2009 padla na glavo med smučarskim tečajem za začetnike v kanadskem zimskem središču Mont Tremblant v Quebecu.

Padec je bil videti povsem nedolžen, saj je sama odšla v hotelsko sobo in se medtem celo šalila na račun svoje nerodnosti. Približno tri ure pozneje je zaradi neznosnega glavobola vendarle poklicala zdravniško pomoč in odpeljali so jo v lokalno bolnišnico Sainte-Agathe-des-Monts. Tam se je njeno stanje poslabšalo, kri ji je namreč zalila možgane, zato so jo v kritičnem stanju najprej prepeljali v bolnišnico Hôpital du Sacré-Coeur de Montréal, nato pa z zasebnim letalom v slovito newyorško bolnišnico Lenox Hill. Okoli njene bolniške postelje so se zbrali njeni najbližji, poleg soproga in mame še mlajša sestra Joely Richardson ter sinova Micheál in Daniel. Osemnajstega marca, le nekaj minut pred polnočjo, je umrla. Kot uradni vzrok smrti so navedli epiduralni hematom, ki je nastal kot posledica udarca v glavo.

Natasha je še vedno med nami

richardsonLiam je dve leti po njeni smrti opisal pekel, ki ga je takrat doživljal:

"Ko sem prišel na urgenco, je bilo tam okoli 80 ljudi. Nihče me ni prepoznal, kar se mi že nekaj časa ni zgodilo. Niti bolniki niti sestre, nihče ni vedel, kdo sem. Prišel sem, a nihče mi ni dovolil, da bi jo videl. Začel sem se prerivati, misleč, da je moja žena tam nekje, jaz pa ne morem do nje. Potem sem odšel ven in razmišljal, kaj naj naredim in kako bi se lahko izmuznil varnostnikom. Zunaj sem zagledal dve medicinski sestri in na srečo me je ena od njiju prepoznala. Po dolgem času sem bil resnično hvaležen, da me je nekdo prepoznal. Sestra me je potem napotila do sobe, v kateri je ležala Natasha. Tam je bilo polno mladih zdravnikov in eden od njih mi je sporočil tisto, česar sem se najbolj bal."

Posledice tragedije čuti še danes.

"Skoraj vsakič, ko slišim odpiranje vhodnih vrat, mislim, da jo bom zagledal. Bolečina in žalost sta še vedno tu," je dejal 61-letnik in dodal, da je Natasha še vedno med nami, saj so z njenimi organi rešili življenja treh ljudi.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord