Nehote omogočil pot upanju

20. 1. 2009
Nehote omogočil pot upanju

Pred dobrim tednom dni se je od danes dalje bivši ameriški predsednik George W. Bush udeležil zadnje tiskovne konference ...

... in nastop med drugim izkoristil tudi zato, da je poudaril, da moralno stanje v državi ni slabše zaradi njegovih odločitev ter Baracka Obamo opozoril na teroristično grožnjo.

Zaradi njega ljudem ni več vseeno

Toda v komaj verjetni verigi napačnih odločitev je Bush nehote storil veliko za lepšo prihodnost Združenih držav Amerike.

Najpomembneje, strah pred nadaljevanjem njegove politike je mobiliziral predvsem mlade in nebelske volivce še vedno najmogočnejše, čeprav povsem zadolžene, države na svetu, da so množično odšli na volišča in glas dali Baracku Obami, prvemu afroameriškemu predsedniku v zgodovini Združenih držav Amerike in, to je postalo jasno, še preden je sploh vstopil v svoj prvi mandat, največjemu pop zvezdniku vseh časov.

Naprej s tem, ko je državo porinil v dve vojni, pogojno potrebno v Afganistanu in tragično ne­potrebno v Iraku, in nase in posledično na vseh tristo petdeset milijonov sodržavljanov nakopal bes milijarde muslimanov, je Američane zbudil iz sna, v katerem so dolgo udobno dremali, prepričani, da je v imenu izvožene demokracije in kapitalizma moč prekrojiti ves svet, tudi tam, kjer zaradi zgodovinsko in kulturno pogojenih razmer to ljudem niti najmanj ne ustreza. Američani so nenadoma spoznali, da niso sami na svetu, še več, da niso nujno najmodrejši na svetu, čeprav morda vse njihove odločitve in akcije zares vodi želja po izboljšanju svetu.

Vojna zvezd

Še malo naprej, Bush se je tako dolgo bojeval proti Kyotskemu sporazumu in zniževanju stopnje emisije CO2 v ozračje, da je Obama po naravni katastrofi v New Orleansu in po še nekaj več kot slikovitih dokazih jezne narave z lahkoto prepričal javnost, da bo gospodarsko krizo, tudi ta je nastala sredi in prav zaradi Bushevega načina vladanja, reševal tudi z velikanskimi vlaganji v zeleno tehnologijo, v dolgoročno reševanje planeta in ekonomije, torej.

In še povsem na koncu, še nikoli se ni toliko super zvezdnikov javno vključilo v predvolilna kampanjo, še nikoli ni na dan prišlo toliko resničnih čustev, že dolgo ni svet dihal tako enotno in tako poln upanja kot danes.

Povsem odkrito pa so se na stran Baracka Obame postavili: Oprah Winfrey, ki mu je svoj glas in tudi srce dala, ko se je sredi demokratske tekme med Hillary Clinton in Obamo odločila za slednjega, George Clooney, najbolj prefinjen politični aktivist med hollywoodskimi zvezdniki, Matt Damon, trenutno najbolj zaželen in iskan filmski zvezdnik, Jay – Z, samovznikli mojster šovbiznisa, Alicia Silverston, filmska zvezdnica, David Stern, komisar lige NBA, Serena in Venus Williams, teniški prvakinji, in lahko bi naštevali naprej, do konca strani. Bush pa je v svojem zad­njem dejanju v Iraku celo pokazal izredno gibčnost in smisel za humor, ko se je z izrazom navihanega dečka izmikal čevljem, ki jih je proti njemu zavihtel resno razburjeni iraški ­novinar.

Pet bleščečih izjav Georgea W. Busha

  • "V Tennesseeju imajo star pregovor – no, vem, da ga imamo v Teksasu, verjetno ga imate tudi v Tennesseeju – ki pravi: Ukani me enkrat, sram ... sram te bodi. Ukani me – ne moreš me ukaniti še enkrat."
  • "Naši sovražniki so inovativni in iznajdljivi kot tudi mi. Nikoli ne prenehajo razmišljati o novih načinih, kako bi škodili naši državi in ljudem kot tudi mi ne."
  • "Preveč dobrih zdravnikov osta­­ja brez služb. Preveč ginekologov ne more prakticirati svoje ljubezni z ženskami po vsej državi."
  • "Vem, da lahko človeška bitja in ribe živijo v sožitju."
  • "Slišim, da so govorice na internetih, da bomo spet uvedli vpoklic."

Vir: Nova

www.govori.se

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord