Fitnes blogerka obnorela splet z RESNICO o energijski vrednosti živil!

19. 7. 2018
Fitnes blogerka obnorela splet z RESNICO o energijski vrednosti živil! (foto: Instagram/thefashionfitnessfoodie)
Instagram/thefashionfitnessfoodie

Uspešna fitnes blogerka iz Londona, Lucy Mountain, je s svojim pristopom do hrane navdušila splet in tudi tebe bo, ko boš videla, kaj ima pokazati!

Lucy Mountain, fitnes blogerka in zagovornica raznolike prehrane, je zaslovela s svojim Instagram profilom theFFFeed, kjer svojim sledilcem skozi primerjavo porcij zdrave in nezdrave prehrane skuša pokazati, da te ločnice pravzaprav sploh ni.

Njen namen je spodbuditi ljudi, da končno prenehajo hrano deliti na "zdravo" in "nezdravo".

S pomočjo primerjave različnih živil tako dokazuje, da je naša predstava o tem, kaj je zdrav prigrizek, totalno zgrešena in da pogosto "nezdrava" hrana ni nič kaj veliko slabša.

Poglej, zakaj!

Hrana, za katero velja, da je "zdrava" (na primer mandlji), ima pogosto prav toliko joulov, kot jih ima "nezdrava" (na primer bomboni).

Čeprav je "zdrava" hrana navadno bolj hranljiva, pa ne gre za to ali za število joulov ...

... ampak za to, da ješ tisto, kar želiš in zaradi česar se dobro počutiš.

Na fotografiji: sveže in suhe jagode.

Lucy ne verjame v odrekanje in meni, da ni nujno, da se ves čas prehranjujemo zdravo.

Namesto tega ima raje zmernost, ki je, kot pravi, odvisna od vsakega posameznika in njegovega cilja ter življenjskega stila.

Razliko pa lahko narediš že s tem, da narediš manjše spremembe v energijski vrednosti obrokov.

Na primer: namesto polnomastnega sira uporabi manj mastnega, namesto kupljenega jogurtovega preliva za solato uporabi doma pripravljenega in tako naprej.

Če želiš zmanjšati energijsko vrednost mesa, izberi manj mastno in za peko uporabi čim manj olja (velika prednost so kvalitetne ponve, kjer se hrana ne lepi ;)).

Pomembno je tudi, da izbiraš hrano, ki te nasiti za dalj časa (naj bo predvsem beljakovinsko bogata).

Prav tako ne nasedaj napisom, kot so "manj sladkorja", "visoka vsebnost beljakovin", "brez maščob", saj to še ne pomeni, da imajo ta nižjo energijsko vrednost od navadnih izdelkov.

In še za konec:

Vedi, da ni živila, ki bi samo od sebe redilo, ampak se to zgodi zaradi presežka joulov, ki jih vnesemo v telo – in to iz katerekoli hrane.

Zato se nehaj obremenjevati in začni uživati v hrani! ;) Če boš tekom celotnega dneva jedla hrano, bogato s hranili, ki jih tvoje telo potrebuje, si lahko brez skrbi in slabe vesti privoščiš tudi kakšno "pregreho".

Pripravila: Nika Švajncer

Fotografije: Instagram/thefashionfitnessfoodie, theFFFeed

Preberi še: "Živimo v času lažne popolnosti. V obdobju, ko (na spletu) vsi živijo popolna življenja" (piše: Anamarija Lukovac)

Priporočamo tudi: Naša novinarka je preizkusila PRIJAZNO DIETO! To je njen fantastičen rezultat

Novo na Metroplay: Filip Flisar iskreno o obdobju, ko je končal kariero: "Bilo je težko …"