7 nasvetov, kako si zastaviti realne cilje in jih nato tudi pripeljati k uresničitvi

18. 7. 2016
7 nasvetov, kako si zastaviti realne cilje in jih nato tudi pripeljati k uresničitvi (foto: Profimedia)
Profimedia

Zastavljanje ciljev omogoča razvoj osebnostne rasti. Cilji in želje nam pomagajo napredovati. V nadaljevanju smo ti pripravili kratek vodnik, ki kaže, kako si zastaviti realne cilje in jih nato tudi uresničiti.

To je 7 nasvetov, kako si zastaviti realne cilje in jih nato tudi pripeljati do uresničitve:

1. Jasno definiraj, kaj si želiš

Najprej se odloči, kaj želiš (v življenju) doseči. In nikar se ne prestraši, ker se na prvi pogled zdi, da je cilj tako daleč in nedosegljiv. Stvar vzemi v svoje roke in se izziva čimprej loti. Korak za korakom. Končna uresničitev te bo osvobodila in izpolnila.

2. Potrpežljivost

Bodi potrpežljiva, medtem ko iščeš možnosti, ki jih današnji svet ponuja. Bodi potrpežljiva, ko ugotavljaš, na kaj se želiš koncentrirati, kaj te navdušuje, navdihuje, kaj želiš od življenja in v katero smer se hočeš osebnostno razviti.

3. Zavedanje

Pomembno je zavedanje, da se lahko pot do uresničitve naših želj in ciljev spremeni v trenutku. Toda spreminjanje, premikanje proti vrhu (čeprav počasi) je bistvo vsega.

4. Pametni pišejo

Ko si se končno odločila, kaj je tisto, kar želiš doseči, vzemi list papirja in sanje ter želje zabeleži. Ta postopek privablja ideje iz naših glav v svet, pa čeprav na začetku samo na papir. Slednje sproža akcijo v nas. 

Podrobno definiraj, kaj želiš storiti in kakšna želiš postati. Ko si to storila, list prilepi na vidno mesto, se prepričaj, da si bila v definiranju jasna, in določi datum za dosego želenega. Datum uresničitve bo v tebi sprožal odgovornost za dosego končnih rezultatov.

5. Veselo na delo

Ko smo želje definirali in jih zapisali, nastopi čas, da nekaj naredimo za njihovo uresničitev. 

Ugotovi, katere naloge, povezane z realizacijo želenega, lahko opraviš vsak dan ali vsakih nekaj dni do zastavljenega roka. Če želiš končno zaključiti s pisanjem knjige, o kateri bodo govorili prav vsi, se odloči, koliko strani dnevno baš napisala in to umesti v svoj urnik. Skratka, pripravi načrt. Zelo bo pomagalo tudi, če o napredku obveščaš svojo dobro prijateljico.

6. Razumevanje

Pomembno je tudi, da pri realizaciji zastavljenega nisi groba do sebe. Ne obupupaj, ko se kje zatakne. Bodi trdna in samozavestna.

7. Praznuj

Na točki, ko dosežeš svoj cilj, boš občutila neizmerno veselje. Praznuj! Vsakič, ko dosežeš nov cilj, si podari nekaj posebnega. In nato ne pozabi vedno vnovič postaviti novih načrtov.

Preberite še: To so tvoje prednosti, če si rojena od 1980 do 2000

Novo na Metroplay: Filip Flisar iskreno o obdobju, ko je končal kariero: "Bilo je težko …"