Zlate ribice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 20. Mar. 2008 14:47

jaz imam 60 l akvarij in dve zlati ribici. no, ena je že 14 dni bolana. ne vem kaj ji je, na miru leži, "upognjena" je, barva več ni tako izrazita, kot da bi zbledela. ko jima dam hrano, plava ful hitro in poje vse kar vidi. torej, apetit še ima, in plavati očitno še tudi zmore (vsaj za par minutk), večino dneva pa je na miru. tadrugi ni nič. normalno plava, ima barvo, ... včasih jo prav vidim, kako spodbuja bolano ribico. pod njo se spravi in jo počasi poriva. zgleda kot da ji hoče reči "daj malo zaplavaj"... mogoče kdo ve kaj je z ribico narobe?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Mar. 2008 17:28

pomoje najboljš da prašaš v kšno zoo trgovini, naprimer tukano.Tam imajo tud zdrqavila in te zadeve, in bi jo lahko pozdravla.Če ma apetit še ni tok slabo, sam vprašanje kaj ji je in kolk dolg bodo.Zlata ribica je lahko to minuto zdrava kot dren, naslednjo se pa na hrbet obrne :?

probaj dat en obrok manj, ker je tud možno da se je preveč najedla.
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 21. Mar. 2008 11:46

hrano jima drugače dam 2x na dan. zjutraj in zvečer. hvala za nasvet. mislim, da bo res najbolje tako. :wink:
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 26. Mar. 2008 19:03

Hm.. Jaz bi rekla, da ji verjetno manjka kisika.. Sicer ne vem ali imaš tiste mehurčke ali ne, ampak verjetno naj bilo pomanjkanje kisika razlog za to..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 02. Apr. 2008 13:54

mislim, da bo res to razlog. ker se mi je pred mesecm pokvaril; rakec je še ostal, pumpa pa ni več delala :( . če je to krivo in zadevo lahko popravim z novim, potem sem zelo vesela. :tanz: upam, da bo prišla k sebi, da ni že prehudo.

na tem področju sem namreč popoln laik. hvala za nasvete.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Apr. 2008 19:38

mhm...laik?zakaj pa maš potem živali če se ne pozanimaš o njih?
Kot da bi mela jst psa pa nebi vedla o njem nič.mislm da tole ne gre.
jst mam ribe pa sm kr dobro seznanjena z zadevami.s hrano, boleznimi, okoljem..seveda vsega še vedno ne vem, ampa trudim se pa zvedet čimveč.in tud pomagat če vidm da je kej narobe.ko se je moja obračala na hrbet, sm šla prec bo zdravila.pa tud ko je dbila neke razjede in sm vse pozdravila...sam takoj je treba ukrepat...
kisik je pa nujno potreben, pomoje je dobro če ga greš kupt, ker čene se ribe sam matrajo. :?
Uporabniški avatar
ela85
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1321
Na forumu od: 25. 8. 2006
Kraj: na lepem

Neprebrana objavaNapisal/-a ela85 » 08. Apr. 2008 16:23

ma daj, no, purple, kaj težiš? seveda sem laik, kljub temu, da sem se pozanimala o ribicah! če vem katero hrana je najboljša za njih, katere ribice gredo skupaj, kaj je treba dodajati v vodo, če vem, da je potrebno imeti pumpo (ki sem jo vedno imela, sedaj pa se mi je pokvarila!), če prepoznam simptome določenih bolezni, še ne pomeni, da sem profi! in tudi ti nisi, ker dvomim, da maš vso znanje iz akvaistike, če pač veš določene zadeve. iz tvojih besed je razbrati, da sem mučiteljica živali. pa kaj se obesiš na vsako faking besedo? no ajde, pa me zanima npr., koliko zlatih ribic lahko imaš v 60l akvariju, če si tak strokovnjak? :? pa tudi za mojo ribico nisi vedela kaj bi ji lahko bilo, kljub temu, da sem napisala simptome. :? in ja, se imam za laika na področju akvaristike in imam kljub temu ribice.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 31. Avg. 2008 15:02

Ja, okolje je zelo pomembno za razmnoževanje. Moje živorodke so se razmnoževale najbolj, ko sem v akvarij prinesla sveže korenine. Izgleda, da jim snovi, ki se izločajo iz korenin, zelo dobro denejo.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 09. Apr. 2010 12:31

Ta teden mi je crknila žarnica v akvariju z zlatimi ribicami. Fanta sem poslala v Tukano kupit novo, prinesel je pa modro lučko na kateri piše "blue sea". Pravi, da mu jo je izbrala prodajalka. Zdaj pa ne vem ali imajo zlate ribice res lahko takšno luč ali pa ona ni imela pojma in je taprvo zagrabila, ki je bila na razpolago. :?

Prosim za nasvete, da grem čim prej zamenjat, če ni v redu. Hvala.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Apr. 2010 13:37

Moje mnenje je , da mu je dala za morski akvarij žarnice, ti pa potrebuješ day light luč...več o zlatih ribicah in njenih potrebah si pa preberi na aquanubisu ali pa akvazinu.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Apr. 2010 13:53

Maychy napisal/-a:Ta teden mi je crknila žarnica v akvariju z zlatimi ribicami. Fanta sem poslala v Tukano kupit novo, prinesel je pa modro lučko na kateri piše "blue sea". Pravi, da mu jo je izbrala prodajalka. Zdaj pa ne vem ali imajo zlate ribice res lahko takšno luč ali pa ona ni imela pojma in je taprvo zagrabila, ki je bila na razpolago. :?

Prosim za nasvete, da grem čim prej zamenjat, če ni v redu. Hvala.


Pomoje bi bilo bolje, da bi kupila tisto 'navadno' lučko.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 09. Apr. 2010 13:55

Kakšno navadno?Že nasplošno so luči v akvarijih preslabe na dejanske potrebe.Luč za morski akvarij je pač prirejena in oddaja bolj modro svetlobo.Zlate ribice pa pač potrebujejo dnevno.Najbolj fajn bi bila pristna dnevna, ampak....zelo težko je zagotoviti akvarij z osvetljavo od zgoraj, pbrez da bi bil potem cel v algah.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Apr. 2010 14:11

^^Pač navadno. :D Tako, ki ni modra, zelena, rdeča... :P (ok tle malo pretiravam). Js ko sm vedno kupovala žarnico za zlate ribice ali tropske ribice so mi dali tisto čist obično žarnico, ki ima dost naravno svetlobo.

Ne znam ravno pojasnit.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7032
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Apr. 2010 14:49

Jaz od zlatih nič, ker mi niso všeč, niti nimam dovolj prostora za ogromen akvarij.
S fantom sva pa imela 25 l akvarij, ki me je fajn zaposlil, ko sem imela vsega dovolj, ko se mi ni dalo ukvarjati z njegovimi, ko mi je bil dolgčas,ni dani :D
Enostavno imam rada živali in rastlinje in mi je bilo v veselje predelava pokrova, potem načrtovanje podlage, rastlin, opreme, ciklanje, sajenje in navsezadnje naselitev prebivalcev-to je bilo bolj bogo, zaradi majhnosti.
V gl, če imaš veselje, ti ob vrtnarjenju po akvariju čas hitro mine, pa še en lep kotiček v stanovanju za opazovanje, relaksiranje več.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Apr. 2010 15:45

buubbika napisal/-a:Mene zanima, kaj imate od teh rib :oops:? Da popestri prostor? Mi smo jih mel 1x, pa nikol več. Sicer sem bila zelo mala takrat (tako, da se še sebe komaj spomnem), ampak, kolikor vem, je mama imela samo delo s tem. Kot nek tamagoči (al kaj je že tista igrača), če ga nahraniš ob 13h, namesto 15, bo crknil. Blaah.
Je pa zanimivo jih pogledat.


Ja tudi mene je že marsikdo vprašal kaj imam od rib :D Rada imam živali, ribice so mi zlo lepe, pol si lahko akvarij čisto po svojem okusu urediš... Zaenkrat imam doma samo 60l akvarij, si pa želim enkrat imeti ful velikega, mogoče celo takega, da bi bil za celo steno :D Mi je to res ful zanimivo gledat...velik bolj kot pa tv :wink:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov