Zlate ribice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 20. Apr. 2006 9:20

Stara je eno leto pa pol
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Apr. 2006 10:00

korenček naribala :lol: ne tega delat, ker mislm da ni dobro za te umetne ribice da dobivajo take snovi iz človeškega okolja........

res dobr da se greš pozanimat, al pa preproto kupi kšno hrano za barvo, pa bo bolš..dostkrat uni v zoo štcunah velik manj vejo kako z živalmi delat.samo osnovne stvari...men so že skor zajebal ribe.dobr da mam fanta k ma 200 litrški akvarij pa se že dolg ukvarja z ribam, da mi pol use pove...

hrana za barvo rib je pa:
SERA-GOLDY COLOR....če ti kej pomaga :wink:
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 22. Apr. 2006 12:52

Jst sm mela dve zlate ribice. Hranla sm jih enkrat na dan tko par ščepcev ker sm mogla mal pazt tud da ne bi preveč dala ker bi pojedle tok kok bi jst stresla v akvarij :D ...vodo sm pa menjala tko na par dni..čist po filingu.
Moje so živele kr ene par let čeprou mi je prodajalec reku da bosta živele samo 2-3 leta :? ...par dni predn sta poginile,sta začele izgubljat barvo pa pri plavanju sta izgubljale ravnotežje..tko zanašal ju j3 v eno stran da nista mogle plavat naravnost.
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Apr. 2006 14:32

se mi zdi čudn da ti je prodajalc reku da ne bosat dolg živele, ker zlate ribice ob pravilni negi in hrani preživijo tud do 50let ali več.no s tem tvojim ribam že neki v štcuni i blo uredu in če vam še kje kej tazga rečejo, nikar ne kupujte tam ribic :!:
Uporabniški avatar
cokolada
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 18. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cokolada » 24. Apr. 2006 17:11

js mam ribice pa ti lahko povem da so moje preveč požrešne in zato tut ful velike. čim več hrane jim boš dajala, večje bojo. če jih mal hraniš, ostanejo majhne. sva si s kolegico istočasno kupili ribice in so njene v isto velkem akvariju za tretjino mojih velke... ja kaj čm če me pa tko gledajo :grosseaugen: :lol:

drugač jim dam pa dvakrat na dan hrano. pa včasih kšno poslastico. čist čist mal jim daji... če boš lahko tko brez srca ;) no sej moje majo na vsake tolko dieto (kadar grem na morje al pa kam drugam) :lol:
Če misliš, da zmoreš, zmoreš.
Če misliš, da ne zmoreš, imaš prav.
(Mary Kay Ash)
Uporabniški avatar
Sugar_baby
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1197
Na forumu od: 11. 3. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sugar_baby » 24. Apr. 2006 21:35

*purple bitch* napisal/-a:se mi zdi čudn da ti je prodajalc reku da ne bosat dolg živele, ker zlate ribice ob pravilni negi in hrani preživijo tud do 50let ali več.no s tem tvojim ribam že neki v štcuni i blo uredu in če vam še kje kej tazga rečejo, nikar ne kupujte tam ribic :!:



tnnx!!

prvič sm kupovala zlate ribice tko da prej sploh nism mela nobenih izkušenj z njimi.
bom vedla za drugič :wink:
The next time you want to see pussy, just look in the mirror baby!!
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 20. Jul. 2006 15:43

Tud js sm mela zlate ribice, ampak na žalost so kr hitro umrle.

Dej bodte tolk pametni pa ne uporabljat bučk!!! :!: Vsaka riba ma v tistem premal prostora, kaj šele zlata, ki lahk tud ZELO zraste in živi tud do 30 let, ampak tolk seveda ne more dočakat, če jih eni tiščijo v tiste "luštne" okrogle bučke, ki zgledajo nam ljudem lepo (sej se še spomnimo kake ribice iz risanke, k so ble vedno v teh bučkah), v resnici so pa prava mučilna naprava. Premal prostora, ni osvetljave, filtra, in predvsem mehurčkov-torej kisika. Večina jih v bučke ne da niti kamnov, peska, rastline, skratka nič! Mučenje! :? Ribi se lahk tam še zmeša in ni čudn, da zato vse tak hitr umrejo.
Verjamem, da se zlata riba večini zdi čist enostavna za oskbo, ampak niti ni. Obvezno poskrbet za VELIK akvarij z vsem kar je potrebno, hranit pa ne 1x na dan, ampak večkrat po manjših obrokih.
...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Jul. 2006 18:12

res ne v bučke, to je res mučenje!
Uporabniški avatar
bolhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 615
Na forumu od: 16. 4. 2006
Kraj: somewhere

Neprebrana objavaNapisal/-a bolhica » 20. Jul. 2006 20:26

1krat na dan..če so mjhne..mam pa tri v ribniku, pa eno siamsko bojno ribico v posodici..lepaaa..priporočam to ribo!!
Uporabniški avatar
mikena77
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mikena77 » 01. Sep. 2006 20:01

Mam eno uprašanje!
Danes sem opazila, da ima ena ribica na repku in na hrbtni plavutki črne pikice! Se je mogoče katera že kdaj srečale s tem? Mogoče katera ve, kaj bi to bilo?
Hvala za odgovore!
Fight for your right!!
Uporabniški avatar
punchka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a punchka » 01. Sep. 2006 20:24

mikena77 napisal/-a:Mam eno uprašanje!
Danes sem opazila, da ima ena ribica na repku in na hrbtni plavutki črne pikice! Se je mogoče katera že kdaj srečale s tem? Mogoče katera ve, kaj bi to bilo?
Hvala za odgovore!


ma pomojem ni to nič...takšno kožo ma pač. saj ne da se spoznam na ribe, samo jih mamo v ribniku, so vse iste vrste, pa niti dve nista enaki, ker so ene flekaste, druge ful svetlejše barve...
to infinity and beyond!
Uporabniški avatar
mikena77
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 124
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mikena77 » 01. Sep. 2006 20:29

ok, kr sm že mela kr neki ribic, ampak tega še nisem vidla!
Fight for your right!!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Sep. 2006 20:35

punchka napisal/-a:
mikena77 napisal/-a:Mam eno uprašanje!
Danes sem opazila, da ima ena ribica na repku in na hrbtni plavutki črne pikice! Se je mogoče katera že kdaj srečale s tem? Mogoče katera ve, kaj bi to bilo?
Hvala za odgovore!


ma pomojem ni to nič...takšno kožo ma pač. saj ne da se spoznam na ribe, samo jih mamo v ribniku, so vse iste vrste, pa niti dve nista enaki, ker so ene flekaste, druge ful svetlejše barve...


to je normalno pri zlatih ribicah, da kdaj mal barvo zamenjajo v črno :) moja je postopoma skor čist črna ratala, potem pa se je lepo nazaj v oranžno zamenjala...
mogoče bi ti še priporočila goldy royal color hrano za barvo zlatih ribic..drgač sm pa jst tud v tukanotu prašala takrat zakaj je počrnela riba, pa je reku da je normalno, zato ker so zlate ribice umetno narjene in potem majo neki ene gene al kaj da počrnijo...nekatere lahko pa tud ne..odvisno od ribe...naj pa nebi blo nč narobe...moje še žvijo pa je že kakšno leto od tega...
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 02. Jun. 2007 21:04

bolhica napisal/-a:1krat na dan..če so mjhne..mam pa tri v ribniku, pa eno siamsko bojno ribico v posodici..lepaaa..priporočam to ribo!!


1. Zlate ribice naj bi bile samo za v ribnik, ker v akvariju ne morejo zdržati zaradi premalo kisika in ogromne količine iztrebkov, ki jih izločajo. Če pa že imaš zlate ribe v buči, jim moraš redno (to pomeni na nekja dni) menjavati vodo in ta mora biti postana - stati mora vsaj 24 ur, da se izloči klor, ki ribam povzroča razjede na koži, kjer se nato naselijo bakterije in povzročijo smrt.

2. Siamska bojna ribica zahteva 23-28 stopinj, zato je ne moremo imeti v buči brez grelca. Res je, da preživi tudi v takam "ambientu", a najbrž ne uživa najbolj.

Sama se z akvaristiko ukvarjam že nekaj časa. Imam živorodke (kotijo žive mladiče) in sem že imela naraščaj. Zdaj čakam že na tretjo domačo generacijo. Imam tudi tri siamske bojne ribice in srebrne lisičke. Akvaristika ni lahek hobi, saj ogromno težav povzročajo razne okužbe in druge komplikacije. Če katera potrebuje kakšen nasvet, sem ji na voljo, drugače pa obstaja odlična akvaristična spletna stran www.akvazin.com , kjer se je pred odločitvijo za akvarij pametno pozanimati o akvaristiki in ribah.

Ne pozabimo: Akvarij ni le okras, v njem so živa bitja, katerih preživetje je odvisno od naše skrbi!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Jun. 2007 22:26

ženska,s tole tvojo prvo točko se pa sploh nebi strinjala...glede na to da si rekla da se ful spoznaš na akvaristiko, bi lahko tudi vedela, da zlata ribica komot in normalno preživi če delaš z njo tako kot je treba..jst mam doma eno zlato ribico in dve pajčolanke v istem akvariju..akvarij je res velik glede na nihovo velikost (54 litrov) in imam primerno opremljenega s filtrom in grelcem (čeprav grelec ni nujno potreben, ampak v moji hiši je).sicer nevem kaj študira tist folk ki ribe tlači v buče, vsekakor pa so moje ribe zelo zelo dobro preskrbljene in znam za njih skrbet tako kot je prav...tud uporabljam aquatan in nitrivec (verjetno tisti ki majo ribe v bučah še niso slišal za to) i n mam notr še eno pumpico ki dodatno dela mehurčke z zrakom da dobijo dovolj kisika....pa tudi ko tega nism imela so normalno shajale...
in spet ni res to s postano vodo...jst ribam menjam vodo, potem pa jih po približno desetih minutah ko nalijem aqutan dam v vodo.še nobenih razjed nism opazila v vseh teh letih, pa tudi pri fantovih ribah, katere ma že okoli deset let, tudi ne.
ni kar to zdej dejstvo če je pa klor bodo pa kar umrle...morš poskrbet za nje, pravilno jih negovat in bodo živele...
če jih maš pa v buči brez vsega pa itak da umrejo..to je sploh mučenje živali!
opazila sem pa da vse to izvira tudi iz strani prodajalcev, ki govorijo bedarije..meni ej rekel, se udil, se smejal, kaj bom s takim velikim akvarijem za zlate ribe..mar si zlate ribe ne zaslužijo dostojnega življenja in velik placa? :roll: in pol itak da folk bučke kupuje... :roll:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov