Zlate ribice

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 29. Mar. 2006 21:41

ribice so pa ja luškane..... :) jst mam eno zlato pa še dve (pozabla ime :D ) take bajse bele z oranžno bradico..ful so kjut.res take bajsike k jst :D :)
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 30. Mar. 2006 0:42

joj jaz sm mela ribice...sam so mi skoz umerale :( -nimam pojma zakaj...tko da ti ne bom svetovala-raje ne,k sm očitno neki narobe delala! :cry:
*Živi in pusti Živeti*
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Mar. 2006 0:47

ja zarad zraka sigurno niso umirale :) sej pravm predn se ribice kupi, se knjigice prebere da se ve kako delat z njimi....no jest nism rabla knjigice brat k ma moj lubi ful velk akvarij in ribice že par let....pa mi je on vse razložu :)
Uporabniški avatar
**ReD*cHerRy**
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 5. 6. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a **ReD*cHerRy** » 30. Mar. 2006 0:53

ja pol pa good...pol si strokovnjak za ribice...
jaz jih ne bom nikoli več mela...k mi je bla full tema k so mi umirale... :(
*Živi in pusti Živeti*
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 30. Mar. 2006 6:11

Pri ribicah je potrebno biti previden, ne smeš jih preveč hranit, ker lahko umrčkajo, in ko vodo menjaš, moraš vedno pazit, da v akvarij NE naliješ vode direktno iz pipe, ker lahko ribica doživi šok zaradi razlike v temperaturi, tako da je bolje en dan pred čiščenjem v kakšno vedro natočit vodo in potem to vodo natočit v akvarij po čiščenju.
Potrebno pa je tudi pazit, da v akvariju nimaš raznoraznih vrst ribic, kajti vse vrste se ne marajo med seboj in posledično pride do tega, da se napadajo, da katere vrste umrčkajo (to seveda nastane postopoma), večkrat pa tudi na nek način kot zblaznijo.
Tako da je potrebno biti pazljiv. :)
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 30. Mar. 2006 8:50

Angel girl napisal/-a: zlata ribica rabi zdj pa me ne za besedo vzet ampak jst mam v glavi številko 7-10litrov vode.


Najlažje si izračunaš tako: vsak cm ribe = en liter vode. Torej ribica, ki je velika 5cm rabi vsaj 5l vode.

Drugač pa so zlate ribiice še najmanj občutljive. Če jih maš v bučki, moraš vodo kar pogosto menjavat, če pa imaš akvarij s filtrom, pa jim samo filter čistiš tedensko 1-2x, pa vodo vsak drugi teden menjaš (1/3 samo, ne vse). pri vsaki menjavi vliješ not anti-stress tekočino in to je veča al manj vse. No tista osnova. Potem pa jim je dobro še kakšne vitaminčke nabavit za barvo, da ostanejo lepe.
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 30. Mar. 2006 9:08

V eni izmed teh trgovin mi je trgovec podal informacijo, da naj za ribice niti nebi bilo dobro imet teh okroglih posod (bučke), nekak je to obrazložil s tem, da jih bega oblika, da težko neprestano zaznavajo "meje", no ja kolk je pa na tem resnice, pa ne vem, povem samo, kakšna informacija mi je bila podana.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Mar. 2006 10:17

tkole je...na centimeter ribe more bit en liter vode....vode v akvariju na rebš en dan prej nalivat, ampak pač naliješ vodo v eno posodo (ko menjaš) in je tm pol vode iz pipe in pol iz akvarija, da se ribe postopoma navadijo na svežo vodo--doliješ pa tud malo aquatana..no potem pač ko menjaš -zamenjaš vodo, naliješ aquatan v akvarij in počakaš kakih 15 minut da se tekočina porazdeli...potem daš pa ribice notr..

pa še to..filter v akvariju proizvaja tud kisikove mehurčke, kisik pa ribe tud rabijo za preživetje...zato torej ne zdržijo ribice b buči brez filtra.....

en aprej je napisala da menja vodod enkrat na 14dni polvico.....jst menjam enkrat na mesec celo vodo, s tem da gre vsa voda iz akvarija in fejst očistim še pesek....potem je ful dolgo bolj čisto...

dobr zlate ribie še niso tok delikatne....več nege potrebujejo kake tropske in morske ribice........
Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 30. Mar. 2006 15:30

jst mam tut ribice (no pa sej to sm tut že povedala) in so tok luštne, ne vem kk vam kr umrejo, jst sm mela eno full dolg.. ene sedem let, pa jo je pol mal emšo zje*** :D
morš se ukvarjat z njimi, mene morjo moje skoz poslušat k mi je dolgčas pa pol k se učim.. no pa sej jim ni nikol dolgčas k majo bolj mal spomina :P
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 02. Apr. 2006 23:41

kako jo lohk pa emšo zjebe? :? :oops:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 03. Apr. 2006 5:52

ammm....kot vsa ziva bitja na tem planetu, nihce ne zivi vecno, d00h :) :D get ready to die :mrgreen:
Gone
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 19. Apr. 2006 9:14

Jaz imam dve in jih hranim dvakrat na dan, po en ščepec, pa ena sploh ni več zlata je srebrna :( , a kdo ve kaj bi lahko blo narobe? :(
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 19. Apr. 2006 12:42

mogoče bi mogla kupt posebno hran za barvo....sicer pa zlate ribice znajo tud barvo spreminjat.moja je par mescov nazaj ratala kar pol črna....... :roll:
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 20. Apr. 2006 9:02

ojej... Meni so predlagali, da bi ji naj korenček naribala v akvarij, pa malo boljše je bilo, ampak samo malo. Upam da bo kmalu vse ok. Bom šla v trgovino z živalmi pa bom vprašala.
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 20. Apr. 2006 9:06

pikica83 napisal/-a:Jaz imam dve in jih hranim dvakrat na dan, po en ščepec, pa ena sploh ni več zlata je srebrna :( , a kdo ve kaj bi lahko blo narobe? :(


a je že stara? Osd moje prjatlce sestra je mela zlato ribico in starej kot je bla, men barve je mela. Na konc je bla baje prozorna.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov