Za katero pasmo se naj odločim?

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 24. Avg. 2007 13:59

Govorim o karakterju psa, ne pa o negi. A ko boš kupovala psa boš najprej pogledala kolk je dela z njim, da boš kupila tistega s katerim je manj al kaj? :roll:
In, ja z vsakim psom je treba it v šolo, če ne zarad drugega da se socializira, da uboga odpoklic stro procentno, e da ga maš potem celo življenje na vrvici, da ne bo kam pobegnil (kar še posebej opažam pri višavcih) in da utrdita medsebojno vez (pes in lastnik). Tam se predvsem ti naučiš kako je treba delati s psom. Ker verjamem, da si pri učenju svojega psa naredila kar nekaj napak, saj ne moreš kar znat brez da bi kje videla ali se naučila, saj noben ni prišel pameten na svet.
Glede vzreje čivav v Sloveniji..ni dobrih vzrediteljev. zakaj bi pa vsi radi v Sloveniji nabavili? Pes je žival ,ki jo imaš 12, 13 let in a je tok teško se mal dalj zapelat po psa? Nevem res..
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 24. Avg. 2007 14:03

*Party_Queen* napisal/-a:Vem pa, da je pravih vzrediteljev v Sloveniji malo, vem za eno žensko v Kočevju, ki ima čistokrvne čivave. Če želiš, me kontaktiraj na zs. Vprašaj še kaj, če te zanima in sporoči kako se boš odločila! :wink:

upam, da ne misliš čistokrvnih čivav brez rodovnika!

jaz bi svetovala samo eno stvar;
če si se odločila za PASEMSKEGA psa, ga vzami pri preverjenem vzreditelju. z rodovnikom, OBVEZNO.
če pa ne rabiš rodovnika je v zavetiščih ogromno prikupnih kužkov :wink:
resnično te opozarjam pred nakupom psa brez rodovnika, če mi ne verjameš se malce pozanimaj koliko je primerov (nategancij) ko pes sploh ni bil podoben določeni pasmi in kar je še huje- imel dedne hibe ali najhuje- kuža je kmalu po nakupu poginil, tako imenovani ''vzreditelj'' pa ni več dvigal telefona...

NE KUPUJ psa pri Matoši, Zoo Ara itd..., skratka NE pri preprodajalcih, ki obljubljajo vse živo :x
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 24. Avg. 2007 14:23

Mislim, da Nejka ne bo kupila psa brez rodovnika, vsaj napisala je v prvem postu, da želijo kupiti psa z rodovnikom. :)
Uporabniški avatar
Sanja_8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 8. 8. 2006
Kraj: Med nebom in zemljo...

Neprebrana objavaNapisal/-a Sanja_8 » 24. Avg. 2007 15:12

Bubabiba uganila si, mam pšeničkota. :wink:

Nejka, sam preden se odločiš res dobro premisli glede katerekoli pasme.

Sama sem osebno mnenja, da je bolj pomembno, da gledaš, če ti ustrezaš karakteristikam pasme, kot pa če pasma tebi.

Primer; meni se grozno dopade pasma Dogo Argentino. Sam vem, da ne bi bila primerna zanjo. Žal.


Veliko sreče pri nakupu psa in res se izogibaj ljudi, ki prodajajo več pasem, kot je npr. zloglasni Matoša.
Pa tudi t.i. "ljubiteljski" vzreji bi se jaz izognila.

Kvaliteten vzreditelj ti bo vedno stal ob strani in ti pomagal pri vzgoji in skrbi psa.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 24. Avg. 2007 15:17

hehe nisem uganila, pač pa sem te slučajno zasledila v eni temi na pesjanarju in videla tvoj avatar. :D
Uporabniški avatar
*Party_Queen*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Party_Queen* » 25. Avg. 2007 21:44

V Sloveniji sta dve izredno dobri psarni čivav(ne vem ali lahko napišem kateri ali ni dovoljeno :?:), prav tako na Hrvaškem in na Slovaškem (to so te psarne, o katerih sem sama seznanjena, seveda jih je v sosednjih državah še več, jaz pač vem samo za te in te so dobre). Ne vem, katera mi je odgovarjala, ampak takole jaz mislim: karakterne značilnosti psa SO pomembne, ampak vedno je treba gledati na to, da pes ustreza lastniku oz. bodočemu lastniku tudi kar se tiče nege. Če mu je nek pes všeč, ampak ve, da ne bi zanj imel časa ali volje skrbeti in skrbeti za dlako če je dolga itd., bo dosti bolj pametno naredil, če bo vzel pasmo, ki mu je tudi všeč vizualno, ampak ustreza glede skrbi in razporeditve časa.
I love sex. It`s free and doesn`t require special shoes.
Uporabniški avatar
bubabiba
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 975
Na forumu od: 8. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a bubabiba » 28. Avg. 2007 19:21

Kateri dve psarni sta to? Kolikor vem lahko poveš glede na to, da je na prvi strani napisano, če lahko navedemo kakšne vzreditelje teh pasem.
Glede šole pa..če veš, da je boljše da greš s psom v šolo pa ni treba po forumu pisat o tem, kakor da je vseeno če greš ali pa ne, ker bo mogoče kdo to prebral in vzel zares..in s tem mu narediš več škode kot koristi.
Uporabniški avatar
*Bejb*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Bejb* » 16. Sep. 2007 20:34

Mislite psarno White Rose in Cirman? Jaz vem za te dve, baje pa je tudi v Kočevju ena vzrediteljica čistokrvnih čivav in pa v Ankaranu (psarna Šalarska).
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 22. Okt. 2007 17:59

Jaz sem mela maltežansko in ne morem ničesar rečt čez te kužije, kvečemu lahk rečem da niso glih primerni za male otroke. Višavski terier ima podlako, maltežan je nima in zato posledično ima manj vonja. Maltežan ne rabi velik sprehodov, še posebej ne dolgih, ker je pač majhen. Drugač pa, skor vse dolgodlake kužke je fajn čimvečkrat počesat, mi smo našo vsak dan al pa na dva dni, kar pomeni cca 10min dela, kar se mi pa ne zdi velik. Strižeš jo lahk tud sama, ni problem. Se pa pri njih rado dogaja da imajo pod očmi rjavo dlako zaradi solzenja oči, prirojeno je, operacija pa košta pa še brezveze je.
Je pa to drgač prijazen kuža, ki se ga da hitro kaj naučit, ni fajn če je velik sam doma, zmeraj vesel ko prideš. Pozim mu je fajn kako oblekco dat, k ga zebe.
To je to z moje strani...ob prvi priliki ko bom lahk mela psa in ko bom mela časa si ga bom zihr kupla...je pa kr drag, psloh z rodovnikom.

Pa pazi kje kupuješ pse...najboljš je pr enmu ki jih doma redi. Mis mo jo sicer kupl od enga, ki je te psičke uvozu, sam sreč je bla zdrava in nismo mel nikol problemu z njo.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov