Vaša naj pasma psa?

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 12. Sep. 2013 21:59

Tebi se pa vidi, da se na pse ne spoznaš :P In če bi jaz odločala, nobena žival ne bi bila zastonj- ker kasnejši stroški nanesejo res veliko in eni tega nimajo preračunanega.
Jaz več nimam naj pasme psa. Jih je preveč, ki mi jih je všeč, bi tudi kakšnega teoretično imela (npr dobermana, nemško dogo, ang. buldog), ampak dejansko bi pa šla še samo v posvojitev.
The world is as you are.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 13. Sep. 2013 19:35

OT: ^^Mešanci, ja. Mešančka ne plačaš, in mu daš še dom, na nek način mu rešiš življenje. Kaj lahko narediš lepšega? Živali nebi smele stati nič, ker si jih že tako preveč lastimo. In jaz nebi nikoli plačala, da bi si lahko lastila neko žival. Ker je preveč živali nezaželjenih, odvrženih, izkoriščanih in ubitih. In če lahko dam takšnim fajn dom, zakaj bi plačevala za čistokrven rodovnik?
Kasnejši stroški so pojem zase, stroški so itak z vsem, kar si lastiš. Z otroci, avtomobilom, valda tudi z živalmi.

Hm, zlati prinašalci so mi kjutiji :D Ampak nebi plačala iz principa in solidarnosti do zapuščenih živali zanj čist nič. Da bi se lahko ven metala da mam čistokrvnega pametnega psa doma, za kerega sem plača najmanj 500€. Ne, hvala.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Roksy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 25. 2. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a Roksy » 25. Feb. 2014 15:37

Meni so pa mešančki zakon! :D
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 29. Mar. 2014 15:33

Tudi sama nimam priljubljene pasme psov. Doma imam mešanko (sem jo dobila par dni staro, ker so hoteli lastniki staršev pobiti celo leglo, pa smo jih spravili na flaško gor.)

Se pa strinjam, da bi bilo potrebno za vsako žival plačati pošteno ceno. Na ta način ne bi vsak bedak prišel brez problema do psa in ga smatral kot potrošno robo. Žal ljudje bolj čuvajo stvari in več v njih vlagajo, če več stanejo. Zdaj je pa itak vseeno, ali psa povozi avto, shira od nepravilne hrane..., saj bo itak novega dobil zastonj.
Enkrat mi je ena ženska razlagala, kako ji vsako leto avto povozi mačko. Sem dobila pike in ji predlagala, če bi pa mogoče na mačko bolj pazila in jo imel noter, glede na to, da živi zraven prometne ceste. In mi je odgovorila, da itak ni problema, ker z lahkoto najde novo mačko, pa še zastonj je. Sem znorela, ji povedala svoje in je bila čisto užaljena, češ da je mački tisto leto, ki preživi pri njej blazno lepo. Sem prepričana, če bi morala dati vsako leto jurja za novo mačko, da bi jo imela na varnem.

Sploh pa so stroški nakupa živali v primerjavi s kasnejšimi stroški (veterinar, kvalitetna prehrana...) zanemarljivi.
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 11. Apr. 2014 2:01

^^Se zelo strinjam s tem, da je nažalost je danes tako, da manj kot daš za nekaj, manj boš to cenil-.-
(sej ne rečem- valda so izjeme in hvalabogu zanje :D )

Da ne bom offtopic: moja (trenutna) najljubša pasma so verjetno kar evrazijci, že od zmeraj pa občudujem nemške doge.
Vendar se mi zdi pa skrajno neumno in nefer plačevati ~1000€ za čistokrvnega psa, medtem ko toliko brezdomih kužkov nujno potrebuje dom in ljubezen :(
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov