Vaša naj pasma psa?

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 07. Nov. 2005 11:17

meni pa so všeč doge...pitbulli so tud zlo prijetne stvarce in predvsem lepe...doma imam pa kraškega ovčarja...zelo lepa in tudi zelo trmasta pasma... :runningdog:
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 07. Nov. 2005 11:40

joj, pa zlati prinašalci so mi tud ful všeč.....pa sej men so vsi psi všeč

no odštejmo doge, pa mastife pa podobne velike slinavce.-....taki pa niso zame
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
nana*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nana* » 07. Nov. 2005 11:44

kužki so kjut :runningdog:
najbl pa zlati prinašalci :balloon:
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 07. Nov. 2005 12:05

In kakšne pasme bi bili vi, če bi bili pes? To lahko ugotovite na danem linku:
http://www.emode.com/dog/
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 07. Nov. 2005 12:11

ja, samosvoji....

najprej smo imeli Alfo, svetlo oranzne barve....ko smo jo spustili na travniku, kjer ima prostore kinolosko drustvo, smo jo lovili tudi do 3 ure, da smo lahko sli domov...in to vsi pripadniki drustva, ki so bili tam! :D :D :D bilo jo je zanimivo gledati, ko se je igrala oz. lovila z drugimi psi....so jo trije ali stirje psi lovili, ona se je pa norce iz njih delala! ko se je pa utrudila, je pa smuknila v avto... :D

cartanje: ce ji je bilo do cartanja, te je praskala z nogo ter z gobcem dvigovala podlaket tako dolgo, dokler je nisi zacel cohat...ce si sam prisel k njej, in ji cohanje ni prijalo, je samo vstala, se pomaknila dva metra stran in legla. kot da se ni nic zgodilo... :D

ko je imela prevec energije, je zacela noreti po hisi... v dnevni sobi smo imeli stirised, kotnik in trised, se pravi garnituro v obliki crke L. in ko je zacela noret, je norela po naslonjalu (kot kolesarji na velodromu) :D

pa se eno manijo je imela....ko so zenske imele lase spete v figo s tisto elastiko, kjer je notri elastika, zunaj pa blago, se je pritihotapila od zadaj, ter tako nezno z zobmi povlekla elastiko dol, da je ze bila dalec stran, ko so zenske to ugotovile...

alfo smo imeli 3 leta, enkrat na sprehodu je bila spuscena, je nismo nasli, iskali smo jo 14 dni, aktivirali vse osnovne sole v obcini, radio, postarje, itd, itd, po 14 dneh iskanja od jutra do vecera po 15 ljudi na terenu, smo jo nasli ubito...najverjetneje z udarcem po glavi... predvidevamo 2 zgodbi: nekdo jo je ugrabil in ko je videl, kako intenzivno jo iscemo, se je je resil... ali pa: resil se je je zato, ker mu je znorela, zacela unicevati hiso, noreti po hisi, itd... pac,ni je vec in resnice ne bomo nikoli izvedeli... :(

vica je temnosiva, stara 10 let in lena....spi dan in noc, na sprehod jo je treba vlect! :D do nekje cetrtega leta je imela iste izpade kot alfa (lovljenje), vendar se je potem umirila. ona sicer nima napadov cartanja, ampak ce jo zacnes cartat in nehas, njen pa pase, zacne s sapo po svojem gobcu drsat... :D aja, ko ji pase cartat se, ti glavo porine v mednozje in te zacne riniti... :D

lajanje...ti psi redko lajajo, tako, ko je katera od njih lajala, smo vsi leteli pogledat, kaj se dogaja! :D

cesanje...so zelo obcutljive na cesanje in cesati jih, je bil problem oz. se niso pustile, zato jih ne cesemo/nismo cesali, ampak vsako poletje ostrigli! :D

v glavnem, te psice so res dame, gospe, npr na sprehodu...ce se srecajo z drugimi psi, jih one ignorirajo...so zelo samosvoje, svojeglave, moras plesati kot one zvizgajo, drugace so uzaljene...ce pa so napadene s strani psa...se skusajo odmakniti...ce pa ne uspe, napadejo, tetina nemska ovcarka jo je pri vici kratko odnesla...

rade imajo otroke, so zelo radovedne, ko npr. nekdo pozvoni pri hisi, so one prve pri vhodnih vratih...niso primerne za cuvajke (razen vtoliko, da zaznajo ze najmanjsi sum), ce pa pride neznana oseba k hisi, takoj k njej, z repom tako maha, da ji rit zanasa! :D se to...ce pride kdo od druzine domov s kaksnim gostom, domacega povsem ignorira, se vedno posveti gostu...aja, pa pri obiskih....hoce biti v srediscu pozornosti, glavo vedno na mizo, hoce jesti tisto, kar jemo mi, ceprav ima zraven svojo hrano....

kaj se...aja, mislim, da znajo biti alergicni na ljudi, ki so jih drazili, imamo eno starejso gospo v naselju in ko gre mimo hise, vica znori, tudi napadla jo je ze! :D

v glavnem, afganistanski hrti so zakon, je pa potrebno vsakodnevno ciscenje hise, ker so pac dolgodlaki psi in puscajo dlako...

slik zal nimam, ker nimam digitalca... :?
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 07. Nov. 2005 12:39

Hm, najlubša pasma... Ne bi mogla rečt... Trenutno pa mamo pekinezerja. Lušne mejhne tečnobe :) !
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 07. Nov. 2005 13:39

Men je kr velik psov hudih.

Trenutno mam oz. jo ma zdej mami zlato kokeršpanjelko, k je itak najbl cute psiček na svetu....pa njeni mladički so bli tut tooook hudi...za požrt.

Drugač si pa enkat, k bom mela svojo hiško z vrtom, želim harlekinsko dogo al pa še raj dve.

Dobrih mi je pa pol še več psov...včasih so mi bli hudi šarpeji, sam jih je zdej že preveč tlele......pa buldogi pa ......ful jih je v glavnem....tut mešančki :)
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 07. Nov. 2005 13:41

Hehe Marateja,sem rešila test-pitbull,moja najljubša pasma,...
pa še pravijo,da sva si z našo Loro karakterno podobni : :D
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
girlie
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 924
Na forumu od: 17. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a girlie » 07. Nov. 2005 18:25

maltežanSlika



sharpeiSlika

pa čivavaSlika

in labradorecSlika

ampak maltežan je pa moj fave :D
Let the good times roll.
Uporabniški avatar
miska13
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a miska13 » 07. Nov. 2005 18:33

maltežan alpa yorkie sta mi ful cute, pa kakšna dolgodlaka čivavica tud

no, sem pogledala na link, ki ga je prlimala marateja ... jst bi bla pudl (how true :D )

Katarina, you're a Poodle! No bones about it, you're a go-ahead-and-spoil-me Poodle. Intelligent and discerning, why should you settle for anything but the best? No good reason comes to mind. You appreciate the finer things in life, from the trendiest clothes to the best restaurants. Maintaining your health and appearance is a must — you owe it to yourself to look and feel tip-top. The result? An impeccable fashion sense, perfect grooming, and the latest must-have "toys" and accessories. Unfortunately, that can be a little intimidating to people who don't know you. They might think you're a bit cold or distant. But your close friends know better. Your nearest and dearest can see beyond the glitz and glamour to the smart, considerate person within. Woof!
Beatus non est qui habet quae cupit, sed qui non cupit quae non habet !!!
Uporabniški avatar
lunca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 2. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lunca* » 07. Nov. 2005 19:41

škotski ovčar :supercool:
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 07. Nov. 2005 22:50

Bordojska doga definitivno!
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 08. Nov. 2005 14:36

Meni je pa rotvajler zakon..pa un mejhen kuža k v asterixu nastopa....mi je ful smešen...en kolega ga je imel...in si mu samo en piškot dal...ga je jedel ziher ene 10 minut,pa je bil sit...saj je bil tolk velik kot njegova glava...LoooooL
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 09. Nov. 2005 11:49

maltežan, alamut, planšarski ovčar
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 09. Nov. 2005 11:59

tale psička je moja ljubljenka,ne vemo katere pasme je ker mešanka,kar pa nam niti ni pomemno,če bi se pa trenutno odločala bi se odločala med pitbulom npr. takole , nemško dogo,bokserjem,...
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov