Usmrtitev (evtanazija) psa

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 17. Avg. 2008 9:00

Tvoj pes ni star oz. je lih v nekih srednjih letih za psa. Glede na to, da ima odpoved zadnjih okončin, predvidevam, da ima težave z hrbtenico (v kolikor ni bil nikoli poškodovan). Če na hrbtenico pritiska živec, se da psa rešiti z operacijo. Predvidevam, da psa niste niti peljali h veterinarji (ZAKAJ NE?!). Glede na to, da si na psa navezana, raje vidiš da trpi on kot ti :evil: . Nedaj bože, da mi prideš u roke, dete.
Da ti odgovorim na vprašanja, čeprav mislim, da si zadevo tako ali tako rešila....
- da pri evtanaziji si lahko navzoča
- načeloma domov ne hodijo, če ni res kak hud primer, z nekaterimi veterinarji pa se da dogovorit, da opravijo evtanazijo tudi doma
- jaz nikoli še nisem dala uspavat nubene moje bebe. Sem zato, da če je žival zdrava, nepoškodovana, da umre naravne smrti. V primerih, ko z njo ni vse ok, se jo da na pregled in če ji ni rešitve, pride evtanazija v poštev.
Pri evtanaziji sem bila navzoča.

Kaj je evtanazija...?
Ko se žival evtanizira se ponavadi uporabi najprej narkotik oz. pomirjevalo? Zakaj? V kolikor "profesionalni" veterinar tega ne uporabi, izzove sama evtanazija (brez narkotika) pri živali hude krče (veliko veterinarjev narkotika ne uporablja). Evtanazija se (vsaj pri mačkah) da v pljuča ali srce, ima direktni vpliv na zastoj (da žival ne trpi). Če je bil kateri prisoten pri evtanaziji ve, da se da zavohat vonj po strupu.
Uporabniški avatar
Ava87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ava87 » 24. Avg. 2008 19:25

Mi smo obe naši psički v starosti 12 in 13 let dali na evtanazijo, potem ko je veterinar potrdil, da ni več pomoči in da se psička dejansko matra.

Mislim, da je to najbolj humano.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 24. Avg. 2008 20:45

nas je bil star 16...ko ni vec mogu hodit in se je prebudu cist moker, ker so mu odpovedale ledvicke pac ni blo vec pomoci

na sreco sm bla na faxu, mami pa ati sta ga pelala...jokala k dez,..nocem se spominjat :cry:
Zivljenje je piskotek!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov