+

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 21. Feb. 2012 23:32

dayđremer napisal/-a:kaj pa v šoli, pa študentska kosila? tam veš kero meso je notri, a je slovensko al ne? pa če kupiš že spanirano, gor piše kero meso je notri? pa v hofru pa lidlu tudi ziher nimajo slovenskih proizvodov.

v restavracijah lahko vprašaš od kje imajo meso. prav tako v šolah. v trgovinah prodajajo meso različnih proizvajalcev različnih držav. vsak lahko po želji izbere.
vem, da poskušaš ljudi ozaveščat glede kršitev v mesni industriji, ampak mislim, da si se tega lotila na napačen način. sama praviš (če sem te prav razumela), da je narobe podpora mesni industriji, ki krši predpise in muči živali, nisi pa proti "humani" mesni industriji. tvoj prvi post deluje precej napadalno in to pri ljudeh (kot si verjetno opazila) vzbudi samoobrambo in potem nikamor ne prideš. v nadaljevanju ti svetujem manj napadalen pristop.
tudi jaz sama ne želim podpirat takšne industrije in se trudim podpirat domačo (ker se mi tud zdi bolj zdrava). res pa je, da ne grem v skrajnosti in ne iščem izvor vsakega zrezka, ki ga pojem.
Vsak raj ima svojo kačo.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 22. Feb. 2012 12:01

++
Zadnjič spremenil dayđremer, dne 20. Maj. 2018 22:34, skupaj popravljeno 1 krat.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 22. Feb. 2012 18:16

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Feb. 2012 18:28

sirova štručka napisal/-a:Vprašaj dedija, če jo je v krop vrgel potem ko ji je glavo odsekal, ponavadi še perutmi migajo in je meso potem krvavo, če si jih polomijo.


No, ponavadi se kuro nekaj časa drži, dokler živci še delajo. Komaj potem se jo vrže v krop. Ni to ravno neko mučenje, še večja tolažba je lahko, da te kmečke kure kar dobro živijo, brkljajo po zemlji itd.
The world is as you are.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 22. Feb. 2012 18:33

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 22. Feb. 2012 18:40

pa to kuri glavo odsekaš pa jo spustiš....frrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Feb. 2012 18:42

Ne vem, če si že bila zraven, ampak ni ravno fajn, če te kura poškropi s kropom zaradi prhotanja... ni to kr tak.
Seveda jih lahko imaš nekje zaprte....lahko pa jih tudi nimaš. Pri nas jih je babi imela ponavadi odzadaj na dvorišču, so si ga bluzile in so se mi posledično manj smilile, ko je bil čas za zakol.
The world is as you are.
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 22. Feb. 2012 18:59

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 22. Feb. 2012 19:14

e daj daj... kuram od moje babice pa res ni nič manjkalo. Še manj pa pujčeku, ki smo ga meli. Sem ga vsaki dan obiskoval pa se pogovarjal z njim. :D ni mel dobenega tumorja, ki bi mu ga drugi pujči jedli dol iz njega.... Pa sem držal lonec za kri, ko smo ga zaklali ampak smo ga zaklali s šusom v glavo pa prerezan goltanec. Sicer sem bil premali in sem drugače gledal na to kot danes in danes verjetno ne bi mogo tega naret ampak bi pa še vedno pač pogledal stran pa pol komot jedo pečeno kri. Tud kure so uživale celo življenje pa tud z njimi sem se pogovajal, nekatere nismo niti zaklali, ker smo si jih otroci udomačili ampak tiste, ki smo, smo jih na hitro in humano. Pa ble so okusne. :)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 22. Feb. 2012 19:18

Dioniz napisal/-a: Še manj pa pujčeku, ki smo ga meli. Sem ga vsaki dan obiskoval pa se pogovarjal z njim. Tud kure so uživale celo življenje pa tud z njimi sem se pogovajal,


čist verjamem, posledice so vidne! :lala:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7042
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 22. Feb. 2012 19:25

Kaj če bi ti počasi nehal s pikanjem, Jochie? Nisi več zabaven, res ne.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 22. Feb. 2012 19:34

Jochie napisal/-a:
Dioniz napisal/-a: Še manj pa pujčeku, ki smo ga meli. Sem ga vsaki dan obiskoval pa se pogovarjal z njim. Tud kure so uživale celo življenje pa tud z njimi sem se pogovajal,


čist verjamem, posledice so vidne! :lala:


če sklepam po tvojem videzu si verjetno ti več časa preživel s svinjami kot jaz
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 22. Feb. 2012 20:09

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 03. Mar. 2012 19:39

Tu moram podpret sirovko; humano pomeni iz sočutja. Te živali pa niso usmrčene/zaklane/ubite iz sočutja. Če je bil postopek hiter in je torej prikrajšal živali nekaj sekund agonije, še ne pomeni da je human. Ta beseda se preveč izrablja.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 03. Mar. 2012 20:36

@sirova, kdo pa meče žive v krop? Velika večina ne, je kar tako kot je Emanuela napisala.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov