testiranja na živalih

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
miska20
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 17. 8. 2006
Kraj: prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a miska20 » 22. Jul. 2012 20:56

V[b]osene Lornamead Via Email[/b]: " In terms of a general guide on our stance regarding animal testing we follow the EU law and cosmetics directive and have not and do not test our products or ingredients on animals. "

Tole sem našla na eni spletni strani, sama uporabljam deodorant triple dry, ki ga tut izdeluje lornamead..to pol pomeni, da je tut cruelty free...nima pa nobenga znakca na embalaži..
kmf4beauty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 19. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kmf4beauty » 19. Nov. 2012 12:08

Pozdravljeni,

Na belo listo lahko date še naravne izdelke za nego telesa in obraza Kiss my Face:

Izdelki za lase
mila in geli
deodoranti
otroška linja
izdelki za nego obraza
zobne paste
ličila
izdelki za otroke

Lep pozdrav,
Uporabniški avatar
nogavicka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 4. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a nogavicka » 20. Nov. 2012 18:39

sploh ne vem, če je tista, ki ima to čez še aktivna..
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 20. Nov. 2012 23:30

Meni se tudi zdi, da ni več aktivna :( Škoda, ker potem noben ne obnavlja bele in črne liste. Mimogrede, Saponia (Faks helizim, Rubel, Bioaktiv, Nila, Ornel, Bis) ne testira, Amway (Artistry, Beautycycle in Santique) pa naj ne bi, "razen, če je to določeno z zakonodajo"?! - torej testirajo.
Za Manhattan in Deborah pa še vedno ne vem.
Cherryblossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 22. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherryblossom » 24. Jan. 2013 19:54

Živjo zakaj Loccitane ni na beli listi?

to imajo na njihovi strani:
L’OCCITANE svojih končnih izdelkov ne preizkuša na živalih, jih nikoli ni in jih tudi nikoli ne bo. Zagotavljamo, da aktivne sestavine in surovine, ki jih uporabljamo, niso preizkušene na živalih v nobeni fazi razvoja in izdelave naših izdelkov.
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 24. Jan. 2013 22:33

Zato, ker ga je L'Oreal kupil (ki testira na živalih) in gre k njemu dobiček od L'Occitana ter se tako posredno podpira testiranje. Isto je z The Body Shopom.

Mimogrede, Deborah Milano naj ne bi testiral: http://www.dermolab.it/en/risposte.php?domanda=24
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 29. Jan. 2013 19:22

Nikjer nisem zasledila kozmetike Kahne.. na spletni strani imajo napisano, da ne testirajo niti sestavin, niti končnih izdelkov.
Sicer sem pa malo v dvomih če je lista sploh še aktivna. :D
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 31. Jan. 2013 19:57

Dobra novica - teh belih in črnih list od 11. marca sploh ne bomo več potrebovali :jive: :jump:

http://www.pesmojprijatelj.si/aktualno/ ... repovedana
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 31. Jan. 2013 20:12

:respekt: :biggthumpup: Končno!
maja90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a maja90 » 06. Feb. 2013 11:33

Zanima me a so izdelki Artdecoja na beli ali na črni listi nikjer jih nisem zasledila. Tole piše na njihovi strani: ARTDECO does not conduct any tests on animals for its cosmetic products nor does it have any animal testing performed on its behalf.

Animal testing for decorative cosmetic products has been prohibited under the German Animal Welfare Act since 1986. Tests on animals for all cosmetic finished products have been banned since 1998.

A corresponding ban has been in place since March 2011 for cosmetic raw materials as well, which ARTDECO expressly welcomes.

Pursuant to this legislation, raw materials developed for use in cosmetics may no longer be tested for compatibility on animals.

Raw materials developed for cosmetics before this time point were not necessarily tested on animals. However, some of them were tested using in-vivo experiments (tests on animals).

In order to conduct all future testing of raw materials exclusively by means of in-vitro tests (test tube experiments), these procedures are being continuously further developed and new methods researched. ARTDECO has no knowledge of the raw materials used in products being tested with in-vivo tests.

In order to minimize incompatibilities, ARTDECO conducts internal application tests or patch tests (epicutaneous tests) used to determine the local compatibility of a product.

ARTDECO is against animal testing.


ampak se sliši kot da niso prepričani ali snovi ki jih dobijo so ali niso testirane....a kdo kaj bolj ve?
maja90
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 6. 2. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a maja90 » 06. Feb. 2013 11:36

Cherryblossom napisal/-a:Živjo zakaj Loccitane ni na beli listi?

to imajo na njihovi strani:
L’OCCITANE svojih končnih izdelkov ne preizkuša na živalih, jih nikoli ni in jih tudi nikoli ne bo. Zagotavljamo, da aktivne sestavine in surovine, ki jih uporabljamo, niso preizkušene na živalih v nobeni fazi razvoja in izdelave naših izdelkov.


jaz sem zasledila da zato ni več na beli listi, ker so začeli prodajati izdelke na Kitajskem oni pa zahtevajo da so izdelki testirani na živalih..isto je z Avonom
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 27. Feb. 2013 22:38

Alison napisal/-a:Meni se tudi zdi, da ni več aktivna :( Škoda, ker potem noben ne obnavlja bele in črne liste. Mimogrede, Saponia (Faks helizim, Rubel, Bioaktiv, Nila, Ornel, Bis) ne testira, Amway (Artistry, Beautycycle in Santique) pa naj ne bi, "razen, če je to določeno z zakonodajo"?! - torej testirajo.
Za Manhattan in Deborah pa še vedno ne vem.


Res je, za nekaj časa sem popolnoma prekinila s forumom, enostavno ni bilo časa. Nima pa smisla za nazaj gledat in ponovno urejat te liste (potrebna bi bila ponovna prenova, dejansko narest res za tiste, ki so nekje na meji, v kar se nimam časa spustit). Bolje je, da greste case-by-case gledat kakšno politiko ima tu podjetje ali pa pogledate na http://www.gocrueltyfree.org/ in na http://www.dzzz.si/sl/testiranja-na-zivalih.html.

Je pa res, da je BUAV dosegel izjemen uspeh z lobiranjem prepovedi prodaje testiranih izdelkov in sestavin v EU, ki bi bili testirani na živalih. Velja pa to samo za NOVE izdelke - tisti, ki so bili testirani pred 11.3.2013 bodo še vedno lahko v prodaji in je pomembno , da se ljudi še naprej osvešča da jih NE kupujejo. Poleg tega je treba pazit pri znamkah, ki prodajajo na KItajski trg, kjer je testiranje obvezno, ter pri tistih, ki bodo testiranja izven EU izvajala še naprej in potem te izdelke tudi prodajala izven EU.

Način, kako bodo države uresničile cilj (prepoved prodaje za izdelke, testirane na živalih po 11.3.2013) bo prepuščena državam samim, ne bo enotnega načina. Največ bo na potrošnikih - njihovi izbiri, je pa še baje kar nekaj odprtih vprašanj na to temo, bomo videli kako bo stvar zaživel av praksi. Jaz upam, da kar najbolje!
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 28. Feb. 2013 20:28

Super, da si nazaj :hallo:

UG84 napisal/-a:Je pa res, da je BUAV dosegel izjemen uspeh z lobiranjem prepovedi prodaje testiranih izdelkov in sestavin v EU, ki bi bili testirani na živalih. Velja pa to samo za NOVE izdelke - tisti, ki so bili testirani pred 11.3.2013 bodo še vedno lahko v prodaji in je pomembno , da se ljudi še naprej osvešča da jih NE kupujejo.


Stari testirani izdelki bodo verjetno v prodaji samo do razprodaje zalog, a kako? Drgač se pa strinjam, očitno bomo morale pazit na luknje in se osveščat med sabo.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 28. Feb. 2013 21:23

Mislim, da ni tako mišljeno. Ti stari izdelki, ki so že bili testirani bodo še v prodaji. Mene bolj zanimajo te luknje - npr. da ne bodo rekli, da ne testirajo kozmetičnih sestavin, temveč gre za druge sestavine - potem se bodo pa uporabljale tudi v kozmetiki...krasno je, da so dosegli kar so dosegli, sliši se fantastično, nadzora si pa lih ne predstavljam najbolje...

Namreč, ta prepoved bo veljala (vsaj zaenkrat je tako) za kozmetične sestavine - torej, če je prvenstveno sestavina namenjena kozmetični rabi. ČE pa bo proizvajalec dokazal (spet- kriteriji?) da je sestavina prvenstveno uporabljena v drugih industrijah (seveda, lahko je pa tudi v kozmetiki), pa te prepovedi ne bo. Tukaj je sivo področje. Saj BUAV sam priznava, da zadeve še niso dorečene, veliko pogajanj jih še čaka, ampak začetek je pa dober in vse pohvale jim!

Tako bom rekla - jaz tudi po 11.3. ne posežem po ničer od Unilever, P&G, L'Oreal in mnoooogih drugih, katerih sem se izogibala že sedaj. Že tako sem svojo kozmetiko ter druge gospodinjske pripomočke omejila na 8-10 blagovnih znamk.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 28. Feb. 2013 22:18

O UG je nazaj. :hallo:

Jaz sem to prepoved prodaje izdelkov razumela tako, da se pri nas ne bo več prodajala Nivea, Loreal... samo očitno sem narobe razumela.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov