testiranja na živalih

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Cherryblossom
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 22. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherryblossom » 27. Apr. 2012 13:11

Eno vprašanje....vidim da je Tigi na črni listi...the colomer group pa na beli-kokr jst vem je tigi od colomer-ja(vsaj na njihovi strani jo imajo našteto med ''firme'' katere proizvajajo) kako je s tem?
Sem jim pa drugače že 3x pisala pa nobenega odgovora tko da...
Uporabniški avatar
nogavicka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 4. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a nogavicka » 05. Maj. 2012 22:07

UG84 napisal/-a:Mamo na belilisti: Mann & Schröder GmbH (Fruttini, Alkmene, Sanosan, Numis Med, Dulgon, Oversa, Laura Vandini, Aldo Vandini)


imam en predlog in sicer, da bi na beli listi tudi tako napisala zraven tega proizvajalca (in ostalih, če imajo več blagovnih znamk).. pač tako kot je pri črni listi :) ker jaz naprimer nisem vedela, da ti v oklepaju spadajo zraven.. bi bilo fajn no, če se ti da :)
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 06. Maj. 2012 13:37

Jaz sem absolutno proti!
Ne kupujem v DM-u, ker ignorirajo nekatere slovenske izdelke!
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Maj. 2012 15:40

Cherryblossom napisal/-a:Eno vprašanje....vidim da je Tigi na črni listi...the colomer group pa na beli-kokr jst vem je tigi od colomer-ja(vsaj na njihovi strani jo imajo našteto med ''firme'' katere proizvajajo) kako je s tem?
Sem jim pa drugače že 3x pisala pa nobenega odgovora tko da...


Nekatere firme ne delajo testiranj na živalih, čeprav jih njihov 'šef' dela. Recimo primer tega je The Body Shop, ki ga je kupil Loreal, pa čeprav se TBS promovira kot cruelty free, gre itak denar k Lorealu, ki pa seveda ta denar tudi porabijo za razna testiranja. Je treba vedno pogledat kje se ta veriga začne in katere znamke pašejo zraven.
savanka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 30. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a savanka » 06. Maj. 2012 17:22

kaj pa oriflame? na njihovi strani sicer piše, da me testirajo, sam temu še ni za verjet a ne?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Maj. 2012 21:46

^^Ne testirajo.
katjasl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 31. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a katjasl » 31. Maj. 2012 20:36

Kako pa je z Essence kozmetiko? Pravijo, da ne testirajo...
nixnia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 15. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a nixnia » 31. Maj. 2012 20:51

katjasl napisal/-a:Kako pa je z Essence kozmetiko? Pravijo, da ne testirajo...



Ne testirajo ^^
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 05. Jun. 2012 16:02

Pozdravljene :)
Sem nova na tem forumu ravno zaradi te teme. Moram vas pohvaliti, ker si zares prizadevate ugotoviti katero podjetje testira in katero ne, saj listi PETA ne zaupam popolnoma, pa še slovenskih in mnogih drugih evropskih podjetij ni na seznamu. Všeč mi je tudi, da je vaša bela lista razdeljena po sklopih, tako da lažje najdemo izdelke za nego kože, las, zob, čistila, .. skratka :zustimm:
Mimogrede Bourjois ima po novem tudi deodorante in gele za tušuranje (videla sem jih v DM-u) in kar lepo dišijo :)
Zanima pa me ali katera ve, če dekorativna kozmetika Deborah testira na živalih ter kako je s podjetjem Saponia (hrvaška znamka za pralne praške, mehčalce in čistila; pod to podjetje spadajo: Faks helizim, Rubel, Bioaktiv, Nila, Ornel, Bis). Je na beli listi Prijatelji životinja, ampak na vaši pa ga nisem našla.

Hvala za odgovor :D

Pa še peticija proti testiranju na živallih: http://www.nocruelcosmetics.org/sign_up.php?lang=slovenia
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 05. Jun. 2012 18:31

haley napisal/-a:
Cherryblossom napisal/-a:Eno vprašanje....vidim da je Tigi na črni listi...the colomer group pa na beli-kokr jst vem je tigi od colomer-ja(vsaj na njihovi strani jo imajo našteto med ''firme'' katere proizvajajo) kako je s tem?
Sem jim pa drugače že 3x pisala pa nobenega odgovora tko da...


Nekatere firme ne delajo testiranj na živalih, čeprav jih njihov 'šef' dela. Recimo primer tega je The Body Shop, ki ga je kupil Loreal, pa čeprav se TBS promovira kot cruelty free, gre itak denar k Lorealu, ki pa seveda ta denar tudi porabijo za razna testiranja. Je treba vedno pogledat kje se ta veriga začne in katere znamke pašejo zraven.


Ampak tu je situacija ravno obratna: Colomer je “šef” in je na beli listi, Tigi pa njihova firma in je na črni. Meni tudi ni jasno :gruebel:
sankaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sankaa » 05. Jun. 2012 20:45

hej punce, nikjer nisem zasledila za kozmetiko ARTISTRY, BEAUTY CICLE, SANTIQUE, GARNIER, ESSENCE.
hvala za odgovor :)
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 05. Jun. 2012 22:05

Uf, sem zdaj opazila, da Tigi sploh ne spada več pod Colomer, ampak pod Unilever, ki testira (te velike kozmetične korporacije si pa očitno kar podajajo manše firme :stupid: ).

Sankaa: Essence (Cosnova) je v beli listi, Garnier (L'Oreal) pa v črni. Za ostale pa tud mene zanima (sicer vse tri (Artistry, Beautycycle in Santique) spadajo pod Amway in ta pod Alticor).

Pa zanima me (spet :roll: ) kako je z Manhattnom? Po brskanju na spletu sem ga videla v dveh firmah: pri Dr. Schellerju (ki ne testira) in pri Coty Inc. (ki testira). Zmeri manj mi je jasn :huh:
Uporabniški avatar
Alison
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Alison » 06. Jun. 2012 16:21

Na bel seznam lahko damo še firmo ASIL Cosmetics, v DM-u (verjetno tudi drugje) imajo od njih imnitmne ročke Senza in je na embalaž zajček :fluffy: :)
Uporabniški avatar
Yulia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Laško

Neprebrana objavaNapisal/-a Yulia » 12. Jul. 2012 15:37

animal lover napisal/-a:to temo sem našla šele sedaj in se mi ne da prebrati vseh 90 strani, zato ne vem ali ste se morda pogovarjali tudi o hrani in pijači, ki je testirana na živalih. npr. coca-cola, nestea, nestle kosmiči ... pa tudi hrana za živali: eukanuba, IAMS ... pa me zanima, če kupujete ta živila.

ka se tiče nivee je na vseh črnih listah, ki sem jih našla
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=81
http://vidacompassion.org/main/list/company.html
glejte pod Beiersdorf Inc., ki izdeluje tudi labello, eucerin ...

to je seznam stvari, ki jih uporabljam jaz:
LIČILA: Barry M,Manhattan, S-he, Alverde, Miss spotry, Oriflame
NEGA KOŽE: Oriflame, Afrodita, Balea
NEGA LAS: Balea, Afrodita
PASTA ZA ZOBE: Dontodent
KREME ZA SONČENJE: Afrodita
DEPILACIJA: Balea



Če te lahko opomnim, je Miss Sporty na črni listi! Prav tako Manhattan, Dontodent, in DM(Balea, S-he) ne zagotavljajo netestiranja...
...I hate how much I love you boy..how much I need you...
Uporabniški avatar
Yulia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 7. 5. 2008
Kraj: Laško

Neprebrana objavaNapisal/-a Yulia » 12. Jul. 2012 15:46

Mene zanima kako je zdaj z Bourjois? Sem prebrala, da baje ne zagotavljajo 100% netestiranja, tuki ga pa še vedno mamo na beli listi. Kaj so zadnji aktualni podatki?
...I hate how much I love you boy..how much I need you...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov