Sobivanje psov in mačk

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 01. Okt. 2008 9:06

Vidim, da vas ima doma veliko mačko ali psa.

Zanimajo pa me izkušnje tistih, ki imajo doma oboje: psa IN mačko, predvsem me zanima kako ste jih uspeli privaditi drug na drugega, koliko časa je trajalo, da sta se sprejela,...
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Ninja7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 26. 9. 2008
Kraj: obala

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninja7 » 01. Okt. 2008 9:23

jaz osebno sem imela dobro izkušnjo glede sobivanja teh živalic.
žal pa je potrebno pripraviti sostanovalca takrat ko je en od njiju še v rosno mladem obdobju :)
jaz sem imela kužka (Labradorčka), ki je imel že 10 let in ni bil noben problem ko sem mu predstavila malega Maxa, potepuškega najdenčka, ki takrat ni imel več kot kakšen mesec.
menim tudi, da je ključnega pomena tudi to, da živalice pred tako vrsto sobivanja, nimajo slabih medsebojnih izkušenj...

:runningdog:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Okt. 2008 11:11

mi smo mel tud psa, pa najprej enga mačka, potem proti koncu pa 4.pa je vse lepo sprejela isto so mački lepo njo sprejeli, samo so pa potrebovali čas.Pomembno je da nič ne siliš in da se sami najdejo in postanejo prijatelji.
je pa težko, če je pes že tko alergik na mačke, al pa mačka na psa, res težko da jih privadiš v kej druzga.
Potem pa tukaj v tem primeru tepe ljudi to, kar so psa učili prej "lej muc, lej muc, dejga, dejga! :wink: to je mel ravno en kolega tak problem in je nesel mačka nazaj v azil ker ga je pes skor pojedu :roll:
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 01. Okt. 2008 11:37

Pr nas je bla najprej mačka, pol je pršla pa še kužika. Ker sta obe zlo miroljubni, ni blo nobenih problemov, že od začetka se ful lepo tolerirata :) Mačka še clo je iz sklede od psa (če najde kej všečnega) in tud vodo pije iz njene sklede, pes pa sam čaka, da pride na vrsto :D Pa še svoje ležišče ji odstop (pes mačku), ona pa zravn na tleh leži, revca :)
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 01. Okt. 2008 11:47

Pa ste morali početi kaj posebnega, da so se živali navadile druga na drugo?

Psička je sicer še sveža pri nas, ima 2 leti in na malega (svežega prav tako) mucka laja in laja....
in ju imamo za enkrat ločena, samo za kake par minut na dan ju damo skupaj.
Sklepam, da bo počasi boljše, a mi je težko,ker jaz bi ju mela že zdej skupaj. Kot najboljša kolega, seveda. :D
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
andrejav88
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 29. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a andrejav88 » 01. Okt. 2008 12:10

Hm pri nas ni nekih večjih problemov se naš kuži čist dobro razume z mačkami, in drugimi živalmi ko jih mamo doma. Edino enga mačka ko mamo zdaj na nov, ga neki ne mara preveč. Ko je je ful ljubosumen, pa ga kr nažene stran, :D
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Okt. 2008 13:55

mi smo imeli najprej psičko, potem ko je bila stara 4 leta še mačko in zdaj imam še enega leto dni starega psa. vsi so se navadili drug na drugega že prvi dan in ni bilo problemov.samo ne čakaj predolgo, ker boš vzbujala ljubosumje pri psi če boš npr mu mačko pokazala, bo začel lajati in boš npr odšla iz sobe vred z mačkom.
res pa je, da moja dva drugih mačk ne marata razen naše.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 01. Okt. 2008 17:29

Ob prihodu kužija je maček doma kraljevau že okol osem let.

Prvotno je blo zamišljeno, da bo kuži notr. Oba smo dal skp u dneuno in u nizkem štartu čakal, če bo treba u akcijo :D . Presenetljivo se ni zgodil nč drastičnga. In tko mam še slike, ko kuži spi u pojslc, maček pa ga z varne razdalje čekira z roba kauča. Enkrat je kuži navihano šnofnu prot mačku, pa ga je model klofnu (ampak sam z blazincam, kremplce je skriu), to je biu tut največji "spopad".

Ampak smo se pol hmal odločl kužata nastanit u hiško na terasi, zato se nista uspela nikol "spoprijateljit" (saj tok, da bi bla neutralna drug do drucga) in kadar gre kuža vn, mora čez dneuno, zato mačkec pred tem (ponavad kr sam) odhlača u eno od sob, vrata zapremo in ne zgodi se nč.

Parkrat pa se je hudič mačji hinausko "nastavu" (ne sam, da se ni skriu, ampak se je postavu na vidno mesto) in izrisu se je prizor, ko skor 60 kilska mrcina štorasto laufa čez hodnik, na ovinku jo zarad spoliranga parketa odnese, da zropotajo use kosti, skok čez ibr drag usnjen kauč, mačkon pa elegantno poleti na okensko polico, medtem k hlod pasji ostane "dol nekje" in laja k ubrisan ... :irre:
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 04. Okt. 2008 18:23

Tudi mi imamo psa in mačke, pa je blo zmeri tko, da so macoti na začetku pihali na psa, on se pa sploh ni sekiral. :lach: Po kakem tednu so se macoti skulirali, zdej jih pa pes bolj ali manj ignorira, oni bi se pa kar z njim igrali (najbolj zabaven je seveda mahajoč rep :D). Ponavadi se mal povohajo, včasih spijo skupej ampak v splošnem bi bolj rekla, da sobivajo kot pa da so neki hudi kolegi. Ni blo pa nikoli nobenih težav (*tok* *tok*).

Glede privajanja pa: na začetku je bil vedno nekdo zraven, če so bli v istem prostoru, ampak se nikoli ni zgodilo nič takega, da bi blo treba posredovat.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 06. Okt. 2008 14:13

Evo, danes je 2 tedna kar je psica doma in teden dni kar je mucek doma.

Na začetku je ona skozi lajala nanj, on pa bežal pred njo.
Tako smo njo imeli spodaj v hiši, njega pa zgoraj. Vmes sta se za kake pol ure vidla (da ne pozabita drug na drugega), zvečer in čez noč pa sta zamenjala habitat.

Po enem tednu socializiranja je on že bolj flegma do nje, ona pa pikič bolj umirjena. Če bi se le dalo, bi se igrala z njim in ga nosla v gobcu naokoli in celega, prelizala. Imam občutek, da misli, da je tisto njena mala zasebna igračka.

Po izkušnjah, ki sem jih drugje spraskala, bi se morala v roku tedna ali dveh toliko privadit na nastalo situacijo, da bi se toliko tolerirala, da bi lahko sobivala.


Jaz sem pa mislila, da bosta iz prve naj-naj-najboljše kolega. :D
Imaš, da me vikaš!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 06. Okt. 2008 23:11

Naša 8letna psička je bla ful vesela nove muce (čeprov je prej sovražla mačke), muca je pa začela pihat k nora. Mogoče je to kj povezano z njihovim karakterjem. Zdej, po enem letu, se nekak "razumeta". Mačk gre komot mimo psa pa se ga dotakne, pa ne bo nič. Še vedno se pa ustraši pasjega repa, lajanja...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 07. Okt. 2008 12:52

Moj prejšnji pes ful ni maral mačk.En dan ko sem pa pršla iz šole mi je nono reku da grem neki pogledat na vrt.Grem in vidim majhnega mucka kako spi, kuža pa sedi zraven njega.V bistvu ga je pripeljal kuža k hiši in ga vzel za svojega.Mucek je spal kar v njegovi košari in vedno k sta se vidla sta se poljupčkala :lach: .Drugih mačk pa še vedno ni maral.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 26. Okt. 2008 13:30

Nism vedla v kero temo naj dam, pa sm dala kar v to. No, tole je mene tko ganlo zdej, da sm se skor zjokala... :wink:

kok lepo... :love:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov