Slow loris

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 30. Avg. 2009 20:29

Počasen Loris se počasi premika primat, ki jih lahko najdemo v nekaterih delih jugovzhodne Azije, Bangladešu, Indiji in južni Kitajski. Te nočne in Drvni žival lahko proizvaja toksine v svojih komolca žleze, da premešamo s slino, da njihovo uporabo kot zaščito. Njegova dieta je sestavljena predvsem iz insekti, mekušaca, ptičjih jajc, majhni vretenčarji, sadje in listi. A zavarovanih vrst, so ogrožene zaradi uničevanja habitatov in tudi lova s pastmi. V nekaterih mestih so lovili in ubili za tradicionalne medicine, saj so menili, da zdravljenje očesne bolezni. Slow lorises so zajeta tudi za nezakonito trgovino s hišnimi in uporabo kot laboratorijske živali. V divjini, imajo življenjsko dobo približno 14 let. Lahko živijo veliko dlje v ujetništvu, vendar je večina imetnikov pomanjkanje strokovnega znanja in izkušenj, da preživi zelo dolgo.

Slika

http://www.youtube.com/watch?v=_SNE2MYAotU


men je tak simpatičn da bi ga kr mela... in kak se zdi vam?
Zadnjič spremenil kinna, dne 30. Avg. 2009 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 31. Avg. 2009 19:44

Meni ni preveč všeč :D

Rajš psa ali mačko :D
sara28
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sara28 » 01. Sep. 2009 15:27

joj...men je pa tko luškan.
takoj bi ga mela.take lušne učke ma,pa nosk tko k en mali medvedek :razz:
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Sep. 2009 15:45

Ampak še vedno spada v divjino...navsezadnje imaš toliko ostalih cortkanih živali, ki jih lahko imaš doma.Strinjam pa se, da je zelo lep.
Bonnie.*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 18. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Bonnie.* » 21. Sep. 2009 20:54

kinna napisal/-a:Počasen Loris se počasi premika primat, ki jih lahko najdemo v nekaterih delih jugovzhodne Azije, Bangladešu, Indiji in južni Kitajski. Te nočne in Drvni žival lahko proizvaja toksine v svojih komolca žleze, da premešamo s slino, da njihovo uporabo kot zaščito. Njegova dieta je sestavljena predvsem iz insekti, mekušaca, ptičjih jajc, majhni vretenčarji, sadje in listi. A zavarovanih vrst, so ogrožene zaradi uničevanja habitatov in tudi lova s pastmi. V nekaterih mestih so lovili in ubili za tradicionalne medicine, saj so menili, da zdravljenje očesne bolezni. Slow lorises so zajeta tudi za nezakonito trgovino s hišnimi in uporabo kot laboratorijske živali. V divjini, imajo življenjsko dobo približno 14 let. Lahko živijo veliko dlje v ujetništvu, vendar je večina imetnikov pomanjkanje strokovnega znanja in izkušenj, da preživi zelo dolgo.


A je to prevedeno s pomočjo tistega avtomatskega prevajalnika? Lahko bi se malo bolj potrudila no...:eek:

Drgač pa..luškana živalca res :oops: :oops: upam samo, da jih ne bojo začeli uporabljati za "hišne ljubljenčke". =/
kinna
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 24. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a kinna » 22. Sep. 2009 6:48

ja :D :roll:

in ja jo že imajo za domačega ljubljenčka...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Sep. 2009 12:17

a ni nezakonito, da ga maš za ljubljenčka. vsaj kot prevod pravi, čeprav je komaj razumljiv.

dejte pustit živali v miru živet tam kjer spadajo.

http://www.iucnredlist.org/details/39756/0

pa naj bo še tok kjut in oh in sploh.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 23. Sep. 2009 9:21

Sej ne da je zavarovan, pa prepovedan kot hišni ljubljenček, pa najbrž na robu izumrtja, ampak važn da je teb tok luškan, da bi ga mela doma :? Kupi si fakin hrčka.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 23. Sep. 2009 10:51

what's with the google translator :roll: ?

ene živali so samo za v divjino in tako naj tudi ostane
sara28
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 28. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sara28 » 10. Nov. 2009 13:13

samo nekatere se pa hočte so kregat.
če rečm da mi je luška in da bi gs mels še ne pomen da ga bom tud mela.
dej najte si kej pametnejšga za delat kt pa da se kregate in težite drugim ljudem.
pa sej nima smisla itak boste ve začele pista še bolj zoprne in nesramne komentarje...no, pa sej tud taki ljudje k se hočjo samo kregat morjo obstajat a ne... :roll:
fashiongirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 30. 11. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a fashiongirl » 30. Nov. 2010 15:33

resno...tak so cute...pa lepe pa vse....ti jih pa nočeš met za hišne ljubljenčke.....jaz bi jih rajši vidla vse pri meni doma kot da jih ubijejo da bojo izumrli :mad: :mad: :) ....sporočilo je namenjeno Bonnie*
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 30. Nov. 2010 19:44

Moj bog kaj vse bi ljudje imeli doma....saj niste normalni! Divja žival sodi v divjino ne pa v tvojo dnevno sobo za zadovoljevanje tvojega lastnega ega.

Težko je ostat objektiven pri takšnih bedarijah in ne izbrisat teme...
fashiongirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 30. 11. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a fashiongirl » 01. Dec. 2010 19:14

moj bog ...kaj bi jih rada vidla da izumrejo ...tam v aziji ker sekajo njihova življenska okolja??? haa!!????....al bi rajši bli pri tebi doma pa da jih maš na varnem...ker jih namreč uporabljalo za neke zdravila pa še ubijajo jih!!! dddddddddd!!!!!! sorry če sem ti kaj rekla takega sam si budalo če nisi mojega sporočila prejšnega razumela....naslednič boš še rekla da nesmemo met psov pa mačk pa glodalcev itd. doma al kaj!!???
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 01. Dec. 2010 19:16

Luškana živalca sam je nebi imela za ljubljančka..že dihurji pa kune se mi zdijo abstraktni ljubljančki..mislm, da so živali, ki "potrebujejo" človeka in so živali, ki ne..Ta žival ga definitivno ne. Raje posvojit kakega kužka, ki kar umira po človeški družbi. :)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 01. Dec. 2010 19:47

fashiongirl napisal/-a:moj bog ...kaj bi jih rada vidla da izumrejo ...tam v aziji ker sekajo njihova življenska okolja??? haa!!????....al bi rajši bli pri tebi doma pa da jih maš na varnem...ker jih namreč uporabljalo za neke zdravila pa še ubijajo jih!!! dddddddddd!!!!!! sorry če sem ti kaj rekla takega sam si budalo če nisi mojega sporočila prejšnega razumela....naslednič boš še rekla da nesmemo met psov pa mačk pa glodalcev itd. doma al kaj!!???


Zaradi ljudi kot si ti je posedovanje eksotičnih in divjih živali postalo pravi modni hit. S tem da, seveda, nimate takšni pojma o pojmu kako s takšno živaljo ravnat, kako zanjo skrbeti in kaj sploh potrebuje. Važno, da je tebi luškan, bo že kako, ane?

Sej vem, da si še zelo mlada verjetno pa nimaš pojma o teh stvareh in da verjetno govorim steni, ampak saj boš še pridobila na zdravi pameti, vsaj upam.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov