Pristop do tujega psa

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
TiGy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a TiGy » 25. Jun. 2007 21:38

Jaz imam psičko in ko je bila še mal bolj mala so jo vsi božali ko so hodli nasproti, men to nič ni motlo saj se ji jaz tud ne bi mogla upret ker je tak srček :) . Glede drugih psov pa js vedn vprašam lastnika če jo/ga lhk pobožam. Ker so ponavadi vedn bli večji psi in si pač nisem kr tk upala.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 25. Jun. 2007 23:11

Jst pobožam psa sam, če sam pokaže interes zame, da pride do mene, maha z repom itd, pa itak se zmer začnem pogovarjat z lastnikom, po takih psih, k so pa nezainteresirani pa to, pa nikol ne stegujem roke.

Mojo kužiko pa tud velik folka porajta, pa ona je tud vsazga vsa vesela, eno grejo pa 5 metrov stran od nje (jo mam zmer na povodcu), zarad strahu al pa zarad tega, k ne marajo živali. No sicer je pa ona gor na deželi, kjer nima ful velik stika s tujci in ma mir pred njimi.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 26. Jun. 2007 13:33

Da se še jst oglasim...ponavad ne božam tujih kužkov, če pa že, pa vedno vprašam. Se mi je zdel pa ful smešn, ko sem šla zadnjič s psičko v mesto in smo se srečali z enim tipom, ki je meu sina v naročju. Pa se je že od deleč slišal: "Poglej, kuža gre..." itd. ampak ni zgledal, kot da bi ga meu namen pobožat. Ko sva bli že mimo, je pa reku sinu: "A kr naprej bo šou?". Ja halo?!?! a ne morš uprašat, če se lahko ustaviva, da bo otrok kuža pobožal?!?! A nej se kr pri vsakem, ki ga srečam ustavim pa uprašam, če bi slučajno želel pobožat kuža? Svašta :? !
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 26. Jun. 2007 13:43

Jaz pa se bojim božati tuje pse. Sicer mi je pes ena najljubših živali, vendar se jih enostavno bojim če tak pridejo do mene. Edino kakšne majhne,pa še to če poznam lastnike.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 27. Jun. 2007 3:27

Mene bolj kot da te ne vprašajo ali lahko pobožajo psa, kar planje nanj in pes ponavadi sploh ne ve kako odreagirati in je ves prestrašen.
Sicer jaz vedno lastnika prej vprašam če lahko pobožam psa oz. še malo porkamljam z njim o pasmi (ali karkoli že pač o psu) in ko tud pes z mano sam naveže stik, ko me ovoha in vse ostalo se šele sklonim k njemu in ga pobožam. Drugač pa nimam ravno navade božat vsakega luštkanega cucka, ki prileti z lastnikom mimo mene, če je spuščen brez lastnika na obzorju pa sploh ne.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 27. Jun. 2007 12:19

Priznam, da če vdim pitbula in ostale bull pasme, da se ustavim, vprašam ali lahko pobožam, po navadi še kaj vprašam lastnika o psu..
Moje se pa ljudje načeloma izogibajo, samo tisti, ki naju poznajo pa vedo kakšna carta je in jo z veseljem žulijo...v zameno pa dobijo polno slinastih poljubčkov.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 28. Jun. 2007 10:42

Jaz pobožam ali vsaj ogovorim vsakega psa, ki ga srečam, če recimo sam čaka pred trgovino. Pustim, da me povoha in če zgleda prijazen, ga čoham. Zaenkrat še nimam negativnih izkušenj.
Če je pa lastnik zraven pa ponavadi ne. Razen če lastnik zgleda prijazen in komunikativen, povprašam kaj o psu in vprašam, če ga lahko pobožam, da bi pa ignorirala lastnika in se spravila na psa, pa ne. :)
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*Kitten*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 19. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *Kitten* » 04. Jul. 2007 18:27

Jzt ne božam psov, kr sm mela tak neprijeten dogodek z eno argentinsko dogo... zmerej smo se igral z njo... enkrat sm jo hotla pobožat, me je pa ugriznla. Zadela me je v glavo z njenimi zobmi. Lastnica je rekla, da je kao neki bla žalostna pa take scene. Od takrat naprej se bojim psov na nek način
:)
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Jul. 2007 18:48

o..
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 8:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 04. Jul. 2007 19:10

Jsz načeloma ne božam psov, ki jih prvič srečam in ne poznam lastnikov. Razen, če pes pokaže veliko zanimanje zame. Potem vprašam lastnika, če lahko pobožam.

Božam edino sosedovega psa, ki me pride zmer počakat, ko grem mim njihove hiše.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 04. Jul. 2007 19:20

Redkokdaj sploh pobožam kakšnega psa, razen če je res srčkan, pa vedno vprašam prej ker me je strah, da bi me ugriznil. Ampak vseeno raje ne božam psov.

Bolj kot to me moti nasprotno, da te kakšen tuj pes "nadleguje"-->skače po tebi, se mota okrog tebe in se hoče igrat meni pa je neprijetno, lastnik pa nič ne naredi.
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
Rainbow.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 5. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Rainbow. » 25. Jul. 2007 9:24

Jst vedno vprašam, če ga lahko pobožam .. Bi se glupo počutla če bi kr navalila na psa, brez kej lastnika prašat. To mi je tko kot da bi prišla k nekomu na obisk in bi si kar sama postregla stvari s polic ... :roll:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron