Povožene živalce

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 03. Jul. 2008 19:07

Pri mojem je tudi mucek izginil...gotovo se je z nami odpeljal...v zadnjo ko sva šla vsak s vojim avtom od doma se moj čez nekaj metrov ustavi in odpre havbo...pri motorju nekje vmesd potegne ven malega mucka....sm sam gledala...peljala sva ga domov ampak čez nekaj časa je zopet izgini.....le kam se je odpeljal pa potem dol splezu z avta...

No jaz nebi ustavljala na kaki avtocesti, da me še kak avto nekje nabije...če je pa ranjen pes bi pa klicala kam da pridejo ponj ne pa da bi ga nalagala v avto (umazan avto od krvi) pa še lahko bi me ugrizni...ne hvala...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
TAjC|KA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 27. 8. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TAjC|KA » 06. Jul. 2008 22:32

hmm.. ravno danes mineva en mesec odkar so nam pred bajto povozli muco :(
sploh nismo načrtovali mačke, pa ati je bil ful proti ampak je bla ta neka bolana pa smo jo vzeli k sebi da bi jo pozdravli, potem pa smo se preveč navezali na njo in jo obdržali.
Tud karakterno je bla to mačka ki jo moreš met rad, ful lep odnos je mela do nas.
Ko sem prišla domov in jo vidla povoženo so mi ostale le še solze ...
zdaj pa prelep spomin na njo :(

jaz osebno še nisem ničesar povozila (upam da tud ne bom) in če bi že bi vsekakor žival odpeljala k veterinarju,..
You either want to be with me, or be me.

:keks:
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 27. Jul. 2008 12:15

Moj dragi je enkrat muco povozil. :(
Je pa bila noč in se ni nič vidlo, ker je potem zbežala.
Sama vem, da bi se ustavila in muco oz. karkoli že je bilo poiskala, če bi se le dalo.
Meni so psa povozili in še sedaj mi je hudo ko se spomnim na to. :(
Drugače pa je res ful povoženih živali na cesti :(
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 27. Jul. 2008 12:16

Aja. Pa moj bivši sosed je šel v avto in je vedel da je ena majhna muca spodaj. In kar zapelje čez :eek: .
Meni je groza ko sm jo vidla kako se je pol povožena zvlekla proč :(
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 29. Jul. 2008 15:34

jst sm zadnjič povozila eno podlasico. kr skočila mi je pred avto. sj sm prec bremzala, sam kaj k sm pelala 60 (onmejitev je 90 d n bo zgražanja). sm šla pogledat vn pa je bla mrtva. po eni strani vsaj to. d ni trpela. sam vseen mi ni čist ravno z ubogo živalco :( :(
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 29. Jul. 2008 21:16

mene je najbl streslo, k sm skor povozila zajčka.. sam ni vedel kam bi šel. Najprej beži stran, pol se pa vrača nazaj na cesto :eek: čist malo je manjkal... :?
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 29. Jul. 2008 21:57

jez sm 14dni nazaj trčila v srno, prišla je do enga travnika ob cesti in tam neki cajta ležala pa gledala ven iz trave, pol se je pa ulegla... nobenga lovca ne poznam d bi ga loh poklicala, d bi jo prišel rešit muk :cry: ... po 1h k smo zaključil s policaji, sem jih uprašala kako glede srne... pa so rekl d bojo lovca poklical, pa jez: "ja kdaj pa pride"... pa cops prav "dons enkrat" (ura je bla pa 16h)... srna je bla živa...
men je blo res hudo, sam nč nism mogla narest... :cry:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 30. Jul. 2008 16:21

Jaz sem 1x povozila 2 mejhna mucka, ki sta za mamico tekla čez cesto (no vsaj mislim, da sem povozila oba). Kok mi je bilo potem hudo :(
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 31. Jul. 2008 0:44

če si jih povozila temu sledi tudi primeren odziv.ali se pokliče higienike če je žival mrtva ali se jih zapelje h veterinarju če je še živa.
Ok, jst vem d abi težko težko premikala kamorkoli mrtvo žival sploh če bi imela kakšne hujše zunanje poškodbe.bi pa sigurno poklicala pristojne da pridejo živali pobrat, da jih ostali avti še bolj ne pomendrajo.

drugače pa sem idela nekje na hrvaškem, ko sva se peljala na morje najbolj grozoviit prizor v mojem življenju kar se tiče povoženih živali.
sredi ceste je ležal črn dolgodlak pes, srednje rasti, okoli njega pa vsi pometani in pošvedrani organi.Njegova glava je bila videti normalna in oči odprte, jezik ven iz ust.Pogled je bil ravno tak, kot je pogled veselega psa.ne znam bolj točno povedat.Prizor je bil groza od groze.avti so pa vozili kar čez, noben še zmanjšal ni (midva sva bla na nasprotnem pasu pa sva zmanjšala).
Poleg tega je bilo grozno še to, da je bila daleč naokoli samo ta hiša pred katero je bil povožen kuža in ura nekje 4 zjutraj.ne morem si predstavljati tega, ko je lastnik prišel zjutraj iz hiše, da bi poklical psa in ugledal prizor na cesti.groza, res žalostno do konca, stiska me v srcu odkar sem to videla in mi ta kuža sploh ne gre iz glave.
naredit nisem mogla nič.nikakor nebi mogla pobirat ostankov tega psa, kako ma hrvaška pošlihtano s temu pristojnimi službami za to pa tudi ne vem.Poleg tega je to taka cesta kjer ni moč ustaviti še dolgo naprej.
Nevem, tole je bila resnična groza od groze. :cry: :(
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 01. Avg. 2008 13:33

Ne nisem se ustavljala. Pri 90 km/h niso imeli šans (in sej čutiš kako zapelješ čez njih, nikakor ne more preživeti) + tam je takšna cesta, da se dale naprej nikjer nebi mogla ustavit varno, sebe pa zaradi tega nebi spravljala v nevarnost!
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 11. Dec. 2008 13:49

Midva s kolegom enkrat skorej ježka povozla .. Sva mislila že da bo že na drugi strani, pa se je kar naenkrat obrnil in stekel nazaj .. Kolega je vozil in je tako močno zabremzal da je mene skor vn vrglo (jst pametna nism bla zavezana :D) ... Sva čakala par minut, pa se bogi ježek ni mogel določit kam bi šel ... Pol pa še na robnik ni mogu splezat, ker je bil premajhen ... Tko da sm šla jst ven iz avta in ga odnesla na travo, precej daleč od ceste, tako da upam da ni zašel nazaj na cesto ... Pa če bi me kdo takrat videl bi se mi sigurno smejal - kaj pa ta sredi noči v miniču in petkah skače po travniku? :D Ampak sem rešla življenje ježku :P
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Dec. 2008 13:59

mi2 z mami sva se enkrat peljali ob cesti-omejitev 40, mačka je šla preko ceste na drugo stran, naenkrat pa pod avto.sicer ji je verjetno povozilo samo tačko oz sploh nisem mogla vedeti, ker je pobegnila.mami je ustavila avto in sva jo šli iskat, ampak nisva imeli sreče-tema, bližina grmovja itd.jaz sem se pozneje in naslednji dan še enkrat vrnila, ampak nič našla.obema je bilo grozno, ampak naše pristojne org. nič ne naredijo...odg:ja, verjetno se bo kam zavlekla in poginila.nimamo delavcev za iskanje mačk na slepo itd... :angry: :aerger: :fight:
Uporabniški avatar
grejpfrut
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a grejpfrut » 01. Feb. 2009 21:52

Uh, js sm enkrat s kolegico našla kužka, ni bil povožen, ampak na grozn način ubit..
Njegov idiotski lastnik ga je v reku privezal s ketnjo na en kamen, tako da so mu nogice plapolale na gladini.. Bilo je tik pod mostom. Klicali smo veterino, ki idiotski izjavi da bodo prišli čez par dni. Potem smo klicali gasilce, ki so bili tam v 10ih minutah, potegnili kužka iz vode in opa - nov pretres. Lastnik (al kako naj ga poimenujem) mu je odrezal spodnji del tačk.
Grozn spomin, ki me je še neki časa preganju, ker sm bla tkt res še majhna in ni blo lih lahko si te slike izbrisat izpred oči.
Ne morm verjet kaj folk sploh dela, zakaj ma žival, če ne zna skrbet zanjo.. Naj jo potem rajši spusti, ne pa ubije?
..brezveze.
"Always forgive your enemies. Nothing annoys them so much."
Oscar Wilde
Uporabniški avatar
tani24
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 722
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tani24 » 09. Feb. 2009 15:03

Midva s fantom sva danes psrehajal kužija po eni stranski cesti v Kamniški bistrici po eni jasi, k je blo še velik snega. Poleg opazovalne hiške kuža začne lajat. Midva stopiva malo bliže in vidiva v snegu kose, razmrcvarjene srne, odrezane noge, vse prekrit nekak s snegom, dva metra stran pa cel mladič popolnoma odrt. Prvo, kar sva pomislila, je bilo, da je mogel to en lovec na črno na hitro odreti in pustiti. Moj vzame telefon in pokliče policijo. Tam mu samo povejo, da to ni njihova pristojnost in da bodo poklicala lovca. Midva se odpraviva stran, ko zazvoni telefon in mojega kliče lovec. Prvo, kaj imava midva tam za počet, pa da če je to ps najdu in take? moj mu lepo razloži, da sva šla tok dleč not, ker je sijalo sonce na tej jasi, in da sva mela psa na dolgi vrvi, ker je mladič in se ga ne upava spustit, ker se še ne odziva na naju. Un je kr napadu mojega, da morava psa privezat in da nimava kaj tam počet, da je to on naredil in prijavil, ker s tim lovi lisice in jih potem pobija. Moj mu je sam reku, ok in vrgel dol. Mislim, kera nesramnost no hočeš naredit neki dobrega, pa te napadejo zarad tega. Pa tud če je nevem kakšen loc, men se je kr želodec obrnu k sm vidla tistga mladiča, nevem no kdo to naredi zarad ene lisice??
Uporabniški avatar
grejpfrut
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a grejpfrut » 09. Feb. 2009 16:40

Ob tej kamniški bistrci res najdeš svega i svašta. Jst sm tud že našla 2 črni vreči ob bistrci v šmarci,.. Enkrat sem na srečo še našla žive majhne mucke, enkrat pa na žalost mrtve. Mislm pa kaj je res s tem folkom.. Če že nočjo imet živalce, sej jo lahko oddajo?? Prodajo?? Karkol?? Ne pa jih dat v črne vrečke kot kup smeti in vržt za prvi vokal.. golazen od ljudi.

Tole glede srnice.. Obup in groza.. Ne razumem res.. Folk je bolan, nimam druge razlage.
"Always forgive your enemies. Nothing annoys them so much."
Oscar Wilde

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov