Poškodovana mačka

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Bi obdržali mucka, ki ne premika zadnjih tačk?

DA
18
75%
NE
6
25%
Skupaj glasov : 24

Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 30. Jul. 2008 19:05

Joj no...dejte pelat ubogega mucka k veterninarju da ga pregleda! Mogoče je res kakšen sklep treba naravnat pa bo vse dobro! Če pa nima dnarja za veterninarja pa nej ga nesejo u zavetišče pa bodo poskrbeli za njega! Podkaduš no! Komentarja na tist predal pa sploh nimam, mislm ej...
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 30. Jul. 2008 20:03

Mogoče pa s tem predalom ni tk kot se sliši. Mogoče je to res en velik predal, ki ga imata skoz odprtega in je enako, kot da bi biu v kartonasti škatli. No, upam, da je tako :? Je pa res, da tud mucek rabi več prostora... In res naj ga čiprej peljeta k veterinarju, da ne bo prepozn.
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 30. Jul. 2008 20:31

^^ tud jez upam d je tko... upam d predal res ni zaprt kot je napisala! :!:
sam vseen met mačka zaprtega v predalu halo?? :flehan:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 30. Jul. 2008 22:42

Poleg vsega tega, kar so že punce napisale, bi dodala sam še to, da počakte, da veterinar pove, kaj mu sploh je in kašno zdravljenje bi imel ta mucek, ne pa kr takoj neki delat enih zaklučkov, da najbol, da ga da uspavat :roll:
Kva mi gre ma ku***, k si folk omisl žival sam za tolk časa, dokler je zdrava in ga zabava, ko ji gre pa kej narobe in rab pomoč, pa dejmo jo uspavat :evil: Za bruhat! Živali so živa bitja, ne pa igrače!!!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 31. Jul. 2008 0:33

joy23 napisal/-a:Mogoče pa s tem predalom ni tk kot se sliši. Mogoče je to res en velik predal, ki ga imata skoz odprtega in je enako, kot da bi biu v kartonasti škatli. No, upam, da je tako :? Je pa res, da tud mucek rabi več prostora... In res naj ga čiprej peljeta k veterinarju, da ne bo prepozn.


maček ima tud svoje potrebe in se mora kljub temu, da je poškodovan tud mal gibat, če ne zarad druzga zaradi preležaninskih ran.popolnoma isto kot pri človeku.sploh pa je tud v tem fora če je skos na enem mestu, da pač tudi urinira in kaka na tem mestu in četudi se briše stvar ni preveč nebakterijska in glede na to da je maček že tko poškodvan, še huje če ma kakšno rano, lahko pride do še hujše infekcije.to je isto kot če bi poškodovanega človeka pustili brez zdravniške oskrbe, ga natrpali s painkilerji in zaprli v eno sobo meter krat meter.me zanima kako bi se tista oseba ki to počenja s tem mačkom, počutila. :roll:

skratka še en dokaz kako neumni znajo bit ljudje in kako nimajo pojma o živalih.Še vedno čakam na en primeren zakon, ki bo take mučitelje živali primerno drago in konkretno kaznoval, ker to ni nič drugega kot mučenje!!Mislm a je res tolk težko raumet, da je maček/pes7zajc/vatever živo bitje in da se skladno s tem tudi z njimi ravna?In če se nima denarja za zdravljenje in se to ve že vnaprej se živali DOMA NIMA in pika konec!!! :roll:
Uporabniški avatar
NotYourToy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 134
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a NotYourToy » 31. Jul. 2008 0:54

Lej če ni sposobna dat 50 evrov za žival (kar resnično dvomim), naj ga pa da osebi, ki je pripravljena skrbet za njo.
Ne je dajat uspavat, ker je velik ljudi, ki se jim zdi vredno ukvarjat s takimi živalcami. Sploh kot je rekla purple, žival rabi več kot samo hrano.
Vrjamem da jo skrbi da bi se muca ponovno poškodovala, sam da jo ima v predalu NI PRAV! Ni važno ali je velik, ali mali predal.. Ali ima svetlobo ali ne. Premajhen prostor je za mačeka. Tudi ne vem, kako bi se mu lahko stanje poboljšalo ko pa se lahko premakne glih za 10 centimetrov.
Pa prosim, peljite ga k veterinarju! :?
Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they're supposed to run wild until they find someone, just as wild, to run with.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 31. Jul. 2008 1:04

ja valda, maček zboli, ko ga j*ebe, dejmo ga uspavat, to je najcenej.Ma groza, ogaben folk, O G A B E N!!!!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 31. Jul. 2008 11:24

jaz sem vprašala sam za mnenje, ok? men se tud smili mucek... pa kaj naj? več kot da ji rečem ne morem...
in sploh ni pomembno kaki je predal.. pa če je tak da se sam obrne notr al pa lahk mal pleže sem in tja pa skače...
tk da sploh ni pomembno...
pa mislim da je razlika če daš ti malo mačko na meter x meter plac al pa človeka! kr človek se ne bo mogo neke gibat.. pa vedn ko prieta domov pol počistita za njim... in podobno...
ampak pač tist čas je notr ko njiju ni doma...

tk ok, tnx dali ste predloge, jaz ji bom pa že nekak pomagala...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 31. Jul. 2008 15:18

ok, najprej je še zgledalo, kot da ti je res kaj mar do tega mačka in živali nasploh.ampak vidm da temu ni tako.katerega dela pri stavku: In če se nima denarja za zdravljenje in se to ve že vnaprej se živali DOMA NIMA in pika konec!!!,ne razumeš??
Pa kva vi ljudje mislte da mačk ne rab ne zdravljenja ne nč in ne potroši nobenga denarja?Mislm obrača se mi želodec res.dejte mal razmislt predn imate kakšno žival, žival ni igrača da se jo kar zavrže ko se "pokvari", žival je živo bitje madona ej, ljudje :roll: Mislm obup od obupa.
In da ni važno v kakšnem predalu je?Pa a se ti zavedaš da maček ne sme bit skos pri miru zaradi preležaninskih ran.In ležat v leglu bakterij od iztrebkov :roll:
In kakšne predloge si pričakovala?da pohvalimo način tvoje prijateljice in tvoje razmišljanje o mačje zdravju in prekleto resnem problemu?Naj ti predlagamo da naj tvoja tako zelo skrna prijateljica nese mačka evtanizirat.No, konec koncev bi bilo bolje tako, ker si ne zasluži trplejnja in življenja pri takih ljudeh ki mačka držijo doma pa ne more premikat zadnjih nog in ukrenejo nič.

in ja zgodilo se bo kar se bo.najlažje rečt, najlažje naredit tistemu ki nima kančka srca!

in dekle, enači mačka s človekom, ker je tudi maček živo bitje in ma ravno tako potrebe kot človek.Če zagledam na cesti tako osebo ki tako z mačkom dela in poškodovanega mačka, bom stoprocentno najprej pomagala mačku!preziram ljudi, ki na tak način mučijo živali in niso vredi niti enega samega pogleda, kaj šele česa drugega!
Uporabniški avatar
Lady_fLame
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 205
Na forumu od: 16. 1. 2007
Kraj: Svet Za Neke Hrabrije

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_fLame » 31. Jul. 2008 16:47

Tale zgodba bi kamot sla v temo "Mucenje zivali". :roll:

Nevem, ce sta financno res v krizi, potem ne vem zakaj se razmisljata da bi sploh obdrzala macka. Naj ga data v zavetisce, bodo sigurno lepsi poskrbeli zanj kot onadva.
Me pa tudi zanima, da ce bi se kateremu od lastnikov macka kaj - Bog ne daj - zgodilo, potem tudi ne bi kupili zdravil ki bi jih zdravnik predpisal, a ne bi bile na recept ?
Isti primer je.

In pravis da si vprasala za mnenje, oprosti ampak ko clovek prebere taksno zgodbo o zapiranju v predal, pa res ne more pomisliti in "svetovati" nic drugega, kot pa to kar so napisale clanice.

Pa se to - uspavali bi ga ker se muci ? Jaz bi rekla da oni mucka mucijo z tem da ga ne peljejo veterinarju in da mu onemogocajo prosto gibanje, ne pa da se macek muci zaradi bolecin v nogah.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 01. Avg. 2008 23:02

in kaj je zdej z mačkom? ga misli met cel življenje takega al kaj? reci kolegici da naj se vrže dol iz balkona in si predstavlja, da jo odpeljejo v bolnico čez kak mesec. lepo vas prosim no, pomagite takoj al pa prpel men mačka pa ga js odpelem v istem momentu. mislim, res niste normalne
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 04. Avg. 2008 6:35

glej sploh nebom povedla kaj se je z mačkom zgodilo ker ni pomembno... pa predlagam tebi da se istočasno z mačkom iz 4 štoka dol vržeš ...
bomo vidli kdo bo meu več poškodb!
in s takimi stavki sploooh ne mislim več komentirat tu gor... ok?
tak da ne bom povedla ka se je zgobdlo...
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 04. Avg. 2008 11:20

saj verjetno že usi vemo kaj se je zgodilo. ko si odprla temo je bil maček pomemben, ko smo ti pa povedali par krepkih pa ni več pomembno ane. in to da maček ne premika nog ni lih blažja poškodba ki bi se pozdravla sama od sebe. vse kar sm hotla povedat je da je treba čimprej pomagat. maček je samo žival in ti ne more povedat če ga kej boli in kaj rabi.
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 04. Avg. 2008 11:29

glej jaz lahk sprejmem one komentarje da naj ga pele k živinozdravniku kr pač tak to je ... pa tako... ne prenesem pa zadev ko že začenjate naj se spravi ona v prostor meter krat meter, pa naj dol z blkona skoči...
1. predal je zelo velik (notr sta bli 2 oddeji pa še neki pojštri)
2. mislim da če se ona fukne dol bo hin! kr je moj maček pado dol s tretjrega nad. in mu ni blo nič! je pa biu bol odrasel že...
pa da bo maček dobo preležanine! halooo ...
moj maček je zadnč cel dan spal pa ni nič dobo! oz. moj maček cele dneve samo spi! njen pa te miga sem pa tja po tistem predalu...

in ne mislim več komentirat nič! kr me še kr napadate po tistem ko sem že povedala da jo bom že nekak prepričala naj ga pelje k živinozdravniku!!! kr človeka tud ne morš prisilit naj ga pelje!
in mi ni več za brat ne vem česa! in tud ne bom niti povedla kaj se je zgodilo...
sem pa mislila napisat če mi nebi vsi gnjavili s takimi glupimi izjavami...
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 04. Avg. 2008 12:03

30. julija si napisala:
Upgrade_me napisal/-a:eh, to zihr nebo končal tak. kr ga ma res rada...
sei bom šla dans z njo tukaj na pobrežje ... baje je tist živinozdravnik ful vredu... bomo vidl ka bo...


Danes je že 4. avgust in ta muc očitno še vedno ni bil pri veterinarju. Sej ne valim krivde nate, da ne boš narobe razumela, ampak, kaj tej tvoji prijateljici ni jasno... če muc ne more hodit, je očitno nekaj narobe, kaj, pa lahko pove samo veterinar in noben sveti duh, na katerega očitno ta tvoja prijateljica čaka, da jo razsvetli. :motz:

In še nekaj:

18. člen ZZZiv pravi takole:

Skrbnik živali mora pravočasno zahtevati veterinarsko pomoč in oskrbo bolnih ali poškodovanih živali, veterinarsko pomoč pri porodih, kadar je potrebna, in ustrezno nego bolnih, poškodovanih in onemoglih živali.
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov