Podgana - hišni ljubljenček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

TiaT
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 20. 12. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a TiaT » 20. Dec. 2008 14:14

Kje se pa lahko dobi/kupi albino podgano, v trgovini je ravno ne bi, vsi odsvetujejo. Ali kdo pozna kakšnega rejca?
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 24. Dec. 2008 21:18

hehe jaz sm mela željo met belo podgano v tistih pankurskih cajtih.ko sm hodla v LJ žurat mi je blo prav scensko vidit znanke s podganah na rami ko hodijo po mestu.In skorej sm jo mela.in na šik prpravim svojo mater,ki mi je dala vcedet z odogovorom...rekla mi je da sam naj štakora prnesem,da bova obas kup letela ven iz bajte.
ne vem zakaj tak tabu okrog podgan kot hišnih ljubljenčkov.sej ma folk v terarijih bele miši,hrčke,morske prašičke in ne vem še kake glodalce.kje je problem,da še podgna ne bi bla udomačeno bitje?
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Marilyn 777
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 14. 10. 2005
Kraj: povsod malo...

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilyn 777 » 29. Dec. 2008 17:30

js imam podganico in je ne bi nikoli zamenjala za nobenega drugega glodalca... ful so pametne in navežejo se in ful so čiste.. :wink:
...if it hurts, it's probably worth it...
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 30. Dec. 2008 19:21

sej sam marsikomu se gadijo...bojijo se jih in ne vem od kod ta odpor.meni so prav kjut.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 23. Avg. 2009 16:50

mogoče kdo pozna kakega rejca, ki ima albino podgane? ker si jo rees želim, pa je že skoraj čas, da si jo tui po hitrem postopku nabavim :)
hvala
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 13. Sep. 2009 12:28

merisima napisal/-a:sej sam marsikomu se gadijo...bojijo se jih in ne vem od kod ta odpor.meni so prav kjut.


Jaz sodim med tiste,ki za podgano niti slišat ne sme.Že na sliki je ne morem videt.Nevem od kje se v človeku prebudi tak odpor do določene živali?
Kapo dol tistim,ki imajo to žival lahko za ljubljenčka. :D
Uporabniški avatar
RoNcoLiNo
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 30. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a RoNcoLiNo » 13. Dec. 2009 21:31

Hello!

Evo,končno tudi jaz po letu tečnarjenja domov prinesla Lili :). Podgance so res zakon, malo manjši psi za v kapuco XD
Res se jo da naučit ogromno stvari pa še zelo se navežejo nate in preprosto jo imaš spiščeno po stanovanju. Jaz mojo spustim po sobi (zaščitim vtičnice in 1 kabel) in ko je čas za spat jo pokličem in zaprem nazaj :)
Pa res je fletno za v šolo,tamala je čist vesela družbe in rok za cartanje,pa glede na to da imajo na naši šoli skoraj vsi podgane jim je prav fletno :)

Pri nas zdaj še tastari in brat čist paf in se vsi igrajo in pogovarjajo z njo. So pa najbolša navodila za mami,kadar mora ona skrbeti zanjo

"vsak večer ji nesi 1 cornflakes in se pogovarjaj z njo. Pogreša me in rabi človeko bližino"
XD
Trmasti vztrajajo. Še bolj trmasti zmagujemo...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Jan. 2010 13:12

mi mamo tudi novega malega podganjeka doma. je daleč bolj srčan od miši in hrčkov poleg tega deluje manj zabito :)

kako za božjo voljo nej ga navadimo na wc? to mi ni ravno jasno :)
pa tudi kaka druga izkušnja glede vzgoje bi nam rav prišla.
anchyy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a anchyy » 14. Jan. 2010 18:03

theNinna napisal/-a:mogoče kdo pozna kakega rejca, ki ima albino podgane? ker si jo rees želim, pa je že skoraj čas, da si jo tui po hitrem postopku nabavim :)
hvala


http://www.bolha.com/oglas382979428/glodalci-podgane
jst sm svojo dobila na tem naslovu. imajo pa podgane vseh barvnih kombinacij!moram pa powedat da so to zelo lepe živalce in jih nikol nebi zamenala za kei druzga!
anchyy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 14. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a anchyy » 14. Jan. 2010 18:08

floribunda napisal/-a:mi mamo tudi novega malega podganjeka doma. je daleč bolj srčan od miši in hrčkov poleg tega deluje manj zabito :)

kako za božjo voljo nej ga navadimo na wc? to mi ni ravno jasno :)
pa tudi kaka druga izkušnja glede vzgoje bi nam rav prišla.

jst sm svojo navadla tko da ko se je pokakala sem dala v stranišče in sedaj se je navadla da hodi tja. tamičkna jo je pa sam oponašala. drugač pa lahko tud kei prašaš na smesnice4@gmail.com.
kitty18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 10. 2. 2010
Kraj: prevalje

Neprebrana objavaNapisal/-a kitty18 » 10. Feb. 2010 15:54

jst mam podgano doma pa to ni tko k govorijo da je kuzna jst sem jo dobla pri rejcu pa je cist oknesem jo s sabo vn pa spi u zepu pa ne dela nemira ponoc pa ne grize plastike sam ce ima not neko posebno kosarisco spleteno k se kupi pa tisto grize drgc je pa cisto neskodljiva pc velik se moras ukvarjat z njo pa jo cartlat da se privadi pol je res kul meni ni zau da sem si jo kupla k je prilublena med frendi si jo cartajo pa nobenmu nic ne nardi:D :)
kitty
kitty18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 10. 2. 2010
Kraj: prevalje

Neprebrana objavaNapisal/-a kitty18 » 10. Feb. 2010 15:58

theNinna napisal/-a:mogoče kdo pozna kakega rejca, ki ima albino podgane? ker si jo rees želim, pa je že skoraj čas, da si jo tui po hitrem postopku nabavim :)
hvala


heii...
jst vem za rejca albino podgan tle pri nas sam nevem iz kje si ti drgc so pa podgane res ok jst sem jo kupla od njega... ce te kei zanima pisi na msn sweetyka18@windowslive.com
kitty
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 11. Feb. 2010 17:08

Lepo slišat, da je čedali več ljubiteljev teh malih živalic. Moje sicer niso ne vem kaj naučene, so pa pridne. Lahko jih spustim po postelji in kavču pa potem rečem, gremo v hišo, pa pridejo takoj k meni. Razen učasih, ko bi res še rade bile zuni.
Na wc jih pa nikakor nisem mogla navadit, vsakič ko jim spucam imajo drugje plac za kakat. Sem pa ugotovila da so zelo take žleht, če hočjo bit. Ko dobijo hrano v posodo vso znosjo v gnezdo, pol jepa posoda prazna in če nič ne dam not se kr pokakajo notr. Mislim da zato, ker so jezne. Učas jih je prov zanimivo opazovat. Je pa res, da je razlika če maš eno ali dve, ker dve se potem bolj ena na drugo navežejo, kot pa nate. Me pa vedno, ko pridem domov, pridejo pozdravit...že takoj čakajo in me gledajo.
Čez dva dni bo že 2leeti odkar jih imam. In sem ugotovila, da se kar spremenijo v tolikem času, drug karakter. So veliko bolj zaupljive in malo so zamenjale karakterja med sabo, tista k je bla bolj pogumna, zdaj ni več toliko, druga pa prej ni bila in zdaj je.

Imate pa posebej forum ljubiteljev podgan. Marsikaj pametnega se tam najde, od treniranja, do navajanja na vodo, zdravja, hranjenja,...
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
N0ty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 140
Na forumu od: 9. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a N0ty » 11. Mar. 2010 1:26

amyZ, sodeluješ na tistem forumu/si bla meabe na kkšnem srečanju? :D
Res izpade zanimivo ko se 10 ljudi in nekaj več podgan odpravi na kavo :D

Drugač sm pa jz tut ponosna lastnica podgančka Mileta, ki bo julija dopolnil 1 leto.
Men so to tooolk zakon živalce. Take cortkane, crkljive, navežejo se nate, pametne, skromne.. ohhh <3

Glede wc-ja pa... zih ma nekje en prostor kjer mal večkrat iztreblja.. postav ji/mu wc tja, mogoče bo dojel-a :D

nad mojmu rahlo obupujem ker najdm kakce tut v posodici za hrano.. oh moj bumbar :roll:
Fightin for a peace is like fu*king for virginity
kristinakristy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 24. 6. 2010
Kraj: lukovica

Neprebrana objavaNapisal/-a kristinakristy » 24. Jun. 2010 17:10

:( mene pa zanima če kdo mogoče ve zakai podgani odpove zadnji del(zadnje noge, jih vleče za sabo) :( , ker se mi je to zgodil in newem kai bi lohka bilo?) :( :(

Hvala za odgovor
Kristy

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov