Podgana - hišni ljubljenček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 03. Feb. 2008 18:51

Sej če jih pogledaš od spredaj majo čist luštne gobčke, pa take luštkane ušeske. Dobr no, ob rep se vsi spotikajo, sam imajo ga, ker ga rabjo, ima neko funkcijo. Verjetn bi blo vse ok, če bi bil kosmat, sam je pač gol. Men so všeč te barvne, bele albino mi niso tok, k majo take rdeče očke, pa zgledajo čist laboratorijske :)
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 18. Feb. 2008 13:52

Jst sem bla enkrat na vlaku in je mela ena ženska ki se sedela poleg mene pač to prenosno plastično kletko (ne vem kako se reče pravilno). Mislna sem ,da ma notr kakšnga prikupnga hrčka al pa kej..in pol kr naenkrat zagledam tist rep :eek: Mam tko dost veliko fobijo pred podganami (tud pajki in žabami) in pol sem celo dolgo vožnjo cvikala, kdaj bo ven skočila...
Drgač pa podgana za hišnega ljubljenčka..no thanks :P
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 23. Feb. 2008 16:28

jst tud enga poznam k ma podgano. prov fletna žvalca.
amm, drgač jo pa nameravamo frendici z rojstn dan nabavt :D sam je ful slaba ponudba
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 26. Feb. 2008 8:59

Evo, dam zdaj manjše slike, zadnjič sm čist pozabla.
Slika
Slika
Moram rečt da hitro rastejo in ker sta neke posebne sorte, že sivita in bosta kot odrasli čisto drugačni kot sta zdaj. Na eni se sivenje že pozna. Moram pa rečt da so zelo prijazne, ugriznile me še niso nikol, razen tako narahlo, da poskusi če je za pojest moj prst. Zelo so firbčne, vse ju zanima...
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 26. Feb. 2008 20:46

Meni ce bi kdo omenil podgano, kot domaco zival, bi najprej pomislila, da se heca. Ne poznam nobena, ki bi to imel, ali pa bi si to zelel. Ko sem pa prebrala temo sem ugotovila, da tega niti ni tako malo in da je to verjetno podobno, kot da imas doma misko ali hrcka. Sicer sta mi ti dve podganci na slikcah lepi in nic kaj podobni "tipicnim" podganam, ampak za domaco zival ju vseeno ne bi imela. :)
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 27. Feb. 2008 8:54

amyZ - kak sta sweet! :love: Še mene mika, da bi imela podgano. Samo mam zdaj že dve bolhi (hrčka), pa nimam mesta več :)
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 02. Mar. 2008 19:54

Joj amyZ - sploh si nisem mislila, da podgane dejansko so tako luštne :love: .
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 03. Mar. 2008 9:13

Ja saj, ponavadi folk menja podgane, ki so divje in domače podgane. Divje podgane so ponavadi večje, večinoma črne. Domače so manjše, vseh sort barv. Večino moti rep...mene ne, resda je večinoma gol, ampak je vsestranski, za ravnotežje, za oprijemanje in podobno. Take stvari gledam iz tega vidika, podgana pač rabi tak rep.
Drugače so pa prav ljubki hišni ljubljenčki. Ugrizle me še niso, le narahlo, da vidi, če je za pojest moj prst. Prav luštno jih je opazovati, kako se prerivajo, skrivajo hrano, skačejo. Mislim, da ni nič takega zaradi česar bi se jih lahko bali. To je v bistvu samo v glavi, kar pa je tud težko rešit ali pa pozabit. Tak da prov razumem ljudi, ki se jim podgane gnusijo, saj smo itak vsi imeli tako učenje, da so podgane umazane in podobno.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 14. Okt. 2008 8:44

poznam tipa ki ma podgano in jo vedno in povsod nosi v kapuci ;)
ko sm to prvič vidla sm takoj doma rekla da bi rada mela podgano .. pa je mamo skoraj kap zadela ... in nikakor ni mogla verjet, da lahko kdo podgano nosi ves čas s sabo :D no, pol je zadnjič tudi ona vidla enega tipa s podgano in zdej mi vrjame :P
... samo nekako se mi ne zdi izvedljivo da bi jst mela podgano doma, ker mamo že mucka .... :D
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
KiLLyKa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 735
Na forumu od: 23. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KiLLyKa » 27. Okt. 2008 20:49

To da jih je treba navajat na WC mi je jasno.
Kako jo pa najlažje navadiš, da po tebi ne lula? Oziroma, če se zgodi, da te polula, kako ji dopovedat, da nesme po tebi lulat?
Tega nism našla še nikjer razloženga.
If you don't like me there's nothing I can do - NEWS FLASH BITCH, I don't live to please you.
Uporabniški avatar
Flammable
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 196
Na forumu od: 24. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Flammable » 28. Okt. 2008 0:07

Men pa to da maš podgano za domačo žival ni glih ušeč.. Moja prjatlca jo ma, plus nje pa še pou oblikoune in jo pol nosjo s sabo v šolo, al pa pač po mestu,nevem no to se mi ne zdi glih fajn..
Če že raj miško,bl so mi luškane..
No kokrkol že sto ljudi,sto čudi
1,2,3,4 tell me that you love me more..
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 28. Okt. 2008 14:15

Jaz pa jo zdaj dobim v kratkem - albino. Komaj čakam :razz:
Uporabniški avatar
KiLLyKa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 735
Na forumu od: 23. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KiLLyKa » 28. Okt. 2008 17:21

Jst jo tud dobim, zato me tud zanima kako je s tem lulanjem in to, ko jo s sabo nosiš. Kako jo pač navadiš, da ne lula recimo po tebi, ko jo maš na rami alpa za vratom...
If you don't like me there's nothing I can do - NEWS FLASH BITCH, I don't live to please you.
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 28. Okt. 2008 17:44

KiLLyKa a že maš kletko pa vse potrebščine?
Uporabniški avatar
KiLLyKa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 735
Na forumu od: 23. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KiLLyKa » 28. Okt. 2008 18:10

Ne, bom pa to prvo nabavla.
Zdej zaenkrat vem vse, samo okol tega mi še ni čist vse jasno (kar sm zgoraj napisala) tko da dokler vse za 100% ne vem, jo tud ne bom vzela. Ker hočem bit za ziher za vse in da vse vem, preden ljubljenčka v hišo pripeljem.
If you don't like me there's nothing I can do - NEWS FLASH BITCH, I don't live to please you.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov