Pobiranje pasjih kakcev

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Pobirate pasje kakce?

Da
40
36%
Ne
70
63%
Včasih
2
2%
Skupaj glasov : 112

Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 25. Jun. 2007 10:20

jst jih ne poberam kr ne žvim v mestu in nobenmu ne smrdi. je pa res neprijetno d tm skor 40 stupinj pa zaudarja sre ulce po pasjemu dreku. č pelm od strica psa vn (v mestu) nujno vzamm vrečko s sabo
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 25. Jun. 2007 11:31

Tiste, ki se oglašate s tako primitivnimi in zaostalimi izjavami kot so: o fuj, kdo bo to pobiru, to smrdi, bljek lalala ste zame eni navadni otroci, ki ne znajo imeti niti igračke, kaj šele živo bitje kot je pes. To je resnično najmanj kaj lahko narediš za dobrobit vsem ostalim v okolju. Pes je veliko več kot le pobiranje kakcev. Samo očitno vam je še to preveč, nočem niti vedt kako ravnate s svojimi psi.
Pobiranje pasjih drekcev na javnih površinah bi moralo biti z zakonom določeno in sankcionirano v primeru, da se tega ne dela! Kaj delate doma mi je res vseeno, zaradi mene če hodito po pasjih iztrebkih, ampak v raznih parkih, po cesti, pločnikih itd, pa ste za moje pojme dolžni to narediti. Pa ne se zdej branit s tem, da drugi tud tega ne delajo.Kaj mene briga kaj delajo in ne delajo drugi halo?! Samo zato, ker ste leni in se vam gravža to naredit, ste za moje pojme totalno bedni. In tud te fore-ja nisem mela vrečke s sabo - predvidevam da jih nimate nikoli. Ker če pospravljate za sabo dreke vaših psov, potem nosite vrečke vedno s seboj (sploh v mestih itd). Ne rečem v gozdu in recimo za Savo, kjer jih tudi jaz ne pobiram. Drugje pa je to treba!
Jaz jih pospravljam, tako doma, kot drugje na takih površinah, kjer je veliko ljudi in drugih psov. To se mi zdi edino pravilno in fer do vseh okoli. Ravno včeraj smo bili na sprehodu v Tivoliju, kjer je veliko travnatih površin, smo se sprehajali in niti enega dreka nisem opazila. Očitno je folk dokaj kulturen ali sem pač imela srečo?
Uporabniški avatar
TiGy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a TiGy » 25. Jun. 2007 14:29

Ja js s tem niam glih kakih problemov, ker je moja psička navajena da kaka doma razn enih 3x ji je očitn bla res nuja pa še tej je bilo nekje v gozdu. :D . Kar se pa tiče pobiranja se strinjam da bi morali lastniki v večjih mestih v kakšnih parkih za seboj obvezno počistit. Če pa hodiš na sprehod v gozd tam pa skor ni treba :)
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 25. Jun. 2007 16:14

Jst ne pobiram. Ne vem kva jim je scena? Itak ga pa zmerej pelem na travnike, away from my house, tko d sosedje nimajo kej za težit.
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 25. Jun. 2007 18:06

Jah primitiven folk bo vedno povsod okol nas. Zato pa jst pravm, da tud slučajno ne mislm bit taka. Od vseh izgovorov mi je pa najbolj beden ta, da če pa un pa un ne pobira pa tud jst ne bom :roll: Adijo pamet ljudje. Res je odveč tist bogi kakec dat v vrečko.
Mogoče so eni tok tup tup, da misljo, da je treba drek z roko prijet al kaj? Vse skupaj sploh nimaš stika, razen preko vrečke. Pač mal čutiš kako je topel :rofl:, zavežeš in bum vržeš stran. Če vam pa je pa tko hudo, pol pa kupte kako razkužilo al pa osvežilne robčke pa mejte sabo za boljši filing.

Moj point je, da se vse da če se hoče ;)
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 25. Jun. 2007 18:14

Jaz če/ko bom imela psa, bom definitivno pobirala za njim kakce. Razen na kakšnih ogromnih travnikih.

Sploh je pa izgovor, da je ogabno prijet čez vrečko malo trapast. Sej imaš lahko s sabo lopatko, pa z njo vse opraviš.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 25. Jun. 2007 18:48

Ja za našo psičko nikoli ne pobiram kakcov. Saj jo peljam v naravo in ji niti malo ne pustim kakat na potki. Izven potke (na travniku) pa še v življenju nisem videla koga, da bi hodil tam.

Imajo pa moji prijatelji problem, ker njihov pes hodi k sosedom na teraso opravit svojo veliko potrebo :eek: Jaz vem, da bi popolnoma znorela! Ne razumem zakaj ga imajo sploh spuščenega, če ga ne znajo pazit!
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 25. Jun. 2007 19:56

Mi našega večinoma vozimo v gozd, tako da priznam, da tam za njim ne pobiram, razen če se pokaka na potki (ampak se skor nikoli ne). Po grmih pa res ne grem za njim brskat. Po mestu oz. tam kjer je več ljudi pa vedno pobiram. Izjave kot so "naj pobira kdor mu paše" so pa res mimo, ker mislim, da je jasno, da nobenemu ni v užitek pobirat kakce s ceste...
Uporabniški avatar
_*Jagoda*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 17. 4. 2007
Kraj: Slovenija :D

Neprebrana objavaNapisal/-a _*Jagoda*_ » 25. Jun. 2007 20:17

mi mamo hišnega psa, redno ga imam tudi zunaj v moji prisotnosti ampak ponoči pa je na stopnišču. Seveda se tudi pokaka, in pač počistim za njim. Vem da je to moja odgovornost ker ko sem rekla da si želim psa sem prevzela vso odgovornost. Sicer pa ko se zunaj pokaka tudi počistim, ker se mi zdi nagnusno, da bi še kje pozneje jaz v to stopila :)
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 25. Jun. 2007 23:00

Men se to zdi to ful neodgovorno, k vidm koga, da se mu pes lepo podela, on/a se pa nardi francoza in gre naprej. Najraj bi ga/jo prklopla dvakrat :twisted: ! Če si že greš omislt psa, morš vedet, da s tem pridejo tud neprijetne zadeve, s kerimi se boš mogu soočit, ne se pa budalo narest! Jst mam res slab želodec, pa je mela moja prejšnja psička enkrat drisko in se nam je not v hodniku podelala, pa sm mogla spucat (čeprov mi je blo slabo zravn), ampak j*bi ga, kar se mor, se mor.

Sj k bomo mele otroke, nam bojo tud kakal (pa ne sam v plenice), pa bruhal, pa bomo mogle pucat za njimi, hotle al ne, tko je.
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 25. Jun. 2007 23:04

Pobiramo. Vsi v družini.
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/
maniac
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a maniac » 26. Jun. 2007 7:00

Ne morem verjet, kolk ljudi ne pobira, ko bi to MORAL počet VSI. Pobiranje drekcev na javnih površinah je določeno z zakonom in tuki se nima noben za zmrdovat. Ok, razumem, da se drek pusti v gozdu, kjerkoli drugje je pa to nedopustno - ja, tudi na travnikih (ker so ti večinoma v lasti kmetov, ki travo potem uporabijo za hranjenje živine, ki trave pomešane s kupom dreka pač ne bo jedla), še posebej pa v parkcih. Halo, no, tam ljudje poležavajo, pa otroci se igrajo in - ne boste verjele - pasji drekci so za otroke nevarni, ker vsebujejo neko bakterijo (?), ki psom ni škodljiva, pri otročkih pa se lahko razvije neka bolezen (ne spomnim se več, katera). Groza, kako eni ne pomislite na ljudi okrog sebe :roll:.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 27. Jun. 2007 12:16

Seveda, da pobiram!
Kaj a nekatere tudi papirčke mečete po tleh-ker je to meni enako-pes ne more za sabo pospravit, za to smo tukaj lastniki!
Če pa je komu to odveč-potem pa si naj ne nabavi psa.
Saj ni čudno, da smo potem vsi lastniki psov osovraženi s strani množice in ožigosani, če se najdejo tudi takšni packi, ki ne pobirako!
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel
linnka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 150
Na forumu od: 7. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linnka* » 27. Jun. 2007 12:21

Seveda pobiram, ker je logično, da pospraviš za psom.
Mi gredo pa na živce tisti, ki jim je vseeno in ne pospravijo za svojim psom. Me prou zanima, če bi tudi pustili, če bi se pokakal sredi stanovanja ali dvorišča.
Uporabniški avatar
l
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 16. 12. 2004
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a l » 30. Jun. 2007 9:19

Saj ne morem verjeti! Nič čudnega, da po celem parku smrdi po drekih in da jih vidiš na vsakih 10 metrov.
Jaz za svojimi psi že leta pobiram kakce. Tudi po travnikih, ker se tam tudi igrajo, ljudje tam hodijo... Pustimo zdaj gozdove, kjer ni niti smetnjakov ampak, da se drage gospodične ne morejo skloniti in pobrati tisti drek... Ja se lehko "pretegnejo". :roll:
Najbolj sovražim to, da medtem, ko sama pobiram kakec za svojim psom, stojim v enem drugem dreku. Za pop.....! :?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov