PETA

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

N{n}ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 258
Na forumu od: 17. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a N{n}ka » 10. Nov. 2007 20:28

Kaj menite o njih,jih podpirate?

Meni osebno se zdi da je dobro da se borijo za pravice živali.

Mal si prosim na njihovi strani oglejte posnetke,opozarjam da so pa nekateri prav grozljivi.


Njihova stran:
Klik
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 11. Nov. 2007 12:37

jst se strinjam s tem da ne bi nosil krzna, ne strinjam se pa glih z vegetarjanstvom - konc koncev živali kot so krave, pršiči, kure redimo za meso in so že od vsega začetka pojmovane kot to in bi mal porušl naravno ravnovesje č bi jih zdj kr spustil d bi žvele prosto v naravi. sm pa proti temu d bi za meso lovili divjačino... tko bi rekla d se delno strinjam z njimi
Uporabniški avatar
@fna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 11. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a @fna » 11. Nov. 2007 16:37

Podpiram PETO in se strinjam z vsem, proti čemur deluje ta organizacija, ne glede na to, da je v naravi človeka, da uživa meso. Sem lakto vegetarijanka in mi ni žal, da sem naredila ta korak. :wink:
Uporabniški avatar
godnessa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 5. 5. 2007
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a godnessa » 15. Nov. 2007 11:14

veš kaj ti bom rekla.
podpiram vsako skupino ljudi ki se bori za pravice živali. je pa tudi vprašanje za kaj se katera bori, in koliko je uspešna. PETA je pač ena izmet najbolj znanih teh skupin zato je tudi tema pogovora povsod.
jst teh filmčkov ki jih majo na spletni strani nimam namena gledat ker vem kaj prikazujejo. moramo se zavedat da so to posnetki ki so čist preveč kruti. ampak kaj nam pomaga da se nekdo bori za pravice živali če sami ne znamo poskrbeti da jih ne bomo mučili.
lahko se samo vprašam kakšni so ljudje ki to počnejo :? ?
ali je mogoče kdo gledal dokumentarec z naslovom earthlings. mislim da je prov napisan. tam pravzaprav vidimo proti čem se takšne organizacije bojujejo. toda dokler lastna država ne bo poskrbela da bodo ljudje ki pustijo psa v gozdu privezanega za ketno plačali svojega dejanja, mislim da tudi takšne organizacije nimajo veliko moči.
pa še nekaj glede teh filmčkov. tisti ki prvič vidi kaj takega je presunjen nad dejanji sočloveka, ravnanje z živaljo in odnos nasploh-toda to se dogaja in jaz osebno ne potrebujem takšnih grozovitih posnetkov ki jih nam ponujajo. za šokantne posnetke lahko le pogledan na kakšno spletno stran od zavetišča in vidim kaj je človek naredil v moji okolici, kaj šele po svetu.

drugače pa tlele lahka teme opredeljimo na mučenje živali, krzno, usnje, vegeterjanstvo, živali ki jih jemo, humanost..
morm priznat da sm kar velika zagovornica živali in da podpiram PETO. pomagamo lahko tudi mi, toda ne s tem da postanemo vageterjanci (tudi če človek ne je mesa, priznajmo da kupimo meso za psa, mačko, tudi moja podgana ima v briketih meso notr-ali je potem to rešitev?)! :?
chilli
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 19. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chilli » 15. Nov. 2007 14:07

godnessa napisal/-a: priznajmo da kupimo meso za psa, mačko, tudi moja podgana ima v briketih meso notr-ali je potem to rešitev?)! :?


žal obstajajo idioti, ki zaradi svojega vegetarjanstva svojemu psu ne kupujejo mesa, niti briketov ki vsebujejo meso, ampak ga hranijo samo z vegetarijansko ali vegansko hrano.

tudi proti temu bi se morala peta boriti.
Uporabniški avatar
@fna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 11. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a @fna » 15. Nov. 2007 15:35

godnessa napisal/-a:drugače pa tlele lahka teme opredeljimo na mučenje živali, krzno, usnje, vegeterjanstvo, živali ki jih jemo, humanost..
morm priznat da sm kar velika zagovornica živali in da podpiram PETO. pomagamo lahko tudi mi, toda ne s tem da postanemo vageterjanci (tudi če človek ne je mesa, priznajmo da kupimo meso za psa, mačko, tudi moja podgana ima v briketih meso notr-ali je potem to rešitev?)! :?


Glej, to je samo EDEN izmed načinov, kako lahko vendarle prispevamo nekaj k temu, da bomo pokazali nekaj humanosti, zavedanja ter pripravljenosti pomagati proti uboju živali, čeprav potem ljudje govorijo, da s tem ne spremenimo nič, ker se mrtva riba ali raca še vedno znajdeta na krožniku ljudi, ki jedo meso. Ampak če razmišljamo v tej smeri, potem lahko ves čas živimo v prepričanju, da je ubijanje živali samoumevno. Ne, pa ni! Iz davne preteklosti je to postal običaj in neka vsiljena resnica, da človek potrebuje meso in pika. Pa je temu res tako? Moja babica je bila celo življenje vegetarijanka (ja, takrat še ena izmed redkih), pa še danes živi in je pri svojih 83ih letih zdrava ter se dobro počuti v svojem telesu. Drži pa še nekaj, kar je nekdo nekoč dejal: "Dokler se bodo pobijali ljudje med sabo, bodo pobijali tudi živali." Vse je torej prepleteno na nek način in izhaja iz naše zavesti.
Zadnjič spremenil @fna, dne 15. Nov. 2007 15:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
godnessa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 5. 5. 2007
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a godnessa » 15. Nov. 2007 21:28

lej nism ti rekla da je ubijanje živali samoumnevno. rekla sm sam da to ni rešitev. @fna mislm da tlele nisi hotla da govorimo o vegeterjanstvu ker to je druga tema in pustmo to. ker se mi res ne da pregovarjat vageterjanstvo da ali ne. eni pravijo da je vredu, drugi ne. imam svoje mnenje, sprejmem pa tudi drugo mnenje. glede na to da je toliko različnih vrst vageterjancev, se je o tej temi težko pogovarjati na splošno.
ti povem da sem imela v šoli nekaj let nazaj skoraj ceu razred sošolk vageterjancev. zakaj? ker je bilo to moderno. ker so to počeli drugi, in nobena ni znal obrazložiti natančnega primera zakaj. če to delaš zaradi zdravja uredu, če to delaš ker ti meso ne paše, ali ker se ti smiljo živali vredu. mene osebno ne moti če je človek vageterjanec-takšen ali drugačen. sam ni pa pravi način da bi ljudje s tem nekaj naredili. ker je takih ljudi v manjšini.in mesna industrija bo kravo, prašiča ali kokoš nehumano ubila ne glede na to ali si ti vageterjanka ali ne. ali me razumeš kaj sem želela povedati?
mislim da je eden izmed boljših načinov da je javnost obveščena kaj se dogaja z živimi bitji. to kar osveščenost naredi ne more nobeno odrekanje mesa nadomestiti ( s tem mislim na moje izkušnje, ko večina sošolk ni vedlo čemu ne jedo mesa).

drugače kaj pa misliš glede testiranja na živalih v kozmetične namene ali kakršne koli druge? naprimer izdelki P&G (ariel, tide, pampers, always...) imajo enega izmed večjih laboratorijev za poskuse na živali v evropi. s čim že perejo naše mame, kaj uporabljamo ko imamo mnstro??? ta podatek sem prebrala na eni spletni strani, teden dva nazaj in upam da je pravilen. tko da se strinjam. vse skupaj je kot nek začaran krog, iz katerega ne znamo izstopiti.
ampak ali imaš kakšno idejo kako bi to lahko popravili?
razna zavetišča, društva, organizacije se trudijo že leta pa jim ne uspe. res je da lahko bajkotiramo neke navade, firme,... vendar če za to ne vedo ostali (neosveščeni ljudje, ki se ne zavedajo problema), tudi ta ti. bojkot ne pomaga veliko? se strinjaš?
chilli
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 19. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chilli » 15. Nov. 2007 22:32

kar se tiče prehrane psov, definitivno nisem laik.
izključevanje mesa iz prehrane psov je "dovoljeno" le v primeru alergij.

nisi povedala zakaj tvoj pes ne je mesa. ker ga ne sme, ali ker si ti vegetarijanec in je posledično tudi tvoj pes?

in ja, definitivno je boljše, če pes je doma pripravljeno brezmesno hrano, kot pa recimo hills in druge, od vetov "priporočene" hrane.

ampak v vrhunski formi ohranjat psa pa tako ne gre.
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 16. Nov. 2007 18:52

somebody napisal/-a:jst se strinjam s tem da ne bi nosil krzna, ne strinjam se pa glih z vegetarjanstvom - konc koncev živali kot so krave, pršiči, kure redimo za meso in so že od vsega začetka pojmovane kot to in bi mal porušl naravno ravnovesje č bi jih zdj kr spustil d bi žvele prosto v naravi. sm pa proti temu d bi za meso lovili divjačino... tko bi rekla d se delno strinjam z njimi


Kure se gojijo pod umetno svetlobo in jih pitajo zato da so čimhitreje čimdebelejše in imajo čimveč mesa.

Prasičje samice tako ko imajo mladiče umetno oplodijo da imajo znova in znova nove mladiče.

Zdej pa malo zadihaj da ti kisik pride v možgane in se vprašaj od kje ti povezava, da če bi pustili živali da prosto živijo, bi se porušilo naravno ravnovesje.

Pa saj ravno to kar danes počnemo z živalmi je nenaravno ravnovesje.
liquid
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 21. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a liquid » 21. Nov. 2007 15:07

podpiram jih itak

meso je g.l.a.v.n.i. faktor za raka
chilli
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 19. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chilli » 21. Nov. 2007 18:06

aha, vegetarijanci se potem raka ne rabijo bat?

pa od kod vam to folk?!

glih tak lahko kot je posnet oddajo ali napisat članek o tem kako je meso nevarno, je napisat članek o tem kako zdravo je meso.
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 28. Jan. 2008 16:33

PETA: zlo dobr, da pozivajo tudi zvezdnike(dost se jih je tut zarad njih odpovedal krznu), sej je vsak posameznik popmemben.
drugač mi je pa smotan to, da če se hočeš včlant morš plačatoz. dat prispevek.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov