Pes: shih tzu

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 10. Feb. 2008 15:38

ojla,
vse ljubiteljice shih tzu pasme naprosam naj mi podajo cimvec informacij o tem naj naj psu, ker si ga nameravam v prihodnje nabaviti. Je rodovnik res tako pomemben, ceprav ga zelis le kot ljubljencka?In pa ve katera kje bi se ga dalo dobiti zdaj spomladi?poznate koga?je res da obstajajo kratkodlaki in dolgodlaki?
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 10. Feb. 2008 22:05

Hey!

Jaz sem malo pred novim letom kupila psičko pasme shih tzu in mi ni žal, ker je psička res prisrčna in je s svojimi vragolijami prinesla veliko veselje v našo hišo.
Moja psička je brez rodovnika, ampak vsak ti bo priporočal, da vzameš psa z rodovnikom pa tudi če ga boš imela samo kot ljubljenčka. Jaz se zaradi cene nisem odločila za rodovniškega.
Jaz sem takrat iskala po bolhi in poklicala sem gospo, ki je imela leglo pa so jih na žalost že prodali, je pa rekla, da jih ponovno pričakujejo (mislim, da je rekla) februarja. Ona je prodajala rodovniške psičke. Malo pobrskaj po bolhi pa jo boš našla.
Obstajajo evropejski in ameriški shih tzuji (nevem točno v čem je razlika), ampak vsi so dolgodlaki (nekateri jih strižejo).
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 11. Feb. 2008 9:26

po vsej verjetnosti za mene odpade rodovniski,ker 800 evrov je za mene dost prevec.Glede psov pa vem da je nega zahtevna.Strah me je edino,da bi mi prodali kakega mesancka pa bi to komaj opazla cez nekaj casa.kaj pa das psu za jest?gledas na kaj posebnega?ga imas v stanovanju,je cist?
Uporabniški avatar
lolita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 143
Na forumu od: 29. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a lolita » 11. Feb. 2008 10:07

:) tudi jaz sem ponosna lastnica (marca bo star 3 leta) kužka pasme Shih-tzu in sem tudi največja ljubiteljica prav te pasme :lol:
Ko ga kupuješ, moraš pa paziti na velik stvari! malo pobrskaj po netu, veliko je strani na temo Shih-tzujev. Drugač pa so to zlo prijazni, družabni, veseli kužki, vendar te opozarjam: vzeti si boš morala ogromno časa za nego tega psa. Nekateri mislijo, ko vidijo shih.tzuja, da je to igračka. ampak žal ni. Najbolje je, da ga strižeš, pa vsak dan češeš. tudi učki so problematični, ker se radi solzijo, tko da jih je treba tudi vsak dan umiti. Torej nega nega nega!

Kolikor jaz vem, ne obstajajo kratkodlaki Shih-tzuji. Vsi psi te pasme so po naravi dolgodlaki psi. Je pa res, da jih večina striže, sploh če ga imaš samo kot ljubljenčka, res ne potrebuješ dolge dlake. tisti, ki ga pa vozijo na razstave in se s tem profesionalno ukbarjajo, jih pa seveda ne smejo striči.

Pa srečno pri nakupu :wink:
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 11. Feb. 2008 10:37

ja samo jaz bi ga pustla da ma dolgo dlako,ce pa je to tak lepo :oops: za ocke pa sem slisala ja,da jih moras vsak dan z vlazno vato umit.imajo shih tzuji kake posebne nagnjenja do kerih bolezni ali kaj takega-razen oci in pa dlaka?in ali je cena 300 evrov za nerodovniskega normalna?
Uporabniški avatar
*°mermaid°*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 6. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *°mermaid°* » 11. Feb. 2008 12:22

300 evrov je čist normalna cena. Seveda ti bodo zagovorniki rodovniških pasem rekli, da je to absolutno previsoka cena. Po njihovem mnenju so nerodovniški pri mešančki, ki so poleg vesa še polni raznoraznih bolezni in bi potemtakem morali biti zastonj. No jst se s tem ne strinjam. Sama imam namreč nerodovniškega Shih-tzu-ja že več kot tri leta in pol (jej kmalu bo že 4 leta stara) in do sedaj ni imela še nobenih težav, kar se zdravja tiče ali česa drugega (trkam tok tok tok). Pa tud po zunanjem izgledu se prav nič ne razlikuje od rodovniških Shih-tzu-jev.

Drugač pa ti svetujem, da se o sami pasmi veliko pozanimaš še preden boš kužka kupila. Na netu ali pa v kakšni knjigi preberi na kaj moraš biti pozorna, ko ga boš kupovala. Žal je tako, da je še preveč ljudi na svetu, ki te poskušajo prinesti okoli in ti bodo poskušali prodati vse. Najbolje je, da obiščeš kakšnega od forumov, ki so namenjeni malim živalicam, eden od njih je npr. mojpes.net. Jst sm na teh forumih dobila veliko potrebnih informacij. Sicer boš kaj kmalu ugotovila, da imajo na tovrstnih forumih uporabniki prav alergijo na ljudi, ki imajo nerodovniške pse, ampak ne se sekirat. Ti si samo pridobi potrebne informacije in to je to.

S Shih tzu-ji je drugače kar veliko dela kar se nege tiče....sploh če hočeš, da bo tvoj kuža imel dolgo dlako. Jst svojo raje kar postrižem, ker je tako primerneje za v hišo (drugače je veliko dlake povsod), poleg tega se mi pa zdi da se tudi moja kužika bolje počuti, ko jo na telesu nič ne veže in sproščeno lahko teka sem ter tja :wink: Je pa res, da so mogoče z daljšo dlako lepši, ampak tudi s kratko niso švoh...moja je k ena mala ovčka :)

Drugač so pa to zelo pridni in prijazni kužki. Glih za čuvaja tega kužka ne boš mogla imet, ker tujcev ne bo nalajal ampak jih bo prav veselo pozdravil. So tudi zelo vodljivi in poslušni, ampak znajo bit tudi zelo trmasti in svojeglavi. Vse je seveda odvisno od tvoje vzgoje v prvih mesecih.

Skratka cukrčki so.... :D

Uglavnem jst ti priporočam, da pred nakupom prebereš veliko o tovrstni pasmi ter o psih na splošno, kajti le tako boš vedela, če ti ta pasma resnično ustreza in če si psa pravzaprav sploh želiš.

Veliko sreče pri nakupu, če te pa še kaj zanima pa kr vpraši.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 11. Feb. 2008 12:45

hvala za vse odgovore do zdaj :)
je res da ti psi ne lajajo?na internetu sem zasledila tud,da naj ne bi spuscali dlake.zanima me pa tudi vse kar se tice prehranjevanja teh psov,ker pise da so zlo dovzetni za drisko.in pa je res da jim pitje vode lahko povzroci zadusitev?
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 11. Feb. 2008 13:28

Hehe, lajajo lajajo :D No vsaj moja. Jaz sem daal za svojo 350 EUR, prvotna cena je pa bila 400 EUR :eek:
Jaz jo hranim z briketi Hill's science plan (za mladičke), samo raje je imela prejšnje od eukanube. Drugače ji pa dam tudi doma pripravljeno hrano (zelenjavo, nezačinjen piščanec, riž). Obožuje sadje (jabolka, hruške, mandarine), res vse, še solato je pojedla, ko mi je košček padel na tla :D
Čeprav moram povedat, da je Miša zelo trmasta in uboga samo kadar se ji zazdi, če pa imam v roki nekaj kar ima rada bo pa naredila vse :) U glavnem pravi mali vragec je in res uživam z njo :D
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 11. Feb. 2008 16:24

kdaj pa imajo po navadi mladicke?vem da je zdaj februar aktualn kaj pa nasledna runda?
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 11. Feb. 2008 22:23

Neki koristnega.
Btk, če ma rodovnik ali ne(če maš dnar, prav kupi z rodovnikom), č ti je pasma všeč, če boš skrbela zanj, kot si zasluži in mu nudila lep dom in vse kar rabi.. Pejd takoj nasledn dan že ponj.. :) Nekateri pač izjemno radi pretiravajo z vsem, bolan je lahko mešanc, rodovniški pes ali čista pasma brez rodovnika.. VSAK je lahko bolan al pa na starosti pridobi kšne težave, jebiga, kaj taki si pa doma ne zaslužijo? Vglavnem, brezveze govort te pa te so pa bolani, ker se nikol neve, boš plačala ogromn dnar za pasmo z rodovnikom pol boš mela pa ogromne probleme..

Važn je, da je teb pes všeč in misliš zanj skrbet!
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 14. Feb. 2008 11:06

Ena je nekje omenila, da je potebno tem psičkom čistiti oči? Jaz to prvič slišim. Mi lahko poveste kaj več o tem?
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 14. Feb. 2008 18:52

Prav za to pasmo ne vem, je pa na splošno dobro živalim čistit oči, če imajo povečan izcedek...jaz našim kar z vlažno vatko spucam, nekateri uporabljajo tudi kamilice.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 14. Feb. 2008 21:35

Samo a vata ne pušča kakšnih nitk (dlakic)? A to kr kamilice na vato in ji po očeh popucaš?
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 14. Feb. 2008 22:05

Če vatko namočiš v kamilice, ne pušča nitk...sčistiš itak samo v kotičkih očesa, tko da ni skor nobene možnosti, da bi se nitke zataknile :)
Uporabniški avatar
tjaskaaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 326
Na forumu od: 10. 10. 2004
Kraj: nm

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaskaaa » 15. Feb. 2008 3:13

jst tud predlagam,da kupiš z rodovnikom

moja sestrična je kupila shitzuja,čistokrvni brez rodovnika za okol 100tisoč biuših tolarjev ..se pravi okol 400€ in dons ma ta kuži take težave..ostal je brez enga učka,ker je imel glavkom,ogrožen je tud drugi uček..s tem,da so mu zobki narobe zrastl in da ma še težave s kolki...in je danes mislm,da že pošteno preplačala rodovnik z vsemi posegi in obiski pri veterinarju, ki jih je blo potrebn opravt..z rodovnikom sigurno neb imel takih težav...tko k je tiavana rekla ti lastniki sam nategujejo folk za zaslužek

drgač pa majaoko...al pa če vzameš gazico,če te skrbijo nitke
Free your mind...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov